Gå til hovedindhold

Corsair HX1000i SHIFT Strømforsyning - 1000 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified

Pris fra 1.950 krtil 4.219 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 2.269 kr (54% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.649 kr 2. apr.

Sammenlign priser på Corsair HX1000i SHIFT Strømforsyning - 1000 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1950 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
iCUE LINK HX1000i SHIFT, 1000 Watt, Cybenetics Platinum
1.950 kr
Til butik
iCUE LINK HX1000i SHIFT, 1000 Watt, Cybenetics Platinum billede

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Artikel nr.: CP-9020265-EU
EAN: 0840006602392
Varenr.: 1003682564
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Corsair HX1000i SHIFT Strømforsyning - 1000 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified
2.033 kr
Til butik
Corsair HX1000i SHIFT Strømforsyning - 1000 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Platinum, 140mm blæser med zero RPM mode teknologi og fluid dynamic leje, kabler: 4 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 12V-2x6 600 Watt pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 8 x 5 pins SATA / 8 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 2 x 4+4 pins CPU, fuld modulær og tynde/sleeved kabler, kabler, farve: sort, 1000 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: CP-9020265-EU
EAN: 0840006602392
Varenr.: 3401876
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Corsair Hx1000i Shift (2025) 1000w Atx 80+ Platinum
2.249 kr
Til butik
Corsair Hx1000i Shift (2025) 1000w Atx 80+ Platinum billede

Produktinformation

1000 W kapacitet leverer stabil 12 V effekt til CPU'er med mange kerner 80 PLUS Platinum-effektivitet reducerer energiforbruget og sænker omkostningerne Sidevendte fuldt modulære kabler og et kompakt kit gør kabelføringen lettere Integreret iCUE LINK-hub centraliserer styring af blæsere og belysning Blæser med fluiddynamisk leje og Zero RPM holder støjniveauet lavt ved let belastning...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: 1000+ W
Artikel nr.: CP-9020265-EU
EAN: 0840006602392
Varenr.: 5020082268
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Corsair HX1000i - 1000 W fuldmodulær ATX strømforsyning (sort)
4.199 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Corsair HX1000i - 1000 W fuldmodulær ATX strømforsyning (sort)
4.219 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair HX1000i SHIFT Strømforsyning - 1000 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair HX1000i SHIFT Strømforsyning - 1000 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.950 kr1.950 krKøb
2Proshop DK2.033 kr2.033 krKøb
3Dustin DK2.249 kr2.335,25 krKøb
4Boligcenter DK4.199 kr4.199 krKøb
5Vivas DK4.219 kr4.298 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Corsair HX1000i SHIFT Strømforsyning - 1000 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified

PriceData har fulgt prisen på Corsair HX1000i SHIFT Strømforsyning - 1000 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified i 180 dage. Laveste pris i perioden er 1.649 kr (registreret d. 2. april 2026), højeste er 2.089 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.986 kr.

Den nuværende pris på 1.950 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 36 prisfald og 46 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 83 prisændringer for Corsair HX1000i SHIFT Strømforsyning - 1000 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 83 prisændringer for Corsair HX1000i SHIFT Strømforsyning - 1000 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.950 kr2 kr (0%)
1. jun. 20261.952 kr1 kr (0%)
31. maj 20261.953 kr4 kr (0%)
30. maj 20261.957 kr1 kr (0%)
29. maj 20261.958 kr1 kr (0%)
24. maj 20261.959 kr1 kr (0%)
23. maj 20261.958 kr8 kr (0%)
22. maj 20261.950 kr6 kr (0%)
20. maj 20261.944 kr3 kr (0%)
17. maj 20261.947 kr15 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret