Gå til hovedindhold

Canon EOS 250D - Digitalkamera - SLR - 24.1 MP - APS-C - 4K / 25 fps - 3x optisk zoom EF-S 18-55 mm IS STM objektiv - Wi-Fi, Bluetooth - sort

CanonDigitalkameraerEAN: 4549292132717
Pris fra 5.461 krtil 6.437 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 976 kr (15% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 4.725 kr 15. apr.

Sammenlign priser på Canon EOS 250D - Digitalkamera - SLR - 24.1 MP - APS-C - 4K / 25 fps - 3x optisk zoom EF-S 18-55 mm IS STM objektiv - Wi-Fi, Bluetooth - sort og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5461 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Canon EOS 250D - Digitalkamera - SLR - 24.1 MP - APS-C - 4K / 25 fps - 3x optisk zoom EF-S 18-55 mm IS STM objektiv - Wi-Fi, Bluetooth - sort
5.461 kr
Til butik
Canon EOS 250D - Digitalkamera - SLR - 24.1 MP - APS-C - 4K / 25 fps - 3x optisk zoom EF-S 18-55 mm IS STM objektiv - Wi-Fi, Bluetooth - sort billede

Produktspecifikationer

Mærke: Canon
Kategori: Spejlrefleks (SLR)
Farve: 1
Artikel nr.: 3454C002
EAN: 4549292132717
Varenr.: 5597224
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Canon EOS 250D 24.1Megapixel Sort Digitalkamera
5.462 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Canon EOS 250D systemkamera, sort + 18-55 IS STM
5.764 kr
Til butik
Canon EOS 250D systemkamera, sort + 18-55 IS STM billede

Produktinformation

Et brugervenligt systemkamera med fremragende foto- og videokvalitet til at forvandle livets situationer til fotos og videoer. Canon EOS 250D er verdens letteste DSLR. Canon EOS 250D er et ultralet og brugervenligt systemkamera, der gør det nemt at optage stillbilleder og filmiske videoer i høj kvalitet. Med hensyn til brugervenlighed og funktioner er dette kamera velegnet til begyndere inden for fotografering eller videografi, men også til den mere avancerede entusiast. Den berøringsfølsomme skærm gør det nemt at bruge: Tag billeder og fokuser ved hjælp af kameraets berøringsfølsomme skærm. Skærmen kan vippes til siden og fremad, hvilket også gør 250D til et godt kamera for twitchere. Med WiFi og Bluetooth LE er det nemt at overføre billeder fra kameraet til din mobile enhed, så du kan dele dem. Canon CanonEOS 250D er udstyret med en 24-megapixel APS-C-sensor i høj kvalitet. Med en følsomhed på op til ISO 25600 kan 250D tage billeder i svagt lys. CanonDette kamera har også 's unikke Dual Pixel CMOS autofokus, som giver mulighed for jævn, jævn fokusering, når du optager video eller stillbilleder fra den bageste skærm. Ved hjælp af den optiske søger har 250D ni fokuspunkter, hvoraf det midterste er en krydstype. Du kan optage filmisk 4K-video med kameraet. Kameraet er udstyret med et mikrofonstik, så du kan forbedre lydkvaliteten på dine videoer med en ekstern mikrofon, hvis du ønsker det. Med HDMI-minigrænsefladen kan du tilslutte kameraet til f.eks. et fladskærms-tv, så du kan dele dine billeder og videoer med vennerne. CanonSættet leveres med et EF-S 18-55 IS STM-objektiv, der er velegnet til en lang række situationer, så du kan komme i gang med at fotografere med det samme. i EF-bajonetten tilbyder det bredeste udvalg af objektiver på markedet, så mulighederne er næsten uendelige. Hukommelseskortet sælges separat!, sensor: 22,3 x 14,9 mm APS-C CMOS, 24 Mpix, Canon bajonet: EF-S, processor: DIGIC 8, fokuspunkter: 9, inklusive 1 krydstype, følsomhed: ISO 100-25600 (51200 udvidet), lukkertider: 30 - 1/4000 s, blitzhastighed: 1/200 s, (dette kamera har ikke en universel midterstift på blitzskoen - det er ikke egnet til brug med manuelle blitz og udløsere), kontinuerlig optagelse: 5 billeder/s, videooptagelse: maks. max. 3840 x 2160 UHD 4K (beskæring 2,56x), 25 fps, søger: penta-spejl, 95% dækning, 0,87x forstørrelse, display: 7,7 cm touchscreen, 1M dots, slot til hukommelseskort: SD (HC/XC), mikrofonstik: 3,5 mm, stik til hovedtelefoner: Nej, andre grænseflader: HDMI mini, trådløs: Wi-Fi og Bluetooth LE, dimensioner: 122,4 x 92,6 x 69,8 mm, vægt: 449 g, indhold i salgspakken: kamera, 18-55 mm objektiv, batteri LP-E17, oplader LC-E17, kamerahætte, skulderrem, 22,3 x 14,9 mm CMOS-sensor, 24 Mpix, 9 fokuspunkter, ISO 100 - 25600, 4K videooptagelse, Dual Pixel AF, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Canon
Kategori: Kamera
EAN: 4549292132717
Varenr.: C80203
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Canon EOS 250D 24.1Megapixel Sort Digitalkamera
6.049 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Digitalkamera Canon EOS 250D 24,1 MP DSLR - sort med EF‑S 18-55mm IS STM
6.099 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Digitalkamera Canon EOS 250D 24,1 MP DSLR - sort med EF‑S 18-55mm IS STM
6.119 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Canon EOS 250D 18-55mm IS STM - Black
6.437 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Canon EOS 250D - Digitalkamera - SLR - 24.1 MP - APS-C - 4K / 25 fps - 3x optisk zoom EF-S 18-55 mm IS STM objektiv - Wi-Fi, Bluetooth - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Canon EOS 250D - Digitalkamera - SLR - 24.1 MP - APS-C - 4K / 25 fps - 3x optisk zoom EF-S 18-55 mm IS STM objektiv - Wi-Fi, Bluetooth - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK5.461 kr5.461 krKøb
2CompuMail DK5.462 kr5.462 krKøb
3Teknikproffset DK5.764 kr5.823 krKøb
4Ultrashop6.049 kr6.049 krKøb
5Boligcenter DK6.099 kr6.099 krKøb
6Vivas DK6.119 kr6.188 krKøb
7Proshop DK6.437 kr6.437 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Canon EOS 250D - Digitalkamera - SLR - 24.1 MP - APS-C - 4K / 25 fps - 3x optisk zoom EF-S 18-55 mm IS STM objektiv - Wi-Fi, Bluetooth - sort

PriceData har fulgt prisen på Canon EOS 250D - Digitalkamera - SLR - 24.1 MP - APS-C - 4K / 25 fps - 3x optisk zoom EF-S 18-55 mm IS STM objektiv - Wi-Fi, Bluetooth - sort i 182 dage. Laveste pris i perioden er 4.702 kr (registreret d. 26. februar 2026), højeste er 5.759 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.084 kr.

Den nuværende pris på 5.461 kr er 7% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 28 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 50 prisændringer for Canon EOS 250D - Digitalkamera - SLR - 24.1 MP - APS-C - 4K / 25 fps - 3x optisk zoom EF-S 18-55 mm IS STM objektiv - Wi-Fi, Bluetooth - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 50 prisændringer for Canon EOS 250D - Digitalkamera - SLR - 24.1 MP - APS-C - 4K / 25 fps - 3x optisk zoom EF-S 18-55 mm IS STM objektiv - Wi-Fi, Bluetooth - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20265.461 kr19 kr (0%)
29. maj 20265.442 kr23 kr (0%)
28. maj 20265.465 kr1 kr (0%)
27. maj 20265.466 kr24 kr (0%)
25. maj 20265.442 kr24 kr (0%)
24. maj 20265.466 kr24 kr (0%)
23. maj 20265.442 kr23 kr (0%)
22. maj 20265.465 kr23 kr (0%)
19. maj 20265.442 kr23 kr (0%)
18. maj 20265.465 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret