Gå til hovedindhold

Brother HL-L2445DW - Printer - S/H - Duplex - laser - A4/Legal - 1200 x 1200 dpi - op til 32 spm - kapacitet: 250 ark - USB 2.0, LAN, Wi-Fi(n)

BrotherPrintere, kopimaskiner og faxmaskinerDuplex og Wi-FiHjemmekontor og små virksomhederEAN: 4977766831079

Brother HL-L2445DW er en hurtig sort/hvid laserprinter med automatisk duplexprint, Wi-Fi og kompakt design. Perfekt til hjemmekontor og små virksomheder. Læs mere

Pris fra 949 krtil 1.739 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 790 kr (45% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Brother HL-L2445DW - Printer - S/H - Duplex - laser - A4/Legal - 1200 x 1200 dpi - op til 32 spm - kapacitet: 250 ark - USB 2.0, LAN, Wi-Fi(n) og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 949 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Brother HL-L2445DW - Mono Laser - 32 ppm - LAN & Wi-Fi - Monokrom - Laser
-14%949 kr
Før 1.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Brother HL-L2445DW - Printer - S/H - Duplex - laser - A4/Legal - 1200 x 1200 dpi - op til 32 spm - kapacitet: 250 ark - USB 2.0, LAN, Wi-Fi(n)
1.048 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Brother Hl-l2445dw A4
1.099 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Brother HL-L2445DW sort/hvid laserprinter
1.134 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Brother HL-L2445DW -A4 sort/hvid laserprinter, 2-sidet print
1.145 kr
Til butik
Gå til RedOffice Konpap
TrustScore 4.5 ud af 54,1
E-mærke certificeret
Brother HL-L2445DW printer
1.243,75 kr
Til butik
Gå til Officely.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
HL-L2445DW mono printer duplex wireless
1.295,31 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Laserprinter Brother HL-L2445DW - S/H, Wi‑Fi og duplex
-21%1.499 kr
Før 1.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Laserprinter Brother HL-L2445DW - S/H, Wi‑Fi og duplex
-21%1.519 kr
Før 1.919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Brother HL-L2445DW sort/hvid laserprinter
1.739 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Brother HL-L2445DW - Printer - S/H - Duplex - laser - A4/Legal - 1200 x 1200 dpi - op til 32 spm - kapacitet: 250 ark - USB 2.0, LAN, Wi-Fi(n) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Brother HL-L2445DW - Printer - S/H - Duplex - laser - A4/Legal - 1200 x 1200 dpi - op til 32 spm - kapacitet: 250 ark - USB 2.0, LAN, Wi-Fi(n) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK949 kr988 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.048 kr1.048 krKøb
3Dustin DK1.099 kr1.185,25 krKøb
4CompuMail DK1.134 kr1.134 krKøb
5Teknikproffset DK1.145 kr1.214 krKøb
6RedOffice Konpap1.243,75 kr1.243,75 krKøb
7Officely.dk1.295,31 kr1.295,31 krKøb
8Boligcenter DK1.499 kr1.499 krKøb
9Vivas DK1.519 kr1.688 krKøb
10Ultrashop1.739 kr1.739 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Brother HL-L2445DW Laserprinter

Brother

Brother HL-L2445DW er en hurtig sort/hvid laserprinter med automatisk duplexprint, Wi-Fi og kompakt design. Perfekt til hjemmekontor og små virksomheder.

• laserprinter
• brother printer
• duplex printer
• wifi printer
• monokrom printer
• Hjemmekontor og små virksomheder
• Duplex og Wi-Fi

Beskrivelse

Brother HL-L2445DW er en effektiv sort/hvid laserprinter designet til hjemmekontoret og mindre virksomheder. Med sin kompakte størrelse og professionelle funktioner leverer den hurtig og præcis udskrivning på op til 32 sider pr. minut. Printeren har automatisk duplexfunktion for tosidede udskrifter og understøtter trådløs forbindelse via Wi-Fi samt USB og Ethernet. Den høje opløsning på 1200 x 1200 dpi sikrer skarpe tekster og diagrammer, mens papirbakken kan rumme op til 250 ark. Printeren er ideel til daglig dokumentudskrivning og rapporter med lang holdbarhed og pålidelig ydeevne.

Specifikationer

type:Sort/hvid laserprinter
vægt:7.3 kg
duplex:Automatisk
garanti:3 år
opløsning:1200 x 1200 dpi
papirbakke:250 ark
dimensioner:356 x 360 x 183 mm
forbindelse:USB 2.0, LAN, Wi-Fi
papirformat:A4/Legal
printhastighed:32 spm

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan printeren udskrive på begge sider automatisk?

Ja, Brother HL-L2445DW har automatisk duplexfunktion som kan udskrive på begge sider af papiret uden manuel indgriben.

Hvor hurtig er printeren?

Printeren kan udskrive op til 32 sider pr. minut og har en første side ud-tid på under 8.5 sekunder.

Hvilke tilslutningsmuligheder har den?

Printeren understøtter Wi-Fi, Ethernet (LAN) og USB 2.0 forbindelse, så du kan printe fra computer, smartphone og tablet.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Brother HL-L2445DW - Printer - S/H - Duplex - laser - A4/Legal - 1200 x 1200 dpi - op til 32 spm - kapacitet: 250 ark - USB 2.0, LAN, Wi-Fi(n)

PriceData har fulgt prisen på Brother HL-L2445DW - Printer - S/H - Duplex - laser - A4/Legal - 1200 x 1200 dpi - op til 32 spm - kapacitet: 250 ark - USB 2.0, LAN, Wi-Fi(n) i 183 dage. Laveste pris i perioden er 899 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 1.048 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.030 kr.

Den nuværende pris på 949 kr er 8% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 9% den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 32 prisændringer for Brother HL-L2445DW - Printer - S/H - Duplex - laser - A4/Legal - 1200 x 1200 dpi - op til 32 spm - kapacitet: 250 ark - USB 2.0, LAN, Wi-Fi(n). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 32 prisændringer for Brother HL-L2445DW - Printer - S/H - Duplex - laser - A4/Legal - 1200 x 1200 dpi - op til 32 spm - kapacitet: 250 ark - USB 2.0, LAN, Wi-Fi(n) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026949 kr99 kr (9%)
16. maj 20261.048 kr1 kr (0%)
14. maj 20261.047 kr1 kr (0%)
12. maj 20261.048 kr1 kr (0%)
10. maj 20261.047 kr1 kr (0%)
7. maj 20261.048 kr1 kr (0%)
5. maj 20261.047 kr1 kr (0%)
20. apr. 20261.048 kr1 kr (0%)
18. apr. 20261.047 kr1 kr (0%)
3. apr. 20261.048 kr8 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret