Gå til hovedindhold

Biotherm Oil Therapy Baume Corps Oil Therapy Moisturizing Body Lotion 400 ml

BiothermLotion og fugtighedscreme24-timers fugtgivende virkningDaglig kropspleje for tør hudEAN: 3614274042870

Stimulerende og blødgørende bodylotion med abrikoskerneolie der nærer tør hud i 24 timer. Absorberes hurtigt og efterlader huden silkeblød uden fedtet følelse. Læs mere

Pris fra 163 krtil 303,3 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 140,3 kr (46% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 99 kr 23. maj

Sammenlign priser på Biotherm Oil Therapy Baume Corps Oil Therapy Moisturizing Body Lotion 400 ml og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 163 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
BIOTHERM OIL THERAPY BODY BALM 400ML
163 kr
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Biotherm Baume Corps Oil Therapy Moisturizing Body Lotion (400 ml)
-29%168 kr
Før 236 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Biotherm Baume Corps Oil Therapy Moisturizing Body Lotion 400 ml
-25%168,75 kr
Før 225 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Biotherm Baume Corps Oil Therapy Moisturizing Body Lotion 400ml
-20%179 kr
Før 224 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til EauDeParfum.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Biotherm Oil Therapy Baume Corps Moisturizing Bodylotion 400 ml
179 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Biotherm Baume Corps Oil Therapy
197 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Biotherm Oil Therapy Baume Corps Oil Therapy Moisturizing Body Lotion 400 ml
222 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Biotherm Baume Corps Oil Therapy 400 ml
283 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Biotherm Radiance Ritual
-10%303,3 kr
Før 337 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Biotherm Oil Therapy Baume Corps Oil Therapy Moisturizing Body Lotion 400 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Biotherm Oil Therapy Baume Corps Oil Therapy Moisturizing Body Lotion 400 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK163 kr202 krKøb
2Bangerhead DK168 kr168 krKøb
3NiceHair.dk168,75 kr168,75 krKøb
4Cocopanda DK179 kr179 krKøb
5EauDeParfum.dk179 kr179 krKøb
6Proshop DK197 kr236 krKøb
7Lyko DK222 kr222 krKøb
8Teknikproffset DK283 kr332 krKøb
9NordicFeel DK303,3 kr303,3 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Biotherm Baume Corps Oil Therapy Moisturizing Body Lotion 400 ml

Biotherm

Stimulerende og blødgørende bodylotion med abrikoskerneolie der nærer tør hud i 24 timer. Absorberes hurtigt og efterlader huden silkeblød uden fedtet følelse.

• Daglig kropspleje for tør hud
• 24-timers fugtgivende virkning

Beskrivelse

Biotherm Baume Corps Oil Therapy er en fugtgivende bodylotion til tør hud som nærer din hud i 24 timer. Beriget med abrikoskerneolie absorberes den hurtigt ind i huden uden at efterlade fedtede mærker. Lotionen skaber en beskyttende barriere som modvirker fugttab og udtørring, mens den efterlader huden smidig og silkeblød med en naturlig glød. Den stimulerende og blødgørende formel hjælper tør hud med at gendanne sine naturlige kvaliteter og giver en frisk fornemmelse af velvære. Perfekt til daglig brug på hele kroppen efter bad eller bruser.

Specifikationer

Hudtype:Tør hud
Tekstur:Bodylotion
Parfumeret:Ja - frisk duft
Størrelse:400 ml
Absorberingstid:Hurtig absorption
Nøgleingredienser:Abrikoskerneolie, Life Plankton, E-vitamin

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor ofte skal jeg bruge Biotherm Oil Therapy bodylotion?

Du kan bruge Oil Therapy bodylotion både morgen og aften på ren hud. For bedste resultat anbefales daglig brug efter bad eller bruser.

Er denne bodylotion fedtet på huden?

Nej, Oil Therapy absorberes øjeblikkeligt uden at efterlade fedtede mærker. Den efterlader huden blød og smidig med en naturlig glød.

Hvad er de vigtigste ingredienser i produktet?

Produktet indeholder abrikoskerneolie, Life Plankton og E-vitamin. Disse ingredienser nærer og fugtgiver tør hud effektivt.

Kan produktet bruges på følsom hud?

Produktet er specielt udviklet til tør hud. Ved følsom hud anbefales det at teste produktet på et lille hudområde først.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Biotherm Oil Therapy Baume Corps Oil Therapy Moisturizing Body Lotion 400 ml

PriceData har fulgt prisen på Biotherm Oil Therapy Baume Corps Oil Therapy Moisturizing Body Lotion 400 ml i 177 dage. Laveste pris i perioden er 99 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 165 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 154 kr.

Den nuværende pris på 163 kr er 6% over normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 23 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 47 prisændringer for Biotherm Oil Therapy Baume Corps Oil Therapy Moisturizing Body Lotion 400 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 47 prisændringer for Biotherm Oil Therapy Baume Corps Oil Therapy Moisturizing Body Lotion 400 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026163 kr3 kr (2%)
2. jun. 2026160 kr1 kr (1%)
25. maj 2026159 kr60 kr (61%)
23. maj 202699 kr60 kr (38%)
18. maj 2026159 kr9 kr (6%)
17. maj 2026150 kr1 kr (1%)
14. maj 2026151 kr6,21 kr (4%)
13. maj 2026157,21 kr1,79 kr (1%)
6. maj 2026159 kr1 kr (1%)
28. apr. 2026158 kr2 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret