Gå til hovedindhold

Boligcenter Box spring seng Mørkegrå og Hvid 160 x 200 cm Velourstof

BoligcenterSenge og sengerammerEAN: 8721158293572
Pris fra 3.799 krtil 4.105,53 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 306,53 kr (7% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.699 kr 5. maj

Sammenlign priser på Box spring seng Mørkegrå og Hvid 160 x 200 cm Velourstof og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3799 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Kontinentalseng Mørkegrå og Hvid 203 x 160 x 88 cm
-17%3.799 kr
Før 4.602 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng Mørkegrå og Hvid 203 x 160 x 88 cm billede

Produktinformation

Box Spring Sengen med Madras er et smart valg til dit soveværelse. Dens enkle og slanke design passer til alle, der elsker både stil og praktisk brug. De rene linjer og den glatte finish skaber en afslappet stemning, hvilket gør den til et perfekt valg til bylivsstilen. Tænk på denne seng som midtpunktet i dit værelse, der kombinerer komfort med stil. Materialer: Indhyllet i blød cordfløjl, føles denne seng dejligt og er også ret holdbar. Stoffet tilføjer varme til rummet, mens dets holdbarhed sikrer, at det bliver en vigtig del af indretningen. Den solide ramme i konstrueret træ kombinerer stil med funktionalitet.Inkluderede komponenter: Sengen kommer med en justerbar sengegavl for ekstra komfort samt en skummadras, der giver både støtte og blødhed. Enkle stolpeben løfter sengen op fra gulvet og giver et let og luftigt udtryk i designet.Funktioner / Funktion / Design: Den højdejusterbare sengegavl gør det nemt at tilpasse sengen til forskellige madrasstørrelser eller din personlige smag, hvilket øger komforten og gør det lettere at integrere den i dit værelse.Rumversatilitet: Denne seng passer ind i ethvert soveværelse, uanset om det er til en hovedsuite eller et gæsteværelse. Dens enkle stil passer godt sammen med andre moderne møbler og gør den let at tilpasse, uanset hvordan ændrer sig.Pleje & Vedligeholdelse: En hurtig aftørring med en fugtig klud holder sengen pæn. Regelmæssig rengøring sørger for, at stoffet forbliver friskt, så sengen bevarer sit gode udseende i lang tid. Farve: Mørkegrå og hvidMateriale: Corduroy stofSamlede dimensioner: 203 x 160 x 88 CM (L x B x H)Vægt: 46.2 kgHøjdejusterbarAdjustable min/max dimensions: 78-88 cmRammemateriale: Konstrueret træmed madrasMadrasmateriale: PolyesterIndendørs / udendørs: Kun indendørsLeveringsindhold:1x Senges...

Produktspecifikationer

Kategori: Senge og Sengerammer
Vægt: 50.89g
EAN: 8721158293572
Varenr.: 1591212
Gå til Livera DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Kontinentalseng Mørkegrå og Hvid 203 x 160 x 88 cm
-17%3.820 kr
Før 4.622 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng Mørkegrå og Hvid 203 x 160 x 88 cm billede

Produktinformation

Box Spring Sengen med Madras er et smart valg til dit soveværelse. Dens enkle og slanke design passer til alle, der elsker både stil og praktisk brug. De rene linjer og den glatte finish skaber en afslappet stemning, hvilket gør den til et perfekt valg til bylivsstilen. Tænk på denne seng som midtpunktet i dit værelse, der kombinerer komfort med stil. Materialer: Indhyllet i blød cordfløjl, føles denne seng dejligt og er også ret holdbar. Stoffet tilføjer varme til rummet, mens dets holdbarhed sikrer, at det bliver en vigtig del af indretningen. Den solide ramme i konstrueret træ kombinerer stil med funktionalitet.Inkluderede komponenter: Sengen kommer med en justerbar sengegavl for ekstra komfort samt en skummadras, der giver både støtte og blødhed. Enkle stolpeben løfter sengen op fra gulvet og giver et let og luftigt udtryk i designet.Funktioner / Funktion / Design: Den højdejusterbare sengegavl gør det nemt at tilpasse sengen til forskellige madrasstørrelser eller din personlige smag, hvilket øger komforten og gør det lettere at integrere den i dit værelse.Rumversatilitet: Denne seng passer ind i ethvert soveværelse, uanset om det er til en hovedsuite eller et gæsteværelse. Dens enkle stil passer godt sammen med andre moderne møbler og gør den let at tilpasse, uanset hvordan ændrer sig.Pleje & Vedligeholdelse: En hurtig aftørring med en fugtig klud holder sengen pæn. Regelmæssig rengøring sørger for, at stoffet forbliver friskt, så sengen bevarer sit gode udseende i lang tid. Farve: Mørkegrå og hvidMateriale: Corduroy stofSamlede dimensioner: 203 x 160 x 88 CM (L x B x H)Vægt: 46.2 kgHøjdejusterbarAdjustable min/max dimensions: 78-88 cmRammemateriale: Konstrueret træmed madrasMadrasmateriale: PolyesterIndendørs / udendørs: Kun indendørsLeveringsindhold:1x Sengestel1x Hovedgavl1x Madras1x Madras topperAntal varer: 1Forsamling krævet: Ja...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Senge og Sengerammer
Størrelse: 160 x 200 cm
Vægt: 50.89g
EAN: 8721158293572
Varenr.: 1591212
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kontinentalseng Mørkegrå og Hvid 203 x 160 x 88 cm
-17%3.820 kr
Før 4.622 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng Mørkegrå og Hvid 203 x 160 x 88 cm billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Senge og Sengerammer
Størrelse: 160 x 200 cm
Vægt: 50.89g
EAN: 8721158293572
Varenr.: 1591212
Gå til DesignShoppen
TrustScore 4.5 ud af 54,3
Box spring seng Mørkegrå og Hvid 160 x 200 cm Velourstof
4.105,53 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Box spring seng Mørkegrå og Hvid 160 x 200 cm Velourstof koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Box spring seng Mørkegrå og Hvid 160 x 200 cm Velourstof koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Boligcenter DK3.799 kr3.799 krKøb
2Livera DK3.820 kr3.889 krKøb
3Vivas DK3.820 kr3.889 krKøb
4DesignShoppen4.105,53 kr4.105,53 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Box spring seng Mørkegrå og Hvid 160 x 200 cm Velourstof

PriceData har fulgt prisen på Box spring seng Mørkegrå og Hvid 160 x 200 cm Velourstof i 98 dage. Laveste pris i perioden er 3.699 kr (registreret d. 5. maj 2026), højeste er 3.968 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.834 kr.

Den nuværende pris på 3.799 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 11 prisændringer for Box spring seng Mørkegrå og Hvid 160 x 200 cm Velourstof. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 11 prisændringer for Box spring seng Mørkegrå og Hvid 160 x 200 cm Velourstof de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20263.799 kr80 kr (2%)
27. maj 20263.719 kr20 kr (1%)
5. maj 20263.699 kr211 kr (5%)
6. apr. 20263.910 kr5,34 kr (0%)
3. apr. 20263.915,34 kr8,58 kr (0%)
2. apr. 20263.906,76 kr5,24 kr (0%)
1. apr. 20263.912 kr
30. mar. 20263.912,48 kr55,52 kr (1%)
7. mar. 20263.968 kr250 kr (7%)
4. mar. 20263.718 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret