Gå til hovedindhold

Braun Series 9 Pro+ 9660CC, Folie shaver, Sort, Sølv, Rustfrit stål, Knapper, LED, Vekselstrøm/batteri

BraunPersonlig plejeEAN: 8700216554275
Pris fra 2.558 krtil 3.799,95 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 1.241,95 kr (33% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.549 kr 30. apr.

Sammenlign priser på Braun Series 9 Pro+ 9660CC, Folie shaver, Sort, Sølv, Rustfrit stål, Knapper, LED, Vekselstrøm/batteri og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2558 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Braun Series 9 Pro+ 9660cc Barbermaskine Sort
2.558 kr
Til butik
Braun Series 9 Pro+ 9660cc Barbermaskine Sort billede

Produktinformation

Braun Series 9 Pro+ 9660cc - Shaver - trådløs - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Braun
Artikel nr.: 554275
EAN: 8700216554275
Varenr.: 1003610239
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Braun Series 9 Pro+ 9660CC, Folie shaver, Sort, Sølv, Rustfrit stål, Knapper, LED, Vekselstrøm/batteri
2.596 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Braun Barbermaskine Series 9 PRO+ 9660cc
2.892 kr
Til butik
Braun Barbermaskine Series 9 PRO+ 9660cc billede

Produktinformation

- Perfekt tæthed i hvert eneste strøg: Brauns bedste elektriske barbermaskine med 5+1 perfekt synkroniserede elementer barberer skånsomt selv det mest genstridige skæg i hvert strøg - Enestående beskyttelse af huden: Ultratynde præcisionsblade barberer mere effektivt end nogen tidligere elektrisk Series 9-barbermaskine og leverer uovertruffen beskyttelse af huden - Maksimal effektivitet på al slags skæg: Pro SensoAdapt-teknologi med højpræcisionssensorer analyserer din skægtæthed ved 300x/sek. og tilpasser automatisk barbermaskinens effekt - Førsteklasses tilbehør: 6in1 SmartCare Center sikrer dig en barbermaskine, der er som ny hver dag - Produceret i Tyskland, bygget til at holde i årevis: Barbermaskinen er fremstillet af materialer af høj kvalitet med den største opmærksomhed på detaljer - 100 % vandtæt til våd og tør brug - Op til 60 min. Li-Ion-batteridriftstid Den elektriske Braun Series 9 PRO+barbermaskine er designet til mænd og opnår perfekt tæthed og beskyttelse af huden. Ultratynde præcisionsblade sikrer en ultimativ barbering. 5+1-teknologi synkroniseres perfekt på tværs af Direct&Cut-blad, ProTrimmer, hudskånende OptiFoil, beskyttende SkinGuard og titaniumbelagt ProLift-blad. Pro SensoAdapt analyserer skægtætheden med 300x/sek. og justerer automatisk barbermaskinens effekt. Inkl. 6-i-1 SmartCare Center, optimeret af AutoSelect-programmet, der rengør, beskytter bladets levetid, tørrer, oplader og opretholder barbermaskinens ydeevne. Den elektriske Series 9 PRO+-barbermaskine til mænd er 100 % vandtæt. Made in Germany.

Produktspecifikationer

Mærke: Braun
Kategori: Barbermaskine
Artikel nr.: 8700216554275
EAN: 8700216554275
Varenr.: 3395643
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Braun Series 9 PRO+ elektrisk barbermaskine - sort
2.898 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Braun Series 9 Pro+ 9660cc barbermaskine - sort, trådløs foliemodel
-12%2.999 kr
Før 3.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Braun Series 9 Pro+ 9660cc Barbermaskine Sort
2.999 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Braun Series 9 Pro+ 9660cc barbermaskine - sort, trådløs foliemodel
-12%3.019 kr
Før 3.419 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Braun - Series 9 Pro+ Elektrisk Barbermaskine - Sort
3.799,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Braun Series 9 Pro+ 9660CC, Folie shaver, Sort, Sølv, Rustfrit stål, Knapper, LED, Vekselstrøm/batteri koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Braun Series 9 Pro+ 9660CC, Folie shaver, Sort, Sølv, Rustfrit stål, Knapper, LED, Vekselstrøm/batteri koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.558 kr2.558 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.596 kr2.596 krKøb
3Proshop DK2.892 kr2.892 krKøb
4Teknikproffset DK2.898 kr2.957 krKøb
5Boligcenter DK2.999 kr2.999 krKøb
6Ultrashop2.999 kr2.999 krKøb
7Vivas DK3.019 kr3.088 krKøb
8Gucca.dk3.799,95 kr3.799,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Braun Series 9 Pro+ 9660CC, Folie shaver, Sort, Sølv, Rustfrit stål, Knapper, LED, Vekselstrøm/batteri

PriceData har fulgt prisen på Braun Series 9 Pro+ 9660CC, Folie shaver, Sort, Sølv, Rustfrit stål, Knapper, LED, Vekselstrøm/batteri i 168 dage. Laveste pris i perioden er 2.422 kr (registreret d. 25. februar 2026), højeste er 2.892 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.701 kr.

Den nuværende pris på 2.558 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 63 prisfald og 26 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Braun Series 9 Pro+ 9660CC, Folie shaver, Sort, Sølv, Rustfrit stål, Knapper, LED, Vekselstrøm/batteri. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Braun Series 9 Pro+ 9660CC, Folie shaver, Sort, Sølv, Rustfrit stål, Knapper, LED, Vekselstrøm/batteri de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20262.558 kr11 kr (0%)
28. maj 20262.569 kr1 kr (0%)
27. maj 20262.570 kr12 kr (0%)
26. maj 20262.582 kr12 kr (0%)
25. maj 20262.594 kr12 kr (0%)
24. maj 20262.606 kr39 kr (2%)
23. maj 20262.567 kr11 kr (0%)
22. maj 20262.578 kr12 kr (0%)
21. maj 20262.590 kr13 kr (0%)
20. maj 20262.603 kr39 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret