Gå til hovedindhold

BlueWalker 10122197 - PowerWalker VFI ICR IoT - 1500VA/1500W - On-Line UPS

BlueWalkerUPS-nødstrømsforsyningEAN: 4260074982886
Pris fra 3.732 krtil 4.389 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 657 kr (15% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.354 kr 14. maj

Sammenlign priser på BlueWalker 10122197 - PowerWalker VFI ICR IoT - 1500VA/1500W - On-Line UPS og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3732 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
PowerWalker VFI 1500 ICR IoT UPS
3.732 kr
Til butik
PowerWalker VFI 1500 ICR IoT UPS billede

Produktinformation

PowerWalker VFI 1500 ICR IoT - UPS (stativ-monterbar / ekstern) - AC 160-300 V - 1500 watt - 1500 VA - 9 At - RS-232, USB

Produktspecifikationer

Mærke: BlueWalker
Artikel nr.: 10122197
EAN: 4260074982886
Varenr.: 998946746
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
BlueWalker 10122197 - PowerWalker VFI ICR IoT - 1500VA/1500W - On-Line UPS
3.867 kr
Til butik
BlueWalker 10122197 - PowerWalker VFI ICR IoT - 1500VA/1500W - On-Line UPS billede

Produktinformation

PowerWalker VFI ICR IoT 1500VA/1500W UPS med IEC C14 Udgangsstik Typer Specifikationer Output strømkapacitet (VA): 1500VA Udgangseffekt (W): 1500W Topologi: On-Line Bølgeform: Pure Sine Wave Udgangsstik Typer: 8 x IEC C13 Indgangsstik Typer: IEC C14Highlights Unity Power Factor 1.0 LCD Display Optimized Battery Management...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: BlueWalker
Kategori: UPS
Artikel nr.: 10122197
EAN: 4260074982886
Varenr.: 2974177
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
UPS online - PowerWalker VFI 1500 ICR IoT, 1,5 kVA/1500 W, 8x C13
-7%4.099 kr
Før 4.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
UPS online - PowerWalker VFI 1500 ICR IoT, 1,5 kVA/1500 W, 8x C13 billede

Produktinformation

Stabil strøm med online UPS til servere og netværkPowerWalker VFI 1500 ICR IoT er en dobbelkonverterende (online) UPS, der leverer ren sinus og konstant udgangsspænding til følsomt it-udstyr. Med 1,5 kVA / 1500 W effekt og powerfaktor 1 får du fuld udnyttelse til servere, NAS, netværk og arbejdsstationer. LCD-displayet giver overblik over belastning og batteristatus, og du kan anvende den både som rackmount og tower efter behov.Fordele ved online UPS i elartiklerDen dobbelte konvertering sikrer stabil 200–240 V udgang med kun 1 % THD, uanset om indgangen svinger mellem 110–300 V eller 40–70 Hz. Skiftetid er 0 ms, så systemerne fortsætter uden afbrydelser. ECO-tilstand kan hæve effektiviteten op til 89 %, mens EPO-funktion giver sikker nedlukning i nødsituationer. Hot‑swap batterier gør service enkel uden at slukke lasten.Nem tilslutning og styringUPS’en har 8 C13-udtag, C14-indtag, USB, RS‑232, intelligent slot og EPO-stik for integration. Opladningstiden er ca. 3 timer for de tre 12 V/9 Ah batterier, og støjniveauet er 45 dB - velegnet til kontor- og serverrum.Topologi: Dobbelkonverterende (online)Bølgeform: SinusUdgangseffekt: 1.500 WUdgangskapacitet: 1,5 kVAUdgangsspænding: 200–240 V, regulering 1 %, THD 1 %Indgangsspænding: 110–300 V, frekvens 40–70 Hz, THD 5 %Powerfaktor: 1, crest factor 3:1Skiftetid: 0 msEffektivitet: 89 % (ECO-tilstand tilgængelig)Støjniveau: 45 dBUdtag: 8× C13, indtag C14Interface: USB (1×), RS‑232 (1×), intelligent slot, EPO-stikDisplay/indikatorer: LCD og LEDFormfaktor: Rack/towerBatteri: 3× 12 V, 9 Ah; opladning 1,5 A; opladningstid ca. 3 t; hot‑swapDriftsforhold: 0–45 °C, 0–95 % RHMål (H × B × D): 8,55 × 43,8 × 44,5 cmVægt: 15,8 kgMedfølger: Indgangs- og udgangskabler, USB-...

Produktspecifikationer

Mærke: Power Walker
Kategori: UPS
Vægt: 20g
EAN: 4260074982886
Varenr.: 1908609
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
UPS online - PowerWalker VFI 1500 ICR IoT, 1,5 kVA/1500 W, 8x C13
-7%4.119 kr
Før 4.419 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Powerwalker Vfi 1500 Icr Iot
4.374 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
PowerWalker VFI 1500 ICR IoT UPS
4.389 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad BlueWalker 10122197 - PowerWalker VFI ICR IoT - 1500VA/1500W - On-Line UPS koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad BlueWalker 10122197 - PowerWalker VFI ICR IoT - 1500VA/1500W - On-Line UPS koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.732 kr3.732 krKøb
2Proshop DK3.867 kr3.867 krKøb
3Boligcenter DK4.099 kr4.099 krKøb
4Vivas DK4.119 kr4.358 krKøb
5Dustin DK4.374 kr4.460,25 krKøb
6Ultrashop4.389 kr4.389 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for BlueWalker 10122197 - PowerWalker VFI ICR IoT - 1500VA/1500W - On-Line UPS

PriceData har fulgt prisen på BlueWalker 10122197 - PowerWalker VFI ICR IoT - 1500VA/1500W - On-Line UPS i 179 dage. Laveste pris i perioden er 3.354 kr (registreret d. 14. maj 2026), højeste er 4.389 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.679 kr.

Den nuværende pris på 3.732 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 11% den seneste måned. Der er registreret 29 prisfald og 31 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 61 prisændringer for BlueWalker 10122197 - PowerWalker VFI ICR IoT - 1500VA/1500W - On-Line UPS. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 61 prisændringer for BlueWalker 10122197 - PowerWalker VFI ICR IoT - 1500VA/1500W - On-Line UPS de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20263.732 kr2 kr (0%)
28. maj 20263.730 kr2 kr (0%)
27. maj 20263.732 kr78 kr (2%)
24. maj 20263.654 kr11 kr (0%)
23. maj 20263.643 kr289 kr (9%)
14. maj 20263.354 kr418 kr (11%)
13. maj 20263.772 kr3 kr (0%)
10. maj 20263.775 kr8 kr (0%)
9. maj 20263.783 kr5 kr (0%)
8. maj 20263.778 kr23 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret