Gå til hovedindhold

CPU Intel Core i9-14900KS 24 kerner 3,2 GHz FCLGA1700 (uden køler)

IntelComputer – processorerEAN: 5032037280310
Pris fra 5.202 krtil 8.371 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 3.169 kr (38% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 5.043 kr 9. mar.

Sammenlign priser på CPU Intel Core i9-14900KS 24 kerner 3,2 GHz FCLGA1700 (uden køler) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5202 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Intel Core i9-14900KS 24 kerner LGA 1700 WOF - u/køler
5.202 kr
Til butik
Intel Core i9-14900KS 24 kerner LGA 1700 WOF - u/køler billede

Produktinformation

Intel Core i9 i9-14900KS - 3.2 GHz - 24-core - 32 tråde - 36 MB cache - FCLGA1700 Socket - Box

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Artikel nr.: BX8071514900KS
EAN: 5032037280310
Varenr.: 1001905998
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Intel Core i9-14900KS 24 kerner LGA 1700 WOF - u/køler
5.899 kr
Til butik
Intel Core i9-14900KS 24 kerner LGA 1700 WOF - u/køler billede

Produktinformation

Intel CPU Core i9 14900KS 3.2GHz 24-kerne FCLGA1700 Socket WOF - u/køler Oplev den ultimative ydeevne med Intel CPU Core i9 14900KS, designet til entusiaster og professionelle, der kræver det bedste. Med en imponerende klokkehastighed på 3.2GHz og hele 24...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Kategori: CPU
EAN: 5032037280310
Varenr.: 45650
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
CPU Intel Core i9-14900KS 24 kerner 3,2 GHz FCLGA1700 (uden køler)
-1%7.399 kr
Før 7.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
CPU Intel Core i9-14900KS 24 kerner 3,2 GHz FCLGA1700 (uden køler) billede

Produktinformation

Intel Core i9 i9-14900KS - 3.2 GHz - 24-core - 32 tråde - 36 MB cache - FCLGA1700 Socket - BoxGenereltProdukttype: ProcessorProcessorAntal kerner: 24-coreAntal PCI Express-spor: 20Antal processorer: 1Antal tråde: 32 trådeCache: 36 MBClock-frekvens: 3.2 GHz (P-kerne) / 2.4 GHz (E-kerne)DesignEgenskaber: Enhanced SpeedStep technologyHyper-Threading teknologiExecute Disable Bit funktionIntel 64 TechnologyIntel Trusted Execution TechnologyIntel Turbo Boost Technology 2.0Intel AES New Instructions (AES-NI)Thermal Monitoring TechnologiesIDetaljer for cache-hukommelse: Smart Cache - 36 MB | L2 - 32 MBFremstillingsproces: 10 nmKompatibel Processor Tilslutning: FCLGA1700 SocketMax Turbo Speed: 6.2 GHz (P-kerne) / 4.5 GHz (E-kerne)PCI Express-konfigurationer: 1x16+4, 2x8+4PCI Express-revision: 4.0/5.0Termisk designeffekt: 150 WTermisk specifikation: 100 °CType / Model: Intel Core i9 i9-14900KS (14. Gen)Integreret grafikBase frekvens: 300 MHzFunktioner: Intel Clear Video HD TechnologyIntel Quick Sync VideoQuad Display CapableMaks. Dynamisk Frekvens: 1.65 GHzMaks. understøttet hukommelsesstørrelse: 192 GBMaks. understøttet opløsning:

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Kategori: Intel
Vægt: 0.49g
EAN: 5032037280310
Varenr.: 1811924
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
CPU Intel Core i9-14900KS 24 kerner 3,2 GHz FCLGA1700 (uden køler)
-1%7.419 kr
Før 7.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Intel Core i9-14900KS-processoren
8.371 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad CPU Intel Core i9-14900KS 24 kerner 3,2 GHz FCLGA1700 (uden køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad CPU Intel Core i9-14900KS 24 kerner 3,2 GHz FCLGA1700 (uden køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK5.202 kr5.202 krKøb
2Ultrashop5.899 kr5.899 krKøb
3Boligcenter DK7.399 kr7.399 krKøb
4Vivas DK7.419 kr7.488 krKøb
5Teknikproffset DK8.371 kr8.420 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for CPU Intel Core i9-14900KS 24 kerner 3,2 GHz FCLGA1700 (uden køler)

PriceData har fulgt prisen på CPU Intel Core i9-14900KS 24 kerner 3,2 GHz FCLGA1700 (uden køler) i 174 dage. Laveste pris i perioden er 4.987 kr (registreret d. 16. januar 2026), højeste er 5.899 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.227 kr.

Den nuværende pris på 5.202 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 49 prisfald og 40 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for CPU Intel Core i9-14900KS 24 kerner 3,2 GHz FCLGA1700 (uden køler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for CPU Intel Core i9-14900KS 24 kerner 3,2 GHz FCLGA1700 (uden køler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20265.202 kr24 kr (0%)
29. maj 20265.178 kr24 kr (0%)
28. maj 20265.202 kr48 kr (1%)
27. maj 20265.154 kr24 kr (0%)
26. maj 20265.178 kr24 kr (0%)
24. maj 20265.202 kr697 kr (12%)
23. maj 20265.899 kr723 kr (14%)
22. maj 20265.176 kr26 kr (0%)
21. maj 20265.202 kr1 kr (0%)
12. maj 20265.203 kr104 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret