Gå til hovedindhold

Beauté Pacifique Oil free moisturizing • 40 ml.

Beauté PacifiqueLotion og fugtighedscremeOliefri fugtcremeDaglig ansigtsplejeEAN: 5705676000891

Beauté Pacifique Oil-Free Moisturizer er en let, fugtgivende ansigtscrème til kombineret og fedtet hud. Indeholder aloe vera og E-vitamin for optimal pleje. Læs mere

Pris fra 180,55 krtil 331 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 150,45 kr (45% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 161 kr 21. mar.

Sammenlign priser på Beauté Pacifique Oil free moisturizing • 40 ml. og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 180.55 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Beaute Pacifique Oil-Free Moisturizer 40 ml
-28%180,55 kr
Før 249,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Skinsense
TrustScore 5 ud af 54,8
Beauté Pacifique Oil-Free Moisturizer 40ml
-25%186,75 kr
Før 249 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bodylux
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Oil-Free Moisturizer
-20%199,2 kr
Før 249 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Klinik Nygaard
TrustScore 4 ud af 53,7
Beauté Pacifique - Oil-Free Moisturizer - 40 ml
208 kr
Til butik
Gå til Ren-velvaereshop.dk
TrustScore 4 ud af 53,9
Beaute Pacifique Oil free moisturizing, 40ml.
231,45 kr
Til butik
Gå til Made4men Danmark
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Beauté Pacifique Oil-free Moisturizer (40 ml)
249 kr
Til butik
Gå til Helsegrossisten.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
249,95 kr
Til butik
Gå til Duft og Natur
TrustScore 4 ud af 53,7
Beauté Pacifique Lotion Hydratante Matité - 40 ml.
249,95 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Beauté Pacifique Oil-Free Moisturizer 40 ml
325 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Beauté Pacifique Oil-Free Moisturizer 40 ml
331 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Beauté Pacifique Oil free moisturizing • 40 ml. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Beauté Pacifique Oil free moisturizing • 40 ml. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1NiceHair.dk180,55 kr180,55 krKøb
2Skinsense186,75 kr186,75 krKøb
3Bodylux199,2 kr199,2 krKøb
4Klinik Nygaard208 kr208 krKøb
5Ren-velvaereshop.dk231,45 kr231,45 krKøb
6Made4men Danmark249 kr249 krKøb
7Helsegrossisten.dk249,95 kr249,95 krKøb
8Duft og Natur249,95 kr249,95 krKøb
9Lyko DK325 kr325 krKøb
10NordicFeel DK331 kr331 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Beauté Pacifique Oil-Free Moisturizer 40 ml

Beauté Pacifique

Beauté Pacifique Oil-Free Moisturizer er en let, fugtgivende ansigtscrème til kombineret og fedtet hud. Indeholder aloe vera og E-vitamin for optimal pleje.

• oliefri creme
• fedtet hud creme
• mat finish creme
• dagcreme
• fugtcreme
• beaute pacifique
• ansigtspleje
• Daglig ansigtspleje
• Oliefri fugtcreme

Beskrivelse

Beauté Pacifique Oil-Free Moisturizer er en oliefri, fugtgivende ansigtscrème specielt udviklet til kombineret og fedtet hudtype. Cremen har en let konsistens, der giver huden en mat finish uden fedtet fornemmelse. Den indeholder fugtgivende aloe vera, der beroligende og pleje huden, samt squalane som gør huden blød og velfungerende. E-vitamin beskytter mod frie radikaler og fremmer hudens sundhed. Produktet er ideelt for personer, hvis hud har tendens til at blive blank, eller som ønsker en let dagcrème med god fugtgivning. Påføres efter grundig rensning og kan kombineres med andre anti-age produkter for optimal hudpleje.

Specifikationer

finish:Mat
hudtype:Kombineret og fedtet hud
indhold:40 ml
formular:Oliefri
producent:Beauté Pacifique
anvendelse:Dagcreme
konsistens:Let creme
oprindelse:Danmark
hovedingredienser:Aloe vera, Squalane, E-vitamin

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Er denne creme velegnet til fedtet hud?

Ja, Oil-Free Moisturizer er specielt udviklet til kombineret og fedtet hudtype og giver en mat finish uden fedtet fornemmelse.

Kan produktet bruges sammen med andre produkter?

Ja, den kan kombineres med anti-age produkter. Påfør anti-age produktet først, lad det trænge ind, og påfør derefter Oil-Free Moisturizer.

Hvilke aktive ingredienser indeholder produktet?

Produktet indeholder fugtgivende aloe vera, hudblødgørende squalane og beskyttende E-vitamin mod frie radikaler.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Beauté Pacifique Oil free moisturizing • 40 ml.

PriceData har fulgt prisen på Beauté Pacifique Oil free moisturizing • 40 ml. i 173 dage. Laveste pris i perioden er 161 kr (registreret d. 7. februar 2026), højeste er 199,2 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 178 kr.

Den nuværende pris på 180,55 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 38 prisændringer for Beauté Pacifique Oil free moisturizing • 40 ml.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 38 prisændringer for Beauté Pacifique Oil free moisturizing • 40 ml. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026180,55 kr17,55 kr (11%)
21. maj 2026163 kr17,55 kr (10%)
20. maj 2026180,55 kr17,55 kr (11%)
15. maj 2026163 kr5 kr (3%)
14. maj 2026168 kr4 kr (2%)
9. maj 2026172 kr6 kr (3%)
7. maj 2026178 kr10 kr (6%)
5. maj 2026168 kr12,55 kr (7%)
3. maj 2026180,55 kr12,55 kr (7%)
26. apr. 2026168 kr12,55 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret