Gå til hovedindhold

Corsair iCUE LINK RX120 MAX (3-pack starter kit) - Kabinet køler - 120mm - Sort - 36 dBA

Pris fra 512 krtil 1.109 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 597 kr (54% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 482 kr 25. apr.

Sammenlign priser på Corsair iCUE LINK RX120 MAX (3-pack starter kit) - Kabinet køler - 120mm - Sort - 36 dBA og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 512 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
CORSAIR iCUE Link RX120 MAX Starter Kit Fan 3-pack Sort 120 mm
512 kr
Til butik
CORSAIR iCUE Link RX120 MAX Starter Kit Fan 3-pack Sort 120 mm billede

Produktinformation

CORSAIR iCUE Link RX120 MAX Starter Kit - Indsats med blæser - 120 mm (pakke med 3)

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Artikel nr.: CO-9051042-WW
EAN: 0840006683056
Varenr.: 1002516565
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Corsair iCUE LINK RX120 MAX (3-pack starter kit) - Kabinet køler - 120mm - Sort - 36 dBA
661 kr
Til butik
Corsair iCUE LINK RX120 MAX (3-pack starter kit) - Kabinet køler - 120mm - Sort - 36 dBA billede

Produktinformation

Kabinet køler, 120mm x 120mm x 30mm (højde x bredde x dybde), støjniveau: max 36 dBa, lufttryk max 71.6 CFM, max statisk luftryk 4.18 mmH2O, omdrejningshastighed: 0 - 2000 ±10% RPM, PWM kontrolleret, lejre type: Magnetic Dome bearing, bundkort tilslutning: 4-pins, kan sammenkobles (daisy-chain): ja - via stik på rammen, kontroller inkluderet: iCUE LINK System Hub, farve: sort. - Corsair iCUE software control to sync all your Corsair iCUE products...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: Kabinet Koeler
Artikel nr.: CO-9051042-WW
EAN: 0840006683056
Varenr.: 3306576
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Kabinetventilator 120 mm - Corsair iCUE LINK RX120 MAX, sort, 3-pack
-23%1.089 kr
Før 1.409 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kabinetventilator 120 mm - Corsair iCUE LINK RX120 MAX, sort, 3-pack billede

Produktinformation

Effektiv kabinetventilator til gaming-pcOpgrader luftgennemstrømningen i dit kabinet med Corsair iCUE LINK RX120 MAX. Sættet består af tre 120 mm blæsere i sort, der er udviklet til stabil køling i desktop-kabinetter. Med PWM-styring fra 400 til 2.000 RPM kan du finjustere balancen mellem støjniveau og ydeevne. Ved lav hastighed kører blæserne ned til 10 dB, mens de ved højeste niveau leverer op til 71,6 cfm luftflow og et statisk tryk på 4,18 mmH2O til tætte radiatorer eller luftige fronter.Fordele ved kabinetventilator 120 mmDe 30 mm tykke blæsere giver et solidt fundament for ensartet lufttryk, mens den medfølgende skruesæt gør monteringen enkel. Sættet er ideelt til dig, der bygger en ny pc eller ønsker mere kontrolleret køling i eksisterende systemer.Type: Ventilator til computerkabinetStørrelse: 120 × 120 × 30 mmDiameter: 12 cmHastighed: 400–2.000 RPM (PWM)Maks. luftflow: 71,6 cfmLuftflow min.: 16,5 cfmStatisk tryk: 0,22–4,18 mmH2OStøjniveau: 10–29,5 dBStrømforbrug (blæserstrøm): 0,18 AAntal i pakken: 3 stk.Farve: SortVægt (samlet): 0,811 kgMonteringsskruer: InkluderetGaranti: 5 år...

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: Ventilatorer
Vægt: 0.72g
EAN: 0840006683056
Varenr.: 1948491
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kabinetventilator 120 mm - Corsair iCUE LINK RX120 MAX, sort, 3-pack
-22%1.109 kr
Før 1.429 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair iCUE LINK RX120 MAX (3-pack starter kit) - Kabinet køler - 120mm - Sort - 36 dBA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair iCUE LINK RX120 MAX (3-pack starter kit) - Kabinet køler - 120mm - Sort - 36 dBA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK512 kr512 krKøb
2Proshop DK661 kr700 krKøb
3Boligcenter DK1.089 kr1.089 krKøb
4Vivas DK1.109 kr1.188 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Corsair iCUE LINK RX120 MAX (3-pack starter kit) - Kabinet køler - 120mm - Sort - 36 dBA

PriceData har fulgt prisen på Corsair iCUE LINK RX120 MAX (3-pack starter kit) - Kabinet køler - 120mm - Sort - 36 dBA i 182 dage. Laveste pris i perioden er 482 kr (registreret d. 25. april 2026), højeste er 907 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 761 kr.

Den nuværende pris på 512 kr er 33% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 36 prisfald og 26 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 61 prisændringer for Corsair iCUE LINK RX120 MAX (3-pack starter kit) - Kabinet køler - 120mm - Sort - 36 dBA. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 61 prisændringer for Corsair iCUE LINK RX120 MAX (3-pack starter kit) - Kabinet køler - 120mm - Sort - 36 dBA de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026512 kr30 kr (6%)
25. apr. 2026482 kr53 kr (10%)
13. apr. 2026535 kr53 kr (9%)
8. apr. 2026588 kr54 kr (8%)
26. mar. 2026642 kr36 kr (5%)
25. mar. 2026678 kr1 kr (0%)
24. mar. 2026679 kr1 kr (0%)
23. mar. 2026678 kr7 kr (1%)
22. mar. 2026671 kr1 kr (0%)
21. mar. 2026672 kr23 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret