Gå til hovedindhold

Hugo Boss Bottled Striking Lavender Eau de Parfum - 100 ml

Hugo BossParfume og eau de cologneEAN: 3616307390491
Pris fra 666 krtil 935 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 269 kr (29% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 635,1 kr 28. apr.

Sammenlign priser på Hugo Boss Bottled Striking Lavender Eau de Parfum - 100 ml og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 666 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Hugo Boss Bottled Bold Lavender Eau De Parfum 100ml
-15%666 kr
Før 784 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Hugo Boss Bottled Bold Lavender Eau De Parfum 100ml billede

Produktinformation

Hugo Boss Bottled Bold Lavender Eau De Parfum er en parfume fra Hugo Boss, frisk, intens og maskulin med en energifyldt karakter.

Produktspecifikationer

Mærke: Hugo Boss
Kategori: Parfume
Artikel nr.: 73657
EAN: 3616307390491
Varenr.: 3355378
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Boss Hugo Boss Bottled Striking Lavender Edp Spray 100 ml
690 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Hugo Boss Bottled Striking Lavender Eau de Parfum - 100 ml
770 kr
Til butik
Hugo Boss Bottled Striking Lavender Eau de Parfum - 100 ml billede

Produktinformation

Hugo Boss Bottled Striking Lavender Eau de Parfum - 100 ml En sofistikeret herreparfume, der forener klassisk maskulinitet med den beroligende dybde fra lilla lavendel. Den skaber en intens og selvsikker duftoplevelse, der holder hele dagen og aftenen med. Hvordan dufter den? Duften åbner med en frisk og aromatisk bølge af lavendel, der hurtigt får følgeskab af varmende noter, som giver karakter og tyngde. Efterhånden som den udvikler sig på huden, træder de dybe trænoter frem og skaber en elegant balance mellem det friske og det intense. Det er en moderne fortolkning af den klassiske Boss Bottled-signatur, hvor lavendelen tilføjer en ny, fængslende dimension. Duftnoter Topnoter: Lavendel, bergamot Hjärtnoter: Geranium, salvie Basnoter: Sandeltræ, vanilje, patchouli Passer til Alle årstider · Dag & aften · Kontor & fest · Gave Hvad gør den unik? En markant og moderne Eau de Parfum med en høj koncentration af duftolier for længere holdbarhed Striking Lavender-noten giver en unik, aromatisk signatur, der skiller sig ud fra mængden Kombinerer traditionelt sandeltræ med vanilje for en varm og indbydende afslutning En alsidig duft, der udstråler både ro og maskulin styrke Ofte stillede spørgsmål Hvordan dufter Hugo Boss Bottled Striking Lavender? Den har en aromatisk og varm karakter, hvor den friske lavendel møder dybe trænoter og et strejf af sødmefuld vanilje. Det er en duft, der føles både ren og intens på samme tid. Hvordan får jeg Hugo Boss Bottled Striking Lavender til at holde længere? Duften forstærkes af varmen fra din egen hud, så påfør den gerne på pulspunkter som håndled og hals. For en mere intens oplevelse kan du også spraye den i albuekrogen, hvor huden er naturligt varm.

Produktspecifikationer

Mærke: Hugo Boss
Kategori: Herreparfume
Størrelse: 100 ml
Artikel nr.: 196631
EAN: 3616307390491
Varenr.: 196631
Gå til EauDeParfum.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Boss Bottled Striking Lavender Eau De Parfum 100 ml
935 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Hugo Boss Bottled Striking Lavender Eau de Parfum 100 ml
935 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hugo Boss Bottled Striking Lavender Eau de Parfum - 100 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hugo Boss Bottled Striking Lavender Eau de Parfum - 100 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Cocopanda DK666 kr666 krKøb
2Teknikproffset DK690 kr739 krKøb
3NordicFeel DK770 kr770 krKøb
4EauDeParfum.dk935 kr935 krKøb
5Lyko DK935 kr935 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Hugo Boss Bottled Striking Lavender Eau de Parfum - 100 ml

PriceData har fulgt prisen på Hugo Boss Bottled Striking Lavender Eau de Parfum - 100 ml i 54 dage. Laveste pris i perioden er 635,1 kr (registreret d. 28. april 2026), højeste er 935 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 746 kr.

Den nuværende pris på 666 kr er 11% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 3 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 6 prisændringer for Hugo Boss Bottled Striking Lavender Eau de Parfum - 100 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 6 prisændringer for Hugo Boss Bottled Striking Lavender Eau de Parfum - 100 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
21. maj 2026666 kr30 kr (5%)
20. maj 2026636 kr
28. apr. 2026635,1 kr134,9 kr (18%)
23. apr. 2026770 kr64 kr (8%)
20. apr. 2026834 kr101 kr (11%)
8. apr. 2026935 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret