Gå til hovedindhold

Bosch Group Bosch borehammer GBH 2-28 F L-case, 850 W, 230V, SDS-plus, 3,2 J, 3,4 kg

Bosch GroupRedskaberKickBack ControlProfessionel byggeriEAN: 3165140843652

Bosch GBH 2-28 F Professional er den stærkeste borehammer i 2 kg SDS-plus kategorien med 3.2J slagenergi og avanceret KickBack Control til sikkerhed. Læs mere

Pris fra 1.817 krtil 2.914 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.097 kr (38% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Bosch borehammer GBH 2-28 F L-case, 850 W, 230V, SDS-plus, 3,2 J, 3,4 kg og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1817 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Bosch GBH 2-28 F Professional Roterende hammer 880W med ledning 3.2Joule
1.817 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch Professional GBH 2-28 F
2.155 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Bosch GBH 2-28 F - Borehammer med SDS plus - 0611267600
2.250 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Bosch GBH 2-28 F Professional Roterende hammer 880W med ledning 3.2Joule
2.269 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Borehammer Bosch GBH 2-28 F Professional SDS Plus - 880 W, 900 o/min
2.399 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Borehammer Bosch GBH 2-28 F Professional SDS Plus - 880 W, 900 o/min
2.419 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Bosch borehammer GBH 2-28 F L-case, 850 W, 230V, SDS-plus, 3,2 J, 3,4 kg
2.914 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bosch borehammer GBH 2-28 F L-case, 850 W, 230V, SDS-plus, 3,2 J, 3,4 kg koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bosch borehammer GBH 2-28 F L-case, 850 W, 230V, SDS-plus, 3,2 J, 3,4 kg koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.817 kr1.817 krKøb
2Proshop DK2.155 kr2.155 krKøb
3Homeshop DK2.250 kr2.250 krKøb
4Ultrashop2.269 kr2.269 krKøb
5Boligcenter DK2.399 kr2.399 krKøb
6Vivas DK2.419 kr2.498 krKøb
7WATTOO.DK2.914 kr2.914 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Bosch GBH 2-28 F Professional

Bosch Group

Bosch GBH 2-28 F Professional er den stærkeste borehammer i 2 kg SDS-plus kategorien med 3.2J slagenergi og avanceret KickBack Control til sikkerhed.

• borehammer
• sds borehammer
• sds plus
• bosch borehammer
• roterende hammer
• professional borehammer
• 880w borehammer
• Professionel byggeri
• KickBack Control

Beskrivelse

Bosch GBH 2-28 F Professional er den ultimative borehammer til professionelle håndværkere. Med sine imponerende 880W og 3.2 Joules slagenergi leverer den maksimal ydeevne ved boring og mejsling i beton, murværk, træ og metal. Værktøjet er udstyret med KickBack Control-teknologi, der minimerer risikoen for personskader ved fastklemte bor. Vibration Control-systemet reducerer vibrationer til kun 11 m/s², hvilket muliggør komfortabelt arbejde selv ved langvarige opgaver. Med trinløs omdrejningstalregulator, overbelastningskobling og konstant elektronik er denne borehammer det perfekte valg for krævende byggeprojekter. Leveres komplet med L-case, ekstrahåndgreb, dybdeanslag, klud og selvspændende borepatron.

Specifikationer

dybde:402 mm
vægt:3.1 kg
effekt:880W
højde:216 mm
hastighed:0-900 omdr/min
spænding:230V
slagenergi:3.2 Joule
kabellængde:4 m
bøsningstype:SDS-plus
stødhastighed:0-4000 slag/min
transportkuffert:L-case
vibration_boring:11 m/s²
bore_diameter_træ:30 mm
vibration_mejsling:11 m/s²
bore_diameter_beton:4-28 mm
bore_diameter_metal:13 mm
bore_diameter_murværk:68 mm

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvad er forskellen på GBH 2-28 F og andre borehamre?

GBH 2-28 F er den stærkeste i 2 kg SDS-plus kategorien med 3.2J slagenergi og avanceret KickBack Control for øget sikkerhed.

Er borehammeren egnet til hjemmebrugere?

Dette er primært et professionelt værktøj designet til håndværkere, men kan bruges af erfarne gør-det-selv folk til større projekter.

Hvilke materialer kan den bore i?

Den kan bore i beton (4-28mm), metal (13mm), træ (30mm) og murværk med kernebit op til 68mm diameter.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Bosch borehammer GBH 2-28 F L-case, 850 W, 230V, SDS-plus, 3,2 J, 3,4 kg

PriceData har fulgt prisen på Bosch borehammer GBH 2-28 F L-case, 850 W, 230V, SDS-plus, 3,2 J, 3,4 kg i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.753 kr (registreret d. 13. februar 2026), højeste er 2.065 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.941 kr.

Den nuværende pris på 1.817 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 9% den seneste måned. Der er registreret 40 prisfald og 30 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 69 prisændringer for Bosch borehammer GBH 2-28 F L-case, 850 W, 230V, SDS-plus, 3,2 J, 3,4 kg. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 69 prisændringer for Bosch borehammer GBH 2-28 F L-case, 850 W, 230V, SDS-plus, 3,2 J, 3,4 kg de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20261.817 kr31 kr (2%)
7. maj 20261.848 kr146 kr (7%)
6. maj 20261.994 kr146 kr (8%)
31. mar. 20261.848 kr27 kr (1%)
29. mar. 20261.875 kr105 kr (5%)
26. mar. 20261.980 kr105 kr (6%)
25. mar. 20261.875 kr105 kr (5%)
20. mar. 20261.980 kr132 kr (7%)
8. mar. 20261.848 kr52 kr (3%)
5. mar. 20261.900 kr63 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret