Gå til hovedindhold

BenQ Mobiuz EX271 - LED-skærm - gaming - 27 - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 180 Hz - IPS - 400 cd/m² - 1000:1 - DisplayHDR 400 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - højtalere

BenQComputerskærmeEAN: 4718755095108
Pris fra 983 krtil 1.719 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 736 kr (43% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på BenQ Mobiuz EX271 - LED-skærm - gaming - 27 - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 180 Hz - IPS - 400 cd/m² - 1000:1 - DisplayHDR 400 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - højtalere og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 983 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
BenQ Mobiuz EX271 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 180Hz
983 kr
Til butik
BenQ Mobiuz EX271 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 180Hz billede

Produktinformation

BenQ Mobiuz EX271 - LED-skærm - gaming - 27" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 180 Hz - IPS - 400 cd/m² - 1000:1 - DisplayHDR 400 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - højtalere

Produktspecifikationer

Mærke: BenQ
Artikel nr.: 9H.LNALA.TBE
EAN: 4718755095108
Varenr.: 1003116874
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
BenQ Mobiuz EX271 - LED-skærm - gaming - 27 - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 180 Hz - IPS - 400 cd/m² - 1000:1 - DisplayHDR 400 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - højtalere
1.191 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" BenQ Mobiuz EX271 - 1920x1080 (FHD) - 180Hz - IPS
1.192 kr
Til butik
27" BenQ Mobiuz EX271 - 1920x1080 (FHD) - 180Hz - IPS billede

Produktinformation

BenQ Mobiuz EX271 monitor leverer hurtig gaming-performance og levende billeder med IPS-klarhed for en immersiv spil- og multimedieoplevelse. Størrelse: 27" Opløsning: 1920 x 1080 (FHD) Opdateringsfrekvens: 180Hz Paneltype: IPS Tilslutninger: 2x HDMI, DisplayPort, USB-C Særlige funktioner: AMD FreeSync; Motion Blur Reduction; Advanced Motion Accelerator (AMA); HDR10; DisplayHDR 400; Low Blue Light; Flicker-Free Jævn bevægelse, levende HDR-farver og brede IPS-vinkler forbedrer konkurrencemæssig gameplay og daglig multimedia, mens praktiske tilslutningsmuligheder forenkler opsætning til konsoller og PC'er.

Produktspecifikationer

Mærke: BenQ
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 9H.LNALA.TBE
EAN: 4718755095108
Varenr.: 3370569
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
BenQ Mobiuz EX271 27 IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 180Hz
1.619 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærm 27" BenQ MOBIUZ EX271 - Full HD, IPS, 180 Hz (sort/hvid)
-11%1.699 kr
Før 1.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærm 27" BenQ MOBIUZ EX271 - Full HD, IPS, 180 Hz (sort/hvid)
-10%1.719 kr
Før 1.919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad BenQ Mobiuz EX271 - LED-skærm - gaming - 27 - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 180 Hz - IPS - 400 cd/m² - 1000:1 - DisplayHDR 400 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - højtalere koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad BenQ Mobiuz EX271 - LED-skærm - gaming - 27 - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 180 Hz - IPS - 400 cd/m² - 1000:1 - DisplayHDR 400 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - højtalere koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK983 kr983 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.191 kr1.191 krKøb
3Proshop DK1.192 kr1.192 krKøb
4Ultrashop1.619 kr1.619 krKøb
5Boligcenter DK1.699 kr1.699 krKøb
6Vivas DK1.719 kr1.888 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for BenQ Mobiuz EX271 - LED-skærm - gaming - 27 - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 180 Hz - IPS - 400 cd/m² - 1000:1 - DisplayHDR 400 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - højtalere

PriceData har fulgt prisen på BenQ Mobiuz EX271 - LED-skærm - gaming - 27 - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 180 Hz - IPS - 400 cd/m² - 1000:1 - DisplayHDR 400 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - højtalere i 182 dage. Laveste pris i perioden er 837 kr (registreret d. 10. januar 2026), højeste er 1.790 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.353 kr.

Den nuværende pris på 983 kr er 27% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 27 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 41 prisændringer for BenQ Mobiuz EX271 - LED-skærm - gaming - 27 - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 180 Hz - IPS - 400 cd/m² - 1000:1 - DisplayHDR 400 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - højtalere. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 41 prisændringer for BenQ Mobiuz EX271 - LED-skærm - gaming - 27 - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 180 Hz - IPS - 400 cd/m² - 1000:1 - DisplayHDR 400 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - højtalere de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026983 kr20 kr (2%)
25. maj 20261.003 kr22 kr (2%)
18. maj 20261.025 kr68 kr (6%)
11. maj 20261.093 kr107 kr (9%)
4. maj 20261.200 kr27 kr (2%)
26. apr. 20261.227 kr25 kr (2%)
20. apr. 20261.252 kr27 kr (2%)
13. apr. 20261.279 kr26 kr (2%)
11. apr. 20261.305 kr182 kr (12%)
10. apr. 20261.487 kr105 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret