Gå til hovedindhold

Corsair HXi Series HX1200i Strømforsyning - 1200 Watt - 140 mm - ATX - 80 Plus Platinum certified

Pris fra 1.799 krtil 2.374 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 575 kr (24% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.753 kr 22. mar.

Sammenlign priser på Corsair HXi Series HX1200i Strømforsyning - 1200 Watt - 140 mm - ATX - 80 Plus Platinum certified og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1799 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Corsair HXi Series HX1200i Strømforsyning - 1200 Watt - 140 mm - ATX - 80 Plus Platinum certified
-13%1.799 kr
Før 2.072 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Corsair HXi Series HX1200i Strømforsyning - 1200 Watt - 140 mm - ATX - 80 Plus Platinum certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Platinum, Cybenetics: Platinum effektivitet / A støjniveau, 140mm blæser med zero RPM mode teknologi og fluid dynamic leje, kabler: 4 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 12V-2x6 pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 8 x 5 pins SATA / 8 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 2 x 4+4 pins CPU, fuld modulær og tynde kabler, farve: sort, 1200 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: CP-9020307-EU
EAN: 0840440495161
Varenr.: 3382491
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Corsair HXi Series HX1200i PSU (sort)
1.832 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
CORSAIR HXi Series HX1200i Strømforsyning 1200Watt
2.014 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning ATX 1200 W - Corsair HX1200i, fuldt modulær, sort
-31%2.199 kr
Før 3.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning ATX 1200 W - Corsair HX1200i, fuldt modulær, sort
-31%2.219 kr
Før 3.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
CORSAIR HXi Series HX1200i Strømforsyning 1200Watt
2.369 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Corsair Hx1200i (2025) 1200w Atx 80+ Platinum Strømforsyning
2.374 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair HXi Series HX1200i Strømforsyning - 1200 Watt - 140 mm - ATX - 80 Plus Platinum certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair HXi Series HX1200i Strømforsyning - 1200 Watt - 140 mm - ATX - 80 Plus Platinum certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.799 kr1.799 krKøb
2Komplett DK1.832 kr1.832 krKøb
3CompuMail DK2.014 kr2.014 krKøb
4Boligcenter DK2.199 kr2.199 krKøb
5Vivas DK2.219 kr2.298 krKøb
6Ultrashop2.369 kr2.369 krKøb
7Dustin DK2.374 kr2.460,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Corsair HXi Series HX1200i Strømforsyning - 1200 Watt - 140 mm - ATX - 80 Plus Platinum certified

PriceData har fulgt prisen på Corsair HXi Series HX1200i Strømforsyning - 1200 Watt - 140 mm - ATX - 80 Plus Platinum certified i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.753 kr (registreret d. 22. marts 2026), højeste er 2.149 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.033 kr.

Den nuværende pris på 1.799 kr er 12% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 26 prisændringer for Corsair HXi Series HX1200i Strømforsyning - 1200 Watt - 140 mm - ATX - 80 Plus Platinum certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 26 prisændringer for Corsair HXi Series HX1200i Strømforsyning - 1200 Watt - 140 mm - ATX - 80 Plus Platinum certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20261.799 kr33 kr (2%)
4. maj 20261.832 kr182 kr (9%)
22. apr. 20262.014 kr134 kr (6%)
21. apr. 20262.148 kr1 kr (0%)
13. apr. 20262.149 kr50 kr (2%)
8. apr. 20262.099 kr76 kr (4%)
7. apr. 20262.023 kr1 kr (0%)
29. mar. 20262.024 kr1 kr (0%)
28. mar. 20262.025 kr7 kr (0%)
27. mar. 20262.032 kr279 kr (16%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret