Gå til hovedindhold

CORSAIR | Vengeance LPX - DDR4 - sæt - 16 GB: 2 x 8 GB - DIMM 288-PIN - 3200 MHz / PC4-25600 - CL16 - 1.35 V - ikke bufferet - ikke-ECC - sort

CorsairRAMEAN: 0840006608530
Pris fra 1.226 krtil 1.524 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 298 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.135 kr 28. mar.

Sammenlign priser på CORSAIR | Vengeance LPX - DDR4 - sæt - 16 GB: 2 x 8 GB - DIMM 288-PIN - 3200 MHz / PC4-25600 - CL16 - 1.35 V - ikke bufferet - ikke-ECC - sort og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1226 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
CORSAIR Vengeance DDR4 16GB kit 3200MHz CL16 Ikke-ECC
1.226 kr
Til butik
CORSAIR Vengeance DDR4 16GB kit 3200MHz CL16 Ikke-ECC billede

Produktinformation

CORSAIR Vengeance LPX - DDR4 - sæt - 16 GB: 2 x 8 GB - DIMM 288-PIN - 3200 MT/s / PC4-25600 - CL16 - 1.35 V - ikke bufferet - ikke-ECC - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Artikel nr.: CMK16GX4M2E3200C16
EAN: 0840006608530
Varenr.: 994749703
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Corsair Vengeance LPX DDR4-3200 - 16GB - CL16 - Dual Channel (2 pcs) - Intel XMP - Sort
1.290 kr
Til butik
Corsair Vengeance LPX DDR4-3200 - 16GB - CL16 - Dual Channel (2 pcs) - Intel XMP - Sort billede

Produktinformation

Hukommelse (RAM), 16GB: 2 x 8GB (Dual Channel), DIMM 288-pin, DDR4, hastighed: 3200 MHz (MT/s) / PC4-25600, CAS Latency: 16-20-20-38, spænding: 1.35 volt, ikke bufferet, ikke-ECC, understøtter Intel XMP profiler, med køleprofiler, farve: black - Designet til højtydende overclocking: VENGEANCE LPX-hukommelse er udviklet til højtydende overclocking. Køleprofilen er fremstillet af rent aluminium for hurtigere varmeafledning, og det specialdesignede performance-PCB hjælper med at styre varmen og giver større overclocking-margin. Hver IC er individuelt testet for maksimal ydelseskapacitet. XMP 2.0-understøttelse: Én indstilling er alt, der skal til for automatisk at justere til den hurtigste sikre hastighed for dit VENGEANCE LPX-kit. Du får imponerende og pålidelig ydelse uden fastlåsninger eller anden ustabil adfærd. Køleprofil i aluminium Overclocking er begrænset af driftstemperaturen. Det unikke design af VENGEANCE LPX-køleprofilen leder effektivt varmen væk fra IC'erne og ind i systemets køleflow, så du kan presse ydeevnen yderligere. Lavprofil-design: Det kompakte format gør den ideel til mindre kabinetter eller systemer, hvor pladsen er begrænset. Match dit system: De bedste high-end-systemer ser lige så godt ud, som de yder. VENGEANCE LPX fås i flere farver, så den matcher dit bundkort, dine øvrige komponenter, dit kabinet - eller blot din yndlingsfarve.

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: RAM
Artikel nr.: CMK16GX4M2E3200C16
EAN: 0840006608530
Varenr.: 2792437
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
CORSAIR | Vengeance LPX - DDR4 - sæt - 16 GB: 2 x 8 GB - DIMM 288-PIN - 3200 MHz / PC4-25600 - CL16 - 1.35 V - ikke bufferet - ikke-ECC - sort
1.338 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Corsair 16GB (2 x 8 GB) DDR4 3200MHz CL16 Vengeance LPX Sort RAM - GEEKD.dk
1.369 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Corsair Vengeance DDR4 16GB kit 3200MHz CL16 Ikke-ECC
1.448 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
CORSAIR Vengeance DDR4 16GB kit 3200MHz CL16 Ikke-ECC
1.519 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Corsair Vengeance Lpx Cmk16gx4m2e3200c16 Hukommelsesmodul 16 Gb 2 X 8 Gb Ddr4 3200 Mhz 16gb 3200mhz Ddr4 288-pin Dimm
1.524 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad CORSAIR | Vengeance LPX - DDR4 - sæt - 16 GB: 2 x 8 GB - DIMM 288-PIN - 3200 MHz / PC4-25600 - CL16 - 1.35 V - ikke bufferet - ikke-ECC - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad CORSAIR | Vengeance LPX - DDR4 - sæt - 16 GB: 2 x 8 GB - DIMM 288-PIN - 3200 MHz / PC4-25600 - CL16 - 1.35 V - ikke bufferet - ikke-ECC - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.226 kr1.226 krKøb
2Proshop DK1.290 kr1.290 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.338 kr1.338 krKøb
4Geekd1.369 kr1.369 krKøb
5Teknikproffset DK1.448 kr1.497 krKøb
6Ultrashop1.519 kr1.519 krKøb
7Dustin DK1.524 kr1.610,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for CORSAIR | Vengeance LPX - DDR4 - sæt - 16 GB: 2 x 8 GB - DIMM 288-PIN - 3200 MHz / PC4-25600 - CL16 - 1.35 V - ikke bufferet - ikke-ECC - sort

PriceData har fulgt prisen på CORSAIR | Vengeance LPX - DDR4 - sæt - 16 GB: 2 x 8 GB - DIMM 288-PIN - 3200 MHz / PC4-25600 - CL16 - 1.35 V - ikke bufferet - ikke-ECC - sort i 185 dage. Laveste pris i perioden er 747 kr (registreret d. 7. december 2025), højeste er 1.290 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.138 kr.

Den nuværende pris på 1.226 kr er 8% over normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 48 prisfald og 38 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 84 prisændringer for CORSAIR | Vengeance LPX - DDR4 - sæt - 16 GB: 2 x 8 GB - DIMM 288-PIN - 3200 MHz / PC4-25600 - CL16 - 1.35 V - ikke bufferet - ikke-ECC - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 84 prisændringer for CORSAIR | Vengeance LPX - DDR4 - sæt - 16 GB: 2 x 8 GB - DIMM 288-PIN - 3200 MHz / PC4-25600 - CL16 - 1.35 V - ikke bufferet - ikke-ECC - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.226 kr16 kr (1%)
27. maj 20261.210 kr1 kr (0%)
26. maj 20261.209 kr17 kr (1%)
25. maj 20261.226 kr8 kr (1%)
24. maj 20261.218 kr8 kr (1%)
23. maj 20261.226 kr16 kr (1%)
21. maj 20261.210 kr8 kr (1%)
20. maj 20261.218 kr8 kr (1%)
18. maj 20261.226 kr8 kr (1%)
16. maj 20261.234 kr8 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret