Gå til hovedindhold

Bosch Professional Bosch GWS 12V-76 Professional Vinkelsliber 10.8 - 12V Batteri og lader ikke inkluderet

Bosch ProfessionalRedskaberKompakt 12V designProfessionelle skæreopgaverEAN: 3165140813204

Bosch GWS 12V-76 Professional er verdens første 12V vinkelsliber. Ekstrem kompakt design med EC-motor sikrer høj effektivitet til professionelle opgaver. Læs mere

Pris fra 941 krtil 1.508,75 kr
14 forhandlere

Prisforskel: 567,75 kr (38% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 874 kr 16. maj

Sammenlign priser på Bosch GWS 12V-76 Professional Vinkelsliber 10.8 - 12V Batteri og lader ikke inkluderet og køb billigst

14 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 941 kr. 14 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Bosch GWS 12V-76 Professional Vinkelsliber 10.8 - 12V Batteri og lader ikke inkluderet
941 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch AKKUVINKELSLIBER GWS 12V-76 SOLO - SOLO
959 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch vinkelsliber GWS 12V-76 professional, uden batteri
969 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Bosch 12V vinkelsliber
-11%979 kr
Før 1.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Bosch vinkelsliber GWS 12V-76 professional, uden batteri
999 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch Professional GWS 12V-76 Professional (SOLO)
1.044 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Bosch GWS 12V-76 Akku-vinkelsliber - 06019F2000
1.050 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Vinkelsliber Bosch GWS 12V-76 Professional 10,8-12 V - uden batteri og lader
1.119 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Vinkelsliber Bosch GWS 12V-76 Professional 10,8-12 V - uden batteri og lader
1.139 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Bosch vinkelsliber GWS 12V-76 professional u.batteri
1.199 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch vinkelsliber 12volt professional uden batteri
1.199 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Bosch GWS 12V-76 Professional Vinkelsliber 10.8 - 12V Batteri og lader ikke inkluderet
1.239 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
AKKU VINKELSLIBER GWS 12V-76 SOLO UBL
1.401,26 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Akku vinkelsliber gws 12v-76 solo ubl
1.508,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 14 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bosch GWS 12V-76 Professional Vinkelsliber 10.8 - 12V Batteri og lader ikke inkluderet koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 14 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bosch GWS 12V-76 Professional Vinkelsliber 10.8 - 12V Batteri og lader ikke inkluderet koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK941 kr941 krKøb
2CS MEGASTORE DK959 kr998 krKøb
3LavprisVærktøj969 kr969 krKøb
4Greenline979 kr979 krKøb
5LavprisEl999 kr999 krKøb
6Proshop DK1.044 kr1.044 krKøb
7Homeshop DK1.050 kr1.050 krKøb
8Boligcenter DK1.119 kr1.119 krKøb
9Vivas DK1.139 kr1.208 krKøb
10BilligVVS DK1.199 kr1.199 krKøb
11LavprisVVS1.199 kr1.199 krKøb
12Ultrashop1.239 kr1.239 krKøb
13EL-GROSSISTEN1.401,26 kr1.401,26 krKøb
14MaintainIt1.508,75 kr1.508,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Bosch GWS 12V-76 Professional Vinkelsliber

Bosch Professional

Bosch GWS 12V-76 Professional er verdens første 12V vinkelsliber. Ekstrem kompakt design med EC-motor sikrer høj effektivitet til professionelle opgaver.

• vinkelsliber
• bosch værktøj
• 12v værktøj
• batterivinkelsliber
• professional værktøj
• skæreværktøj
• Professionelle skæreopgaver
• Kompakt 12V design

Beskrivelse

Bosch GWS 12V-76 Professional er en revolutionerende kompakt 12V batteridreven vinkelsliber, der kombinerer professionel ydeevne med enestående mobilitet. Som verdens første vinkelsliber i 12V-klassen tilbyder den ekstrem kompakthed og ergonomisk design, perfekt til hurtige skæreopgaver på byggepladsen. Den avancerede kulfrie EC-motor leverer høj effektivitet og øget produktivitet, mens den hurtige skivebremsning sikrer optimal sikkerhed. Værktøjet er alsidigt og håndterer forskellige materialer som metal, fliser og mursten. Med spindellås for enkelt skiveskift og værktøjsfri justering af beskyttelsesskærm er den designet til professionelle håndværkere, der kræver pålidelige værktøjer til daglig brug.

Specifikationer

serie:Professional 12V
motor_type:EC kulfri motor
spindellås:Ja
omdrejninger:19.500 o/min
batterisystem:Kompatibel med alle Bosch Professional 12V
batterispænding:12V
hurtig_bremsning:Ja
slibespindelgevind:M5
vægt_uden_batteri:0,5 kg
maks_skive_diameter:76 mm
inkluderet_tilbehør:Papæske, 3 skæreskiver
leverandør_varenummer:06019F2000
værktøjsfri_justering:Ja

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan vinkelsliberen bruges til metal og fliser?

Ja, Bosch GWS 12V-76 Professional er alsidig og egnet til skæring i metal, fliser, mursten og andre materialer med de rette skiver.

Hvor længe holder batteriet?

Batterilevetiden afhænger af anvendelse og batteri type, men den effektive EC-motor sikrer optimal energiudnyttelse fra alle Bosch Professional 12V batterier.

Medfølger der batteri og lader?

Nej, produktet leveres solo uden batteri og lader, men er kompatibel med alle Bosch Professional 12V batterier og ladere.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Bosch GWS 12V-76 Professional Vinkelsliber 10.8 - 12V Batteri og lader ikke inkluderet

PriceData har fulgt prisen på Bosch GWS 12V-76 Professional Vinkelsliber 10.8 - 12V Batteri og lader ikke inkluderet i 183 dage. Laveste pris i perioden er 826 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 955 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 927 kr.

Den nuværende pris på 941 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for Bosch GWS 12V-76 Professional Vinkelsliber 10.8 - 12V Batteri og lader ikke inkluderet. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for Bosch GWS 12V-76 Professional Vinkelsliber 10.8 - 12V Batteri og lader ikke inkluderet de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026941 kr9 kr (1%)
28. maj 2026950 kr1 kr (0%)
27. maj 2026951 kr5 kr (1%)
25. maj 2026946 kr1 kr (0%)
24. maj 2026947 kr9 kr (1%)
23. maj 2026938 kr64 kr (7%)
16. maj 2026874 kr18 kr (2%)
14. maj 2026892 kr15 kr (2%)
7. maj 2026907 kr48 kr (5%)
11. apr. 2026955 kr4 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret