Gå til hovedindhold

CORSAIR | Vengeance LPX - DDR4 - sæt - 32 GB: 2 x 16 GB - DIMM 288-PIN - 3000 MHz / PC4-24000 - CL16 - 1.35 V - ikke bufferet - ikke-ECC - sort

CorsairRAMEAN: 0843591077569
Pris fra 1.807 krtil 2.549 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 742 kr (29% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på CORSAIR | Vengeance LPX - DDR4 - sæt - 32 GB: 2 x 16 GB - DIMM 288-PIN - 3000 MHz / PC4-24000 - CL16 - 1.35 V - ikke bufferet - ikke-ECC - sort og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1807 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
CORSAIR Vengeance DDR4 32GB kit 3000MHz CL16 Ikke-ECC
1.807 kr
Til butik
CORSAIR Vengeance DDR4 32GB kit 3000MHz CL16 Ikke-ECC billede

Produktinformation

CORSAIR Vengeance LPX - DDR4 - sæt - 32 GB: 2 x 16 GB - DIMM 288-PIN - 3000 MHz / PC4-24000 - CL16 - 1.35 V - ikke bufferet - ikke-ECC - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Artikel nr.: CMK32GX4M2D3000C16
EAN: 0843591077569
Varenr.: 993211470
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
CORSAIR | Vengeance LPX - DDR4 - sæt - 32 GB: 2 x 16 GB - DIMM 288-PIN - 3000 MHz / PC4-24000 - CL16 - 1.35 V - ikke bufferet - ikke-ECC - sort
1.951 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Corsair Vengeance LPX DDR4-3000 - 32GB - CL16 - Dual Channel (2 pcs) - Intel XMP - Sort
2.188 kr
Til butik
Corsair Vengeance LPX DDR4-3000 - 32GB - CL16 - Dual Channel (2 pcs) - Intel XMP - Sort billede

Produktinformation

Hukommelse (RAM), 32GB: 2 x 16GB (Dual Channel), DIMM 288-pin, DDR4, hastighed: 3000 MHz (MT/s) / PC4-24000, CAS Latency: 16-20-20-38, spænding: 1.35 volt, ikke bufferet, ikke-ECC, understøtter Intel XMP profiler, med køleprofiler, farve: black - Designet til højtydende overclocking: VENGEANCE LPX-hukommelse er udviklet til højtydende overclocking. Køleprofilen er fremstillet af rent aluminium for hurtigere varmeafledning, og det specialdesignede performance-PCB hjælper med at styre varmen og giver større overclocking-margin. Hver IC er individuelt testet for maksimal ydelseskapacitet. XMP 2.0-understøttelse: Én indstilling er alt, der skal til for automatisk at justere til den hurtigste sikre hastighed for dit VENGEANCE LPX-kit. Du får imponerende og pålidelig ydelse uden fastlåsninger eller anden ustabil adfærd. Køleprofil i aluminium Overclocking er begrænset af driftstemperaturen. Det unikke design af VENGEANCE LPX-køleprofilen leder effektivt varmen væk fra IC'erne og ind i systemets køleflow, så du kan presse ydeevnen yderligere. Lavprofil-design: Det kompakte format gør den ideel til mindre kabinetter eller systemer, hvor pladsen er begrænset. Match dit system: De bedste high-end-systemer ser lige så godt ud, som de yder. VENGEANCE LPX fås i flere farver, så den matcher dit bundkort, dine øvrige komponenter, dit kabinet - eller blot din yndlingsfarve.

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: RAM
Artikel nr.: CMK32GX4M2D3000C16
EAN: 0843591077569
Varenr.: 2927260
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
CORSAIR Vengeance DDR4 32GB kit 3000MHz CL16 Ikke-ECC
2.219 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Corsair Vengeance Lpx 32gb 3000mhz Ddr4 288-pin Dimm
2.549 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad CORSAIR | Vengeance LPX - DDR4 - sæt - 32 GB: 2 x 16 GB - DIMM 288-PIN - 3000 MHz / PC4-24000 - CL16 - 1.35 V - ikke bufferet - ikke-ECC - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad CORSAIR | Vengeance LPX - DDR4 - sæt - 32 GB: 2 x 16 GB - DIMM 288-PIN - 3000 MHz / PC4-24000 - CL16 - 1.35 V - ikke bufferet - ikke-ECC - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.807 kr1.807 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.951 kr1.951 krKøb
3Proshop DK2.188 kr2.188 krKøb
4Ultrashop2.219 kr2.219 krKøb
5Dustin DK2.549 kr2.635,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for CORSAIR | Vengeance LPX - DDR4 - sæt - 32 GB: 2 x 16 GB - DIMM 288-PIN - 3000 MHz / PC4-24000 - CL16 - 1.35 V - ikke bufferet - ikke-ECC - sort

PriceData har fulgt prisen på CORSAIR | Vengeance LPX - DDR4 - sæt - 32 GB: 2 x 16 GB - DIMM 288-PIN - 3000 MHz / PC4-24000 - CL16 - 1.35 V - ikke bufferet - ikke-ECC - sort i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.344 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 2.668 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.985 kr.

Den nuværende pris på 1.807 kr er 9% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 31 prisfald og 24 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 53 prisændringer for CORSAIR | Vengeance LPX - DDR4 - sæt - 32 GB: 2 x 16 GB - DIMM 288-PIN - 3000 MHz / PC4-24000 - CL16 - 1.35 V - ikke bufferet - ikke-ECC - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 53 prisændringer for CORSAIR | Vengeance LPX - DDR4 - sæt - 32 GB: 2 x 16 GB - DIMM 288-PIN - 3000 MHz / PC4-24000 - CL16 - 1.35 V - ikke bufferet - ikke-ECC - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
14. maj 20261.807 kr36 kr (2%)
7. maj 20261.843 kr31 kr (2%)
1. maj 20261.874 kr8 kr (0%)
29. apr. 20261.882 kr40 kr (2%)
23. apr. 20261.922 kr38 kr (2%)
16. apr. 20261.960 kr169 kr (8%)
14. apr. 20262.129 kr22 kr (1%)
11. apr. 20262.107 kr93 kr (5%)
9. apr. 20262.014 kr117 kr (5%)
8. apr. 20262.131 kr13 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret