Gå til hovedindhold

Corsair HX1200i SHIFT Strømforsyning - 1200 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified

Pris fra 2.119 krtil 4.719 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 2.600 kr (55% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.799 kr 2. apr.

Sammenlign priser på Corsair HX1200i SHIFT Strømforsyning - 1200 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2119 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Corsair HX1200i SHIFT Strømforsyning - 1200 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified
2.119 kr
Til butik
Corsair HX1200i SHIFT Strømforsyning - 1200 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Platinum, 140mm blæser med zero RPM mode teknologi og fluid dynamic leje, kabler: 4 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 12V-2x6 600 Watt pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 8 x 5 pins SATA / 8 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 2 x 4+4 pins CPU, fuld modulær og tynde/sleeved kabler, kabler, farve: sort, 1200 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: CP-9020267-EU
EAN: 0840006602538
Varenr.: 3401875
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Corsair HX1200i Shift Strømforsyning 1200Watt ATX 3.1 80+ Platinum
2.188 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Corsair Hx1200i Shift (2025) 1200w Atx 80+ Platinum Strømforsyning
2.499 kr
Til butik
Corsair Hx1200i Shift (2025) 1200w Atx 80+ Platinum Strømforsyning billede

Produktinformation

1200 W med 80 Plus Platinum-effektivitet reducerer energiforbrug og varme Sidemonterede, fuldt modulære stik gør kabelrouting og opgraderinger enklere Integreret iCUE LINK-hub centraliserer styring af køling og belysning ATX 3.1-overensstemmelse og native PCIe-kabling understøtter moderne GPU'er Zero RPM-tilstand, FDB-blæser og 100000 t MTBF sænker støjniveau og nedetid...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: 1000+ W
Artikel nr.: CP-9020267-EU
EAN: 0840006602538
Varenr.: 5020082272
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Corsair HX1200i strømforsyning 1200 W ATX - Sort
4.699 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Corsair HX1200i strømforsyning 1200 W ATX - Sort
4.719 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair HX1200i SHIFT Strømforsyning - 1200 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair HX1200i SHIFT Strømforsyning - 1200 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK2.119 kr2.119 krKøb
2CompuMail DK2.188 kr2.188 krKøb
3Dustin DK2.499 kr2.585,25 krKøb
4Boligcenter DK4.699 kr4.699 krKøb
5Vivas DK4.719 kr4.978 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Corsair HX1200i SHIFT Strømforsyning - 1200 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified

PriceData har fulgt prisen på Corsair HX1200i SHIFT Strømforsyning - 1200 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.799 kr (registreret d. 2. april 2026), højeste er 2.238 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.114 kr.

Den nuværende pris på 2.119 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 33 prisfald og 28 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 61 prisændringer for Corsair HX1200i SHIFT Strømforsyning - 1200 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 61 prisændringer for Corsair HX1200i SHIFT Strømforsyning - 1200 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20262.119 kr4 kr (0%)
20. maj 20262.123 kr20 kr (1%)
18. maj 20262.143 kr38 kr (2%)
17. maj 20262.105 kr2 kr (0%)
11. maj 20262.103 kr2 kr (0%)
10. maj 20262.101 kr16 kr (1%)
7. maj 20262.117 kr1 kr (0%)
5. maj 20262.116 kr1 kr (0%)
4. maj 20262.117 kr1 kr (0%)
2. maj 20262.116 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret