Gå til hovedindhold

BenQ Mobiuz EX3210U 32" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 144Hz

BenQComputerskærmeEAN: 4718755077098
Pris fra 3.378 krtil 4.419 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.041 kr (24% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.294 kr 16. mar.

Sammenlign priser på BenQ Mobiuz EX3210U 32" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 144Hz og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3378 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
BenQ Mobiuz EX3210U 32" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 144Hz
3.378 kr
Til butik
BenQ Mobiuz EX3210U 32" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 144Hz billede

Produktinformation

BenQ Mobiuz EX3210U - LED-skærm - 32" - 3840 x 2160 4K @ 144 Hz - IPS - 300 cd/m² - 1000:1 - DisplayHDR 600 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort - højttalere med subwoofer

Produktspecifikationer

Mærke: BenQ
Artikel nr.: 9H.LKHLB.QBE
EAN: 4718755077098
Varenr.: 1000334118
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
32" BenQ Mobiuz EX3210U - 3840x2160 (4K) - 144Hz - IPS
3.512 kr
Til butik
32" BenQ Mobiuz EX3210U - 3840x2160 (4K) - 144Hz - IPS billede

Produktinformation

BenQ Mobiuz EX3210U monitor leverer immersiv HDR-gaming med hurtige IPS-visuals og adaptive sync for flydende, kompetitivt gameplay. Størrelse: 32" Opløsning: 3840 x 2160 (4K) Opdateringshastighed: 144Hz Paneltype: IPS Tilslutninger: 2x HDMI, DisplayPort 1.4 Særlige funktioner: AMD FreeSync Premium Pro; DisplayHDR 600; Mikrofon; USB-hub Høj dynamisk rækkevidde, bred farvedækning og lav latenstid sikrer detaljerede billeder, responsivt gameplay og klar kommunikation under streaming og konkurrence.

Produktspecifikationer

Mærke: BenQ
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 9H.LKHLB.QBE
EAN: 4718755077098
Varenr.: 3063806
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
BenQ EX3210U 32" 4K IPS gaming-skærm - 144 Hz, HDR, hvid
-10%4.399 kr
Før 4.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
BenQ EX3210U 32" 4K IPS gaming-skærm - 144 Hz, HDR, hvid billede

Produktinformation

Oplev skarp 4K gaming på stor 32" skærmBenQ EX3210U leverer en stor, flot billedoplevelse til spil, film og kreativt arbejde. Den 32" IPS-skærm med 4K Ultra HD opløsning viser knivskarpe detaljer og levende farver med DCI‑P3 dækning på 98 %. Med 144 Hz opdateringshastighed, hurtig responstid ned til 1 ms (MPRT) og FreeSync Premium Pro får du flydende bevægelser uden tearing.Designet til spil og underholdningSkærmen er flad med antirefleks, bred betragtningsvinkel på 178° og et markant stativ i hvid med røde detaljer, der passer på gaming-setup’et. Indbyggede stereo-højttalere (2 × 9 W) og mikrofon giver lyd klar til brug, mens HDR10 og DisplayHDR 400 løfter kontrast og lysstyrke i kompatibelt indhold. Praktiske smarte billedtilstande som Game, RPG, Cinema og ePaper gør det let at vælge det rette udtryk.Komfort og tilslutningEX3210U har justerbar højde (op til 10 cm), tilt og swivel for ergonomisk brug, samt flicker-free og Low Blue Light for behagelig visning. Forbindelserne er fleksible med HDMI 2.1 (2x), DisplayPort 1.4 og USB‑hub (4× USB‑A + 1× USB‑B upstream). Picture‑in‑Picture, HDCP 2.2 og hovedtelefonudgang gør den klar til både pc og konsoller.Skærmstørrelse: 32" / 81,3 cmOpløsning: 3.840 × 2.160 (4K UHD)Panel: IPS, flad, anti-refleksOpdateringshastighed: 144 HzResponstid: 2 ms (GtG), 1 ms (MPRT)Farver: 1,07 mia.; DCI‑P3: 98 %HDR: HDR10, DisplayHDR 400Kontrast: 1.000:1; Lysstyrke: 300 cd/m²Synsvinkel: 178°/178°Adaptive sync: AMD FreeSync Premium ProHøjttalere: 2 × 9 W; mikrofon: jaTilslutninger: 2× HDMI 2.1, 1× DisplayPort 1.4, USB‑hub (4× USB‑A, 1× USB‑B upstream), hovedtelefonudgangErgonomi: Højdejustering 10 cm, tilt −5° til 15°, swivel −15° til 15°, VESA 100 × 100 mmMål med fod: B 72,67 × H 48,74 × D 26,99 cm...

Produktspecifikationer

Mærke: BenQ
Kategori: Skærme
Vægt: 21.45g
EAN: 4718755077098
Varenr.: 2077774
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
BenQ EX3210U 32" 4K IPS gaming-skærm - 144 Hz, HDR, hvid
-10%4.419 kr
Før 4.919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad BenQ Mobiuz EX3210U 32" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 144Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad BenQ Mobiuz EX3210U 32" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 144Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.378 kr3.378 krKøb
2Proshop DK3.512 kr3.512 krKøb
3Boligcenter DK4.399 kr4.399 krKøb
4Vivas DK4.419 kr4.658 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for BenQ Mobiuz EX3210U 32" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 144Hz

PriceData har fulgt prisen på BenQ Mobiuz EX3210U 32" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 144Hz i 182 dage. Laveste pris i perioden er 3.294 kr (registreret d. 16. marts 2026), højeste er 4.798 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.835 kr.

Den nuværende pris på 3.378 kr er 12% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 36 prisændringer for BenQ Mobiuz EX3210U 32" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 144Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 36 prisændringer for BenQ Mobiuz EX3210U 32" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 144Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. maj 20263.378 kr189 kr (5%)
16. apr. 20263.567 kr1 kr (0%)
15. apr. 20263.568 kr61 kr (2%)
14. apr. 20263.629 kr70 kr (2%)
8. apr. 20263.559 kr89 kr (2%)
2. apr. 20263.648 kr89 kr (3%)
1. apr. 20263.559 kr265 kr (8%)
16. mar. 20263.294 kr265 kr (7%)
15. mar. 20263.559 kr74 kr (2%)
14. mar. 20263.633 kr255 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret