Gå til hovedindhold

Hugo Boss Bottled Parfum Natural Spray Black 100 ml

Hugo BossParfume og eau de cologneIntens træduftForretning og aftenEAN: 3616303173098

Hugo Boss Bottled Parfum med dybe træ- og lædertoner. Den mest koncentrerede duft i BOSS Bottled serien med lang holdbarhed til den moderne mand. Læs mere

Pris fra 448 krtil 724 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 276 kr (38% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 405 kr 25. maj

Sammenlign priser på Hugo Boss Bottled Parfum Natural Spray Black 100 ml og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 448 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hugo Boss Bottled EDP 100ml
448 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Hugo Boss Bottled Parfum 100ml
-49%519 kr
Før 1.009 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Hugo Boss Bottled Parfum Natural Spray Black 100 ml
569 kr
Til butik
Gå til BilligParfume.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Hugo Boss - Bottled Parfum - 100 ml
-42%575 kr
Før 985 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Hugo Boss - Bottled Parfum 100 Ml
589,95 kr
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Hugo Boss Bottled Parfum Eau De Parfum 100 ml
-20%680 kr
Før 850 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Hugo Boss Bottled Parfum EDP 100 ml
-28%708,42 kr
Før 985 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Hugo Boss Boss Bottled Bottled Parfum 100 ml
709 kr
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
HUGO BOSS Bottled Parfum Eau De Parfum (100 ml)
-27%718 kr
Før 985 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Hugo Boss Bottled Parfum Eau de Parfum - 100 ml
724 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hugo Boss Bottled Parfum Natural Spray Black 100 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hugo Boss Bottled Parfum Natural Spray Black 100 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK448 kr487 krKøb
2Teknikproffset DK519 kr568 krKøb
3Beautycos DK569 kr569 krKøb
4BilligParfume.dk575 kr575 krKøb
5Gucca.dk589,95 kr589,95 krKøb
6Cocopanda DK680 kr680 krKøb
7NiceHair.dk708,42 kr708,42 krKøb
8Lyko DK709 kr709 krKøb
9Bangerhead DK718 kr718 krKøb
10NordicFeel DK724 kr724 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Hugo Boss Bottled Parfum

Hugo Boss

Hugo Boss Bottled Parfum med dybe træ- og lædertoner. Den mest koncentrerede duft i BOSS Bottled serien med lang holdbarhed til den moderne mand.

• boss parfum
• bottled parfum
• hugo boss duft
• maskulin parfume
• træduft mænd
• luksusparfume
• Forretning og aften
• Intens træduft

Beskrivelse

Hugo Boss Bottled Parfum er den ultimative duft til manden der tager kontrol over sit liv. Denne dybe og forførende parfume er den mest koncentrerede i den ikoniske BOSS Bottled serie, skabt af parfumørerne Annick Ménardo og Suzy Le Helley. Duften åbner med friske noter af mandarin og krydret røgelse, udvikler sig med hjertenoter af orris og figen der afspejler mandens karisma, og afsluttes med varme basenoter af cedertræ og vegetabilsk læder. Den elegante matsorte flakon med guldbogstaver symboliserer luksus og maskulinitet. Perfekt til den raffinerede mand der værdsætter kvalitet og stilsikkerhed.

Specifikationer

køn:Mænd
sæson:Alle årstider
volumen:100 ml
dufttype:Eau de Parfum
anledning:Aften, forretning, særlige begivenheder
holdbarhed:Lang
duftfamilie:Woody, maskulin, aromatisk
parfumører:Annick Ménardo, Suzy Le Helley
duftnoter_top:Mandarin, røgelse
koncentration:Parfum
lanceringsår:2022
duftnoter_base:Cedertræ, vegetabilsk læder
duftnoter_hjerte:Orris, figen

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor længe holder Hugo Boss Bottled Parfum på huden?

Som parfum har den høj koncentration og holder typisk 8-12 timer på huden, takket være de dybe base-noter af cedertræ og læder.

Hvad er forskellen mellem Bottled Parfum og andre Bottled varianter?

Bottled Parfum er den mest koncentrerede version i serien med dybere, mere intense noter og længere holdbarhed end EDT og EDP versionerne.

Er Hugo Boss Bottled Parfum velegnet til daglig brug?

Ja, den er alsidig og kan bruges både til forretning og fritid. Den intense duft gør den særligt velegnet til aften og særlige anledninger.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Hugo Boss Bottled Parfum Natural Spray Black 100 ml

PriceData har fulgt prisen på Hugo Boss Bottled Parfum Natural Spray Black 100 ml i 180 dage. Laveste pris i perioden er 405 kr (registreret d. 13. april 2026), højeste er 738,75 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 467 kr.

Den nuværende pris på 448 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 27 prisfald og 26 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 54 prisændringer for Hugo Boss Bottled Parfum Natural Spray Black 100 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 54 prisændringer for Hugo Boss Bottled Parfum Natural Spray Black 100 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026448 kr24 kr (6%)
30. maj 2026424 kr10 kr (2%)
29. maj 2026414 kr10 kr (2%)
27. maj 2026424 kr19 kr (5%)
25. maj 2026405 kr4 kr (1%)
24. maj 2026409 kr15 kr (4%)
23. maj 2026424 kr19 kr (5%)
21. maj 2026405 kr24 kr (6%)
20. maj 2026429 kr24 kr (6%)
26. apr. 2026405 kr41 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret