Gå til hovedindhold

Corsair HX1500i Strømforsyning - 1500 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified

Pris fra 1.949 krtil 3.719 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 1.770 kr (48% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Corsair HX1500i Strømforsyning - 1500 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1949 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Corsair HX1500i Strømforsyning - 1500 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified
-16%1.949 kr
Før 2.329 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Corsair HX1500i Strømforsyning - 1500 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Platinum, Cybenetics: Platinum effektivitet / A- støjniveau, 140mm blæser med zero RPM mode teknologi og fluid dynamic leje, kabler: 5 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 2 x 12V-2x6 pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 8 x 5 pins SATA / 6 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 2 x 4+4 pins CPU, fuld modulær og tynde kabler, farve: sort, 1500 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: CP-9020309-EU
EAN: 0840440495901
Varenr.: 3386137
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Corsair HXi Series HX1500i PSU (sort)
2.262 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
CORSAIR HXi Series HX1500i strømforsyning 1500W 80 PLUS Platinum
2.297 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Corsair HX1500i (2025), 1500 Watt, ATX 3.1, PCIe 5.1, Cybenetics PLATINUM, C20
2.366 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
CORSAIR HXi Series HX1500i strømforsyning 1500W 80 PLUS Platinum
2.719 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Corsair Hx1500i (2025) 1500w Atx 80+ Platinum Strømforsyning
2.874 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning ATX - Corsair HX1500i, 1500 W, fuldt modulær, sort
3.699 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning ATX - Corsair HX1500i, 1500 W, fuldt modulær, sort
3.719 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair HX1500i Strømforsyning - 1500 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair HX1500i Strømforsyning - 1500 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.949 kr1.949 krKøb
2Komplett DK2.262 kr2.262 krKøb
3CompuMail DK2.297 kr2.297 krKøb
4CS MEGASTORE DK2.366 kr2.366 krKøb
5Ultrashop2.719 kr2.719 krKøb
6Dustin DK2.874 kr2.960,25 krKøb
7Boligcenter DK3.699 kr3.699 krKøb
8Vivas DK3.719 kr3.958 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Corsair HX1500i Strømforsyning - 1500 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified

PriceData har fulgt prisen på Corsair HX1500i Strømforsyning - 1500 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.949 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 2.549 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.319 kr.

Den nuværende pris på 1.949 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 13% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for Corsair HX1500i Strømforsyning - 1500 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for Corsair HX1500i Strømforsyning - 1500 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20261.949 kr302 kr (13%)
5. maj 20262.251 kr11 kr (0%)
4. maj 20262.262 kr42 kr (2%)
2. maj 20262.304 kr95 kr (4%)
30. apr. 20262.399 kr44 kr (2%)
25. apr. 20262.355 kr44 kr (2%)
22. apr. 20262.399 kr11 kr (0%)
20. apr. 20262.388 kr11 kr (0%)
14. apr. 20262.399 kr390 kr (19%)
16. mar. 20262.009 kr439 kr (18%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret