Gå til hovedindhold

CORSAIR RMx Series RM1000x - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - Cybenetics Gold - AC 100-240 V - 1000 Watt - Europa

Pris fra 1.340 krtil 1.719 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 379 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.049 kr 2. apr.

Sammenlign priser på CORSAIR RMx Series RM1000x - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - Cybenetics Gold - AC 100-240 V - 1000 Watt - Europa og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1340 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
CORSAIR RM1000x Series Power supply unit
1.340 kr
Til butik
CORSAIR RM1000x Series Power supply unit billede

Produktinformation

CORSAIR RMx Series Power supply unit - Strømforsyning (intern) - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 1000 Watt

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Artikel nr.: CP-9020271-EU
EAN: 0840006667636
Varenr.: 1002382448
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
CORSAIR RMx Series RM1000x - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - Cybenetics Gold - AC 100-240 V - 1000 Watt - Europa
1.448 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Corsair RM1000x (2024) Strømforsyning - 1000 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified
1.549 kr
Til butik
Corsair RM1000x (2024) Strømforsyning - 1000 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Gold, Cybenetics: Gold effektivitet / A- støjniveau, 140mm blæser med zero RPM mode teknologi og fluid dynamic leje, aktiv PFC, kabler: 4 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 12V-2x6 600 Watt pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 12 x 5 pins SATA / 6 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 2 x 4+4 pins CPU, fuld modulær og tynde kabler, farve: sort, 1000 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: CP-9020271-EU
EAN: 0840006667636
Varenr.: 3261975
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Corsair RMx Series RM1000x PSU
1.549 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Corsair Rm1000x (2024) 1000w Atx 80+ Gold Strømforsyning
1.599 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
CORSAIR RM1000x Series Power supply unit
1.659 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning ATX - Corsair RM1000x 1000 W, fuldt modulær, sort
-19%1.699 kr
Før 2.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning ATX - Corsair RM1000x 1000 W, fuldt modulær, sort
-19%1.719 kr
Før 2.119 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad CORSAIR RMx Series RM1000x - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - Cybenetics Gold - AC 100-240 V - 1000 Watt - Europa koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad CORSAIR RMx Series RM1000x - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - Cybenetics Gold - AC 100-240 V - 1000 Watt - Europa koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.340 kr1.340 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.448 kr1.448 krKøb
3Proshop DK1.549 kr1.549 krKøb
4Komplett DK1.549 kr1.549 krKøb
5Dustin DK1.599 kr1.685,25 krKøb
6Ultrashop1.659 kr1.659 krKøb
7Boligcenter DK1.699 kr1.699 krKøb
8Vivas DK1.719 kr1.798 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for CORSAIR RMx Series RM1000x - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - Cybenetics Gold - AC 100-240 V - 1000 Watt - Europa

PriceData har fulgt prisen på CORSAIR RMx Series RM1000x - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - Cybenetics Gold - AC 100-240 V - 1000 Watt - Europa i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.049 kr (registreret d. 2. april 2026), højeste er 1.541 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.403 kr.

Den nuværende pris på 1.340 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for CORSAIR RMx Series RM1000x - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - Cybenetics Gold - AC 100-240 V - 1000 Watt - Europa. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for CORSAIR RMx Series RM1000x - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - Cybenetics Gold - AC 100-240 V - 1000 Watt - Europa de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.340 kr8 kr (1%)
14. maj 20261.348 kr69 kr (5%)
13. maj 20261.417 kr15 kr (1%)
12. maj 20261.402 kr54 kr (4%)
7. maj 20261.348 kr54 kr (4%)
21. apr. 20261.402 kr353 kr (34%)
2. apr. 20261.049 kr432 kr (29%)
1. apr. 20261.481 kr48 kr (3%)
26. mar. 20261.433 kr85 kr (6%)
22. mar. 20261.348 kr50 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret