Gå til hovedindhold

Bosch akku slagboremaskine Universal Impact m.batteri 18volt/1,5Ah

BoschRedskaber34 Nm drejningsmomentGør-det-selv projekterEAN: 4053423225150

Bosch UniversalImpact 18V akkuslagboremaskine med 1.5Ah batteri. Kompakt design med 34 Nm drejningsmoment og LED-arbejdslys til præcise opgaver. Læs mere

Pris fra 720 krtil 1.199 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 479 kr (40% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Bosch akku slagboremaskine Universal Impact m.batteri 18volt/1,5Ah og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 720 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch Universal Impact 18V cordless impact drill (1x 1.5 Ah)
720 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch Universal Impact 18 slagboremaskine m.batteri - 18volt/1,5Ah
759 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Bosch UniversalImpact 18 Slagboremaskine 18V Batteridrevet
789 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch akku slagboremaskine med batteri 18volt - 1,5Ah
799 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Bosch Universalimpact 18v 1x18v 1,5ah
839,95 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Bosch akku slagboremaskine Universal Impact m.batteri 18volt/1,5Ah
893 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Bosch UniversalImpact 18V 1X18V 1,5Ah
901 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Bosch Akkuslagboremaskine Uni Impact 18V 1,5ah - 06039D4101
932 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Bosch akku slagboremaskine Universal Impact m.batteri 18volt/1,5Ah
1.199 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bosch akku slagboremaskine Universal Impact m.batteri 18volt/1,5Ah koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bosch akku slagboremaskine Universal Impact m.batteri 18volt/1,5Ah koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK720 kr759 krKøb
2LavprisVærktøj759 kr759 krKøb
3Ultrashop789 kr789 krKøb
4LavprisVVS799 kr799 krKøb
5Gucca.dk839,95 kr839,95 krKøb
6BilligVVS DK893 kr893 krKøb
7Teknikproffset DK901 kr960 krKøb
8Homeshop DK932 kr932 krKøb
9CompletVVS1.199 kr1.199 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Bosch UniversalImpact 18V 1.5Ah

Bosch

Bosch UniversalImpact 18V akkuslagboremaskine med 1.5Ah batteri. Kompakt design med 34 Nm drejningsmoment og LED-arbejdslys til præcise opgaver.

• boremaskine
• slagboremaskine
• akkuboremaskine
• bosch værktøj
• 18v værktøj
• akku værktøj
• Gør-det-selv projekter
• 34 Nm drejningsmoment

Beskrivelse

Bosch UniversalImpact 18V er en kompakt og kraftfuld akkuslagboremaskine designet til alsidige opgaver i træ, metal og murværk. Med 34 Nm drejningsmoment og 20 momentindstillinger får du den præcise kraft til enhver opgave. Den 10 mm selvspændende borepatron gør det nemt at skifte mellem bits og bor. LED-arbejdslyset sikrer optimal oplysning, mens det ergonomiske design giver høj komfort under brug. Værktøjet er kompatibelt med POWER FOR ALL ALLIANCE-batterisystemet og leveres med 1.5Ah batteri, lader og transportkuffert. Perfekt til gør-det-selv-projekter og professionelle opgaver.

Specifikationer

led_lys:Ja
spænding:18V
borepatron:10 mm selvspændende
boring_træ:30 mm
boring_stål:10 mm
skrue_diameter:8 mm
vægt_med_akku:1.6 kg
værktøjstype:Akkuslagboremaskine
batterkapacitet:1.5 Ah
drejningsmomenttrin:20 + 2
maks_drejningsmoment:34 Nm
omdrejninger_ubelastet:0-440/1450 o/min

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor lang holder batteriet?

1.5Ah batteriet holder typisk 2-4 timer ved moderat brug, afhængigt af materialetype og opgavens sværhedsgrad.

Kan den bore i beton?

Ja, med slagboring-funktionen kan den bore i murværk og lettere betonopgaver. Til tunge betonarbejder anbefales en mere kraftfuld slagboremaskine.

Er batteriet kompatibelt med andre værktøjer?

Ja, 18V POWER FOR ALL ALLIANCE batteriet kan bruges med værktøjer fra Bosch og andre partnermærker i samme system.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Bosch akku slagboremaskine Universal Impact m.batteri 18volt/1,5Ah

PriceData har fulgt prisen på Bosch akku slagboremaskine Universal Impact m.batteri 18volt/1,5Ah i 180 dage. Laveste pris i perioden er 619 kr (registreret d. 28. januar 2026), højeste er 789 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 729 kr.

Den nuværende pris på 720 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 9% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for Bosch akku slagboremaskine Universal Impact m.batteri 18volt/1,5Ah. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for Bosch akku slagboremaskine Universal Impact m.batteri 18volt/1,5Ah de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026720 kr39 kr (5%)
19. maj 2026759 kr39 kr (5%)
9. maj 2026720 kr69 kr (9%)
8. maj 2026789 kr30 kr (4%)
24. apr. 2026759 kr5 kr (1%)
21. mar. 2026764 kr25 kr (3%)
20. mar. 2026789 kr25 kr (3%)
12. mar. 2026764 kr5 kr (1%)
14. feb. 2026769 kr20 kr (3%)
13. feb. 2026789 kr20 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret