Gå til hovedindhold

iiyama G-MASTER Red Eagle GB2771UHSU-B1 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 144Hz

IiyamaComputerskærmeEAN: 4948570127139
Pris fra 2.231 krtil 2.819 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 588 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.142 kr 27. maj

Sammenlign priser på iiyama G-MASTER Red Eagle GB2771UHSU-B1 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 144Hz og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2231 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
iiyama G-MASTER Red Eagle GB2771UHSU-B1 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 144Hz
2.231 kr
Til butik
iiyama G-MASTER Red Eagle GB2771UHSU-B1 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 144Hz billede

Produktinformation

iiyama G-MASTER Red Eagle GB2771UHSU-B1 - LED-skærm - gaming - 27" - 3840 x 2160 4K @ 144 Hz - IPS - 450 cd/m² - 1500:1 - 0.8 ms - 2xHDMI, DisplayPort - højtalere - sort, mat

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Artikel nr.: GB2771UHSU-B1
EAN: 4948570127139
Varenr.: 1003768518
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" iiyama G-MASTER Red Eagle GB2771UHSU-B1 - LED monitor - 4K - 27" - HDR
2.242 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
iiyama G-Master GB2771UHSU-B1 27" 4K IPS gaming-skærm - 288 Hz, HDR400, sort
-13%2.799 kr
Før 3.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
iiyama G-Master GB2771UHSU-B1 27" 4K IPS gaming-skærm - 288 Hz, HDR400, sort billede

Produktinformation

Oplev skarp 4K gaming på 27"iiyama G‑Master GB2771UHSU-B1 leverer knivskarp 4K Ultra HD opløsning på et 27" IPS-panel med brede betragtningsvinkler. Med op til 288 Hz i Dual Mode og lynhurtig 0,8 ms MPRT får du glidende bevægelser og præcise reaktioner i hurtige spil. HDR400 og en typisk lysstyrke på 450 cd/m² giver klarere højlys og dybere kontrast, så både spil og film ser levende ud.Skabt til seriøse gamere og stærk hverdagsbrugSkærmen er kompatibel med både NVIDIA G‑SYNC og AMD FreeSync Premium for at reducere tearing. Et næsten kantløst design passer perfekt i multi‑skærmsopsætninger, og de indbyggede højttalere gør det let at komme i gang. Øjenvenlige funktioner som flimmerfri teknologi og Low Blue Light hjælper ved lange sessions.Fleksibel ergonomi og komplette tilslutningerFind din perfekte position med højdejustering (op til 15 cm), pivot, tilt og drej. Tilslut alt dit udstyr via 2x HDMI 2.1, DisplayPort 1.4 og den indbyggede USB‑hub (1x upstream, 4x USB‑A, 1x USB‑C). Der er også hovedtelefonudgang til nem lydstyring.Skærmstørrelse: 27" / 68,6 cm, flad IPSOpløsning: 3.840 × 2.160 (16:9)Maks. opdateringsfrekvens: 288 Hz (lodret 48–288 Hz)Responstid: 0,8 ms MPRTLysstyrke: 450 cd/m², kontrast 1.500:1 (dynamisk 100.000.000:1)Farvedybde: 8-bit, 1,07 mia. farverHDR: Understøttet, HDR400Synsvinkler: 178°/178°Synligt areal: 59,7 × 33,6 cm; pixelpitch 0,155 × 0,155 mmTilslutninger: 2× HDMI 2.1, 1× DisplayPort 1.4, USB‑hub (1× USB‑B upstream, 4× USB‑A, 1× USB‑C), hovedtelefonudgang (3,5 mm), HDCPSync: NVIDIA G‑SYNC Compatible, AMD FreeSync PremiumHøjttalere: 2 × 2 W (RMS)Ergonomi: Højdejusterbar 15 cm, pivot −90°/90°, drej −45°/45°, tilt −5°/23°, VESA 100 × 100 mm, kabelhåndteringEnergieffektivitet: Klasse F (SDR), 25,7 kWh/1.000 t; Klasse G (HDR)...

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Kategori: Skærme
Vægt: 33.3g
EAN: 4948570127139
Varenr.: 2120196
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
iiyama G-Master GB2771UHSU-B1 27" 4K IPS gaming-skærm - 288 Hz, HDR400, sort
-12%2.819 kr
Før 3.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama G-MASTER Red Eagle GB2771UHSU-B1 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 144Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama G-MASTER Red Eagle GB2771UHSU-B1 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 144Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.231 kr2.231 krKøb
2Proshop DK2.242 kr2.242 krKøb
3Boligcenter DK2.799 kr2.799 krKøb
4Vivas DK2.819 kr4.018 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for iiyama G-MASTER Red Eagle GB2771UHSU-B1 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 144Hz

PriceData har fulgt prisen på iiyama G-MASTER Red Eagle GB2771UHSU-B1 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 144Hz i 162 dage. Laveste pris i perioden er 2.134 kr (registreret d. 8. februar 2026), højeste er 2.551 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.256 kr.

Den nuværende pris på 2.231 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 22 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 40 prisændringer for iiyama G-MASTER Red Eagle GB2771UHSU-B1 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 144Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 40 prisændringer for iiyama G-MASTER Red Eagle GB2771UHSU-B1 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 144Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20262.231 kr11 kr (0%)
30. maj 20262.220 kr7 kr (0%)
29. maj 20262.227 kr16 kr (1%)
28. maj 20262.243 kr101 kr (5%)
27. maj 20262.142 kr85 kr (4%)
26. maj 20262.227 kr51 kr (2%)
25. maj 20262.278 kr44 kr (2%)
24. maj 20262.322 kr180 kr (8%)
2. maj 20262.142 kr231 kr (10%)
1. maj 20262.373 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret