Gå til hovedindhold

Bosch akku universal skruemaskine m.batteri - 18volt/1,5Ah

BoschRedskaber40Nm drejningsmomentGør-det-selv projekterEAN: 4053423225143

Bosch UniversalDrill 18V med 40Nm drejningsmoment og 1,5Ah batteri. Perfekt til bore- og skruearbejde i træ, metal og plast med 2-trins gearkasse og LED-lys. Læs mere

Pris fra 743 krtil 1.255 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 512 kr (41% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Bosch akku universal skruemaskine m.batteri - 18volt/1,5Ah og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 743 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch akku universal skruemaskine m.batteri - 18volt/1,5Ah
743 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch Universal Drill 18V Cordless Impact Drill + 1.5Ah
768 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch AKKUSKRUEMASKINE UNIVERSAL 18V 1,5AH
794 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Bosch Akkuskruemaskine Universal 18V 1,5ah - 06039D4001
854 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch akku skruemaskine med batteri 18volt - 1,5Ah
1.145 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Bosch akku skruemaskine Universal m.batteri 18volt/1,5Ah
1.199 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Bosch akku skruemaskine Universal m.batteri 18volt/1,5Ah
1.255 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bosch akku universal skruemaskine m.batteri - 18volt/1,5Ah koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bosch akku universal skruemaskine m.batteri - 18volt/1,5Ah koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVærktøj743 kr743 krKøb
2Proshop DK768 kr807 krKøb
3CS MEGASTORE DK794 kr833 krKøb
4Homeshop DK854 kr854 krKøb
5LavprisVVS1.145 kr1.145 krKøb
6CompletVVS1.199 kr1.199 krKøb
7BilligVVS DK1.255 kr1.255 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Bosch UniversalDrill 18V Akkuskruemaskine

Bosch

Bosch UniversalDrill 18V med 40Nm drejningsmoment og 1,5Ah batteri. Perfekt til bore- og skruearbejde i træ, metal og plast med 2-trins gearkasse og LED-lys.

• bosch skruemaskine
• akkuskruemaskine
• bore skruemaskine
• universaldrill
• bosch 18v
• akkuboremaskine
• Gør-det-selv projekter
• 40Nm drejningsmoment

Beskrivelse

Bosch UniversalDrill 18V er en kompakt og kraftfuld akkuskruemaskine designet til alle bore- og skrueopgaver. Med 40Nm drejningsmoment og 20 momenttrin leverer den præcis kraft til arbejde i træ, metal og plast. Den 2-trins planetgearkasse sikrer lang levetid og effektivt arbejde, mens LED-lyset giver optimal oplysning. Maskinen leveres med 1,5Ah batteri, lader og transportkuffert - klar til mobile gør-det-selv opgaver. Det ergonomiske design og lave vægt på kun 1,2 kg gør den komfortabel at arbejde med hele dagen.

Specifikationer

lydniveau:70 dB(A)
borepatron:10mm selvspændende
momenttrin:20
skrue-diameter:8 mm
drejningsmoment:40 Nm
batterikapacitet:1,5 Ah
batterispænding:18V
vibration boring:2,5 m/s²
vægt med batteri:1,2 kg
bore-diameter træ:30 mm
vibration skruning:2,5 m/s²
bore-diameter stål:10 mm
omdrejningstal 1. gear:0-440 o/min
omdrejningstal 2. gear:0-1.450 o/min

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor kraftig er skruemaskinen?

Med 40Nm drejningsmoment og 20 momenttrin kan den håndtere de fleste bore- og skrueopgaver i træ, metal og plast.

Hvad følger med i sættet?

Der medfølger 1,5Ah batteri, lader AL 1810 CV, dobbeltskruebit og praktisk transportkuffert.

Hvor længe holder batteriet?

1,5Ah lithium-ion batteriet giver lang driftstid til almindelige gør-det-selv opgaver og oplades hurtigt med den medfølgende lader.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Bosch akku universal skruemaskine m.batteri - 18volt/1,5Ah

PriceData har fulgt prisen på Bosch akku universal skruemaskine m.batteri - 18volt/1,5Ah i 183 dage. Laveste pris i perioden er 711 kr (registreret d. 21. januar 2026), højeste er 841 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 767 kr.

Den nuværende pris på 743 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 13 prisændringer for Bosch akku universal skruemaskine m.batteri - 18volt/1,5Ah. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 13 prisændringer for Bosch akku universal skruemaskine m.batteri - 18volt/1,5Ah de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. maj 2026743 kr6 kr (1%)
8. maj 2026749 kr6 kr (1%)
21. mar. 2026743 kr6 kr (1%)
20. mar. 2026749 kr6 kr (1%)
1. mar. 2026743 kr5 kr (1%)
2. feb. 2026748 kr37 kr (5%)
21. jan. 2026711 kr38 kr (5%)
20. jan. 2026749 kr1 kr (0%)
11. jan. 2026748 kr3 kr (0%)
9. jan. 2026751 kr79 kr (10%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret