Gå til hovedindhold

Corsair HX1000i (2023) Strømforsyning - 1000 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified

Pris fra 1.647 krtil 1.999 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 352 kr (18% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Corsair HX1000i (2023) Strømforsyning - 1000 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1647 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
CORSAIR HXi Series HX1000i 1000Watt 80 PLUS Platinum
1.647 kr
Til butik
CORSAIR HXi Series HX1000i 1000Watt 80 PLUS Platinum billede

Produktinformation

CORSAIR HXi Series HX1000i - Strømforsyning (intern) - ultralav støj - ATX12V 3.0/ EPS12V - 80 PLUS Platinum - AC 100-240 V - 1000 watt - Europa

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Artikel nr.: CP-9020259-EU
EAN: 0840006697305
Varenr.: 1001145862
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Corsair HX1000i (2023) Strømforsyning - 1000 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified
1.898 kr
Til butik
Corsair HX1000i (2023) Strømforsyning - 1000 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.1 / EPS12V 2.92, 80 plus Platinum, Cybenetics: Platinum effektivitet / A+ støjniveau, 140mm blæser med zero RPM mode teknologi og fluid dynamic leje, aktiv PFC, kabler: 4 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 12V-2x6 pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 8 x 5 pins SATA / 8 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 2 x 4+4 pins CPU, 1 x USB-C for at aktivere softwarestyring, fuld modulær og tynde/sleeved kabler, kabler, software Corsair iCUE, farve: sort, 1000 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: CP-9020259-EU
EAN: 0840006697305
Varenr.: 3170360
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Corsair Hx1000i 1000w Atx 80+ Platinum Strømforsyning
1.999 kr
Til butik
Corsair Hx1000i 1000w Atx 80+ Platinum Strømforsyning billede

Produktinformation

1000 W udgangseffekt leverer stabil strøm til højtydende arbejdsstationer 92 % effektivitet med 80 PLUS Platinum sænker energiforbrug og varmeudvikling Fuldt modulære kabler forenkler installation og forbedrer luftstrøm Omfattende stik, inklusive 8 SATA og 4 PCIe, understøtter opgraderinger Indbygget USB-port og kabel understøtter ydelsesovervågning...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: 1000+ W
Artikel nr.: CP-9020259-EU
EAN: 0840006697305
Varenr.: 5011338777

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair HX1000i (2023) Strømforsyning - 1000 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair HX1000i (2023) Strømforsyning - 1000 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.647 kr1.647 krKøb
2Proshop DK1.898 kr1.898 krKøb
3Dustin DK1.999 kr2.085,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Corsair HX1000i (2023) Strømforsyning - 1000 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified

PriceData har fulgt prisen på Corsair HX1000i (2023) Strømforsyning - 1000 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified i 162 dage. Laveste pris i perioden er 1.590 kr (registreret d. 24. december 2025), højeste er 1.763 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.699 kr.

Den nuværende pris på 1.647 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for Corsair HX1000i (2023) Strømforsyning - 1000 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for Corsair HX1000i (2023) Strømforsyning - 1000 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 20261.647 kr37 kr (2%)
22. maj 20261.684 kr16 kr (1%)
20. maj 20261.668 kr16 kr (1%)
18. maj 20261.684 kr16 kr (1%)
17. maj 20261.668 kr8 kr (0%)
16. maj 20261.676 kr8 kr (0%)
13. maj 20261.684 kr16 kr (1%)
12. maj 20261.668 kr8 kr (0%)
11. maj 20261.676 kr8 kr (0%)
7. maj 20261.684 kr35 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret