Gå til hovedindhold

Bosch PRO Bosch GBH 2-28 F Professional Roterende hammer 880W med ledning 3.2Joule

Bosch PRORedskaberKickBack ControlProfessionel byggeriEAN: 3165140843669

Bosch GBH 2-28 F Professional borehammer med SDS plus og 3,2J slagenergi. KickBack Control og Vibration Control sikrer optimal sikkerhed og komfort. Læs mere

Pris fra 2.024 krtil 2.350 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 326 kr (14% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Bosch GBH 2-28 F Professional Roterende hammer 880W med ledning 3.2Joule og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2024 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Bosch GBH 2-28 F Professional Roterende hammer 880W med ledning 3.2Joule
2.024 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch BOREHAMMER GBH 2-28 F L-BOXX
2.139 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch Professional GBH 2-28 F
2.194 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Bosch GBH 2-28 F - Borehammer med SDS plus - 0611267601
2.350 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bosch GBH 2-28 F Professional Roterende hammer 880W med ledning 3.2Joule koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bosch GBH 2-28 F Professional Roterende hammer 880W med ledning 3.2Joule koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.024 kr2.024 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.139 kr2.139 krKøb
3Proshop DK2.194 kr2.194 krKøb
4Homeshop DK2.350 kr2.350 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Bosch GBH 2-28 F Professional

Bosch PRO

Bosch GBH 2-28 F Professional borehammer med SDS plus og 3,2J slagenergi. KickBack Control og Vibration Control sikrer optimal sikkerhed og komfort.

• borehammer
• sds plus
• bosch professional
• roterende hammer
• beton boremaskine
• mejsel
• 880w borehammer
• Professionel byggeri
• KickBack Control

Beskrivelse

Bosch GBH 2-28 F Professional er den stærkeste borehammer i Boschs 2 kg SDS plus kategori. Den kraftfulde 880W motor leverer en imponerende slagenergi på 3,2 J, som giver høj boreydelse i beton, murværk, træ og metal. Værktøjet har KickBack Control til øget beskyttelse af brugeren og Vibration Control for problemfrit arbejde ved langvarige opgaver. Med magnesiumgearhus for robusthed og SDS plus vekselpatron til hurtigt skift mellem boring med og uden slagfunktion. Inkluderer L-BOXX, ekstrahåndgreb, dybdeanslag og selvspændende borepatron.

Specifikationer

vaegt:3,1 kg
hoejde:216 mm
garanti:3 år
laengde:402 mm
slagtal:0-4.000 slag/min
slagenergi:3,2 J
kabel_laengde:4 m
omdrejningstal:0-900 o/min
vaerktojsholder:SDS plus
vibration_beton:11 m/s²
bore_diameter_trae:30 mm
vibration_mejsling:11 m/s²
bore_diameter_beton:4-28 mm
bore_diameter_metal:13 mm
nominel_indgangseffekt:880 W

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvad er forskellen på SDS plus og almindelig borepatron?

SDS plus giver hurtigere værktøjsskift og bedre kraftoverførsel til hammerbor, mens vekselpatronen også kan bruges til almindelig boring i træ og metal.

Kan den bruges til mejsling?

Ja, GBH 2-28 F har 3 funktioner: roterende hammer, kun hammer (mejsling) og kun rotation (boring uden slag).

Hvad betyder KickBack Control?

KickBack Control er en sikkerhedsfunktion der stopper værktøjet øjeblikkeligt hvis boret sætter sig fast, hvilket beskytter brugeren.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Bosch GBH 2-28 F Professional Roterende hammer 880W med ledning 3.2Joule

PriceData har fulgt prisen på Bosch GBH 2-28 F Professional Roterende hammer 880W med ledning 3.2Joule i 187 dage. Laveste pris i perioden er 1.936 kr (registreret d. 12. december 2025), højeste er 2.139 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.018 kr.

Den nuværende pris på 2.024 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 26 prisændringer for Bosch GBH 2-28 F Professional Roterende hammer 880W med ledning 3.2Joule. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 26 prisændringer for Bosch GBH 2-28 F Professional Roterende hammer 880W med ledning 3.2Joule de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 20262.024 kr104 kr (5%)
20. maj 20262.128 kr11 kr (1%)
16. maj 20262.117 kr11 kr (1%)
6. maj 20262.128 kr10 kr (0%)
25. apr. 20262.118 kr10 kr (0%)
3. apr. 20262.128 kr11 kr (1%)
2. apr. 20262.139 kr11 kr (1%)
1. apr. 20262.128 kr19 kr (1%)
25. mar. 20262.109 kr17 kr (1%)
16. mar. 20262.092 kr107 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret