Gå til hovedindhold

Bosch Serie | 6 BFL554MS0 - Mikrobølgeovn - til indbygning - 25 liter - 900 W - rustfrit stål

BoschOvneEAN: 4242005038954
Pris fra 2.993 krtil 5.086 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 2.093 kr (41% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.478 kr 24. apr.

Sammenlign priser på Bosch Serie | 6 BFL554MS0 - Mikrobølgeovn - til indbygning - 25 liter - 900 W - rustfrit stål og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2993 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Bosch Serie | 6 Mikrobølgeovn Til indbygning 900W 25liter Rustfrit stål
2.993 kr
Til butik
Bosch Serie | 6 Mikrobølgeovn Til indbygning 900W 25liter Rustfrit stål billede

Produktinformation

Bosch Serie | 6 BFL554MS0 - Mikrobølgeovn - til indbygning - 25 liter - 900 W - rustfrit stål

Produktspecifikationer

Mærke: Bosch Group
Artikel nr.: BFL554MS0
EAN: 4242005038954
Varenr.: 993480904
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Bosch BFL554MS0 Serie 6 mikrobølgeovn, stål
3.037 kr
Til butik
Bosch BFL554MS0 Serie 6 mikrobølgeovn, stål billede

Produktinformation

Bosch BFL554MS0 Series 6 er en indbygningsmikrobølgeovn med en åbning på 38 cm. Den optøer, opvarmer og tilbereder mad meget hurtigt. Mål H x L x B (mm): 382 x 594 x 388, Bosch BFL554MS0 Series 6 er en indbygningsmikrobølgeovn med en åbning på 38 cm. Den optøer, opvarmer og tilbereder mad meget hurtigt. Mikrobølgefunktion: Spar tid på madlavning, optøning og opvarmning. AutoPilot 7 - få succes med flere retter takket være 7 automatiske programmer. Elektronisk døråbning med berøringskontakt. Kontrol via LED-display: nem og behagelig at bruge. Oplysninger om produktet, Ovnkapacitet: 25 l, Maks. effekt: 900 W maks. effekt: 900 W; 5 effektniveauer: 90 W, 180 W, 360 W, 600 W, 900 W, Automatiske AutoPilot-programmer for nem madlavning. Forudindstillede funktioner til 7 forskellige retter, 4 afrimningsprogrammer og 3 tilberedningsprogrammer, Hukommelsesfunktion (1), LED-display, Drejeknapper, Push-in-knapper, TouchControl, Cylinder-knapper, Luge, der kan åbnes til venstre, Brugervenligt system: hurtigt og nemt at sætte op, LED-belysning, Roterende kogeplade af glas, diameter 31,5 cm, Elektronisk ur med alarm- og timerfunktioner, Indbygget køleventilator, Tekniske specifikationer, Kapacitet 25 l, Bredde: 594 mm, Højde: 382 mm, Maksimal effekt 900 W, Åbning af luge Knap, Diameter på den roterende platform: 315 mm, Indvendigt materiale Rustfrit stål, Konstruktionstype Indbygget møbel, Type af kontrol elektronisk, Lugeåbning Trykknap, Materiale til luge Glas, Roterende platform, Diameter på den roterende platform: 315 mm, Tilsluttet belastning: 1 450 W, Nødvendig sikring: 10 A, Længde på netledning: 130 cm, Produktmål H x L x B (mm): 382 x 594 x 388, Ovnens indvendige mål H x L x B (mm): 208 x 328 x 369, Nødvendig installationsplads H x L x B (mm): 380-382 x 560-568 x 550, Nettovægt: 19,013 kg, BoschBoschRegistrer dit nye husholdningsapparat på My inden for 14 dage efter købet, og få 100 dages returret. Læs mere og registrer, MyBosch-sivustolla. Effekt 900 W, Kapacitet 25 l, AutoPilot 7 automatiske programmer, Indbygget i væggen, Bredde 60 cm, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Bosch
Kategori: Mikrobølgeovne
EAN: 4242005038954
Varenr.: C78148
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Mikrobølgeovn til indbygning Bosch Serie 6 BFL554MS0 - 25 l, 900 W, rustfrit stål
-6%3.099 kr
Før 3.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Mikrobølgeovn til indbygning Bosch Serie 6 BFL554MS0 - 25 l, 900 W, rustfrit stål billede

Produktinformation

Bosch Serie | 6 BFL554MS0 - Mikrobølgeovn - til indbygning - 25 liter - 900 W - rustfrit stålGenereltAftagelig drejeskive: JaDrejeskive: JaFarve: Rustfrit stålHulbelægning: Rustfrit stålMaks. mikrobølgeeffekt: 900 WMål på drejetallerken til mikrobølge: 31.5 cmMikrobølgeovn madlavningsprogrammer: 4 optønings funktioner3 madlavnings funktioner7 automatiske madlavningsfunktionerMikrobølgeovn volumen: 25 literModel: Til indbygningProdukttype: MikrobølgeovnIndstilliinger, styringerog indikatorerAntal af strømniveauer: 5Styringstype: ElektroniskTimer: JaDisplayType: LED-displayDiverseOverensstemmelsesstandarder: Directive 2012/19/ECKraftLedningslængde: 1.3 mNominel strøm: 10 ASpænding: 220 - 230 V / 50 HzStrømforbrug: 1450 WMål og vægtBredde: 59.4 cmDybde: 38.8 cmHøjde: 38.2 cmMål (niche)Minimumsbredde: 56 cmMinimumsdybde: 55 cmMinimumshøjde: 38 cm...

Produktspecifikationer

Mærke: Bosch Group
Kategori: Mikrobølgeovne
Vægt: 21.65g
EAN: 4242005038954
Varenr.: 1814779
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Mikrobølgeovn til indbygning Bosch Serie 6 BFL554MS0 - 25 l, 900 W, rustfrit stål
-6%3.119 kr
Før 3.319 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch Serie | 6 BFL554MS0 - Mikrobølgeovn - til indbygning - 25 liter - 900 W - rustfrit stål
3.151 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Bosch Serie | 6 Mikrobølgeovn Til indbygning 900W 25liter Rustfrit stål
3.629 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Bosch BFL554MS0 - Mikroovn til indbygning
5.086 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bosch Serie | 6 BFL554MS0 - Mikrobølgeovn - til indbygning - 25 liter - 900 W - rustfrit stål koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bosch Serie | 6 BFL554MS0 - Mikrobølgeovn - til indbygning - 25 liter - 900 W - rustfrit stål koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.993 kr2.993 krKøb
2Teknikproffset DK3.037 kr3.116 krKøb
3Boligcenter DK3.099 kr3.099 krKøb
4Vivas DK3.119 kr3.279 krKøb
5CS MEGASTORE DK3.151 kr3.350 krKøb
6Ultrashop3.629 kr3.629 krKøb
7Homeshop DK5.086 kr5.086 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Bosch Serie | 6 BFL554MS0 - Mikrobølgeovn - til indbygning - 25 liter - 900 W - rustfrit stål

PriceData har fulgt prisen på Bosch Serie | 6 BFL554MS0 - Mikrobølgeovn - til indbygning - 25 liter - 900 W - rustfrit stål i 177 dage. Laveste pris i perioden er 2.478 kr (registreret d. 7. januar 2026), højeste er 3.629 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.971 kr.

Den nuværende pris på 2.993 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 7% den seneste måned. Der er registreret 39 prisfald og 24 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 64 prisændringer for Bosch Serie | 6 BFL554MS0 - Mikrobølgeovn - til indbygning - 25 liter - 900 W - rustfrit stål. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 64 prisændringer for Bosch Serie | 6 BFL554MS0 - Mikrobølgeovn - til indbygning - 25 liter - 900 W - rustfrit stål de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20262.993 kr54 kr (2%)
22. maj 20263.047 kr7 kr (0%)
21. maj 20263.054 kr7 kr (0%)
20. maj 20263.061 kr11 kr (0%)
19. maj 20263.072 kr20 kr (1%)
17. maj 20263.092 kr2 kr (0%)
16. maj 20263.090 kr303 kr (11%)
13. maj 20262.787 kr1 kr (0%)
2. maj 20262.788 kr841 kr (23%)
30. apr. 20263.629 kr435 kr (14%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret