Gå til hovedindhold

Listan be quiet! Shadow Wings 2 PWM 140 - Kabinet køler - 140mm - Sort - 15 dBA

Pris fra 99 krtil 149 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 50 kr (34% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på be quiet! Shadow Wings 2 PWM 140 - Kabinet køler - 140mm - Sort - 15 dBA og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 99 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
be quiet! Shadow Wings 2 Fan 1-pack Sort 140 mm
99 kr
Til butik
be quiet! Shadow Wings 2 Fan 1-pack Sort 140 mm billede

Produktinformation

be quiet! Shadow Wings 2 - Indsats med blæser - 140 mm

Produktspecifikationer

Mærke: Listan
Artikel nr.: BL087
EAN: 4260052186893
Varenr.: 993957883
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Be Quiet! Shadow Wings 2 PWM-blæser, 140 mm, sort
123 kr
Til butik
Be Quiet! Shadow Wings 2 PWM-blæser, 140 mm, sort billede

Produktinformation

Shadow Wings 2 PWM-blæsere giver støjsvag drift og pålidelig køling ved lave hastigheder. Shadow Wings, 2 PW, M-blæsere giver støjsvag drift og pålidelig køling ved lave hastigheder. Shadow Wings 2-blæseren er det perfekte valg for alle, der sætter pris på maksimal støjsvaghed i deres kabinet. Støjniveau så lavt som 14,9 dBA, Blæserblade optimeret til luftstrøm, Blæserramme af gummi minimerer vibrationer, Rifle-lejeteknologi af høj kvalitet, Sikker og nem installation med trykknapper, PWM-kontrolleret blæserhastighed via bundkortet, Specifikationer: Størrelse: 140 x 140 x 25 mm, Blæserhastighed: 900 RPM (100 % PWM), Luftstrøm: 49,8 / 85 CFM, Støjniveau: 14,9 dBA (100 % PWM), Stik: 4-pin PWM, Pakning med en enkelt blæser, Pakken indeholder:Shadow Wings 2 PWM 140 mm blæser, 4 x monteringsstifter, 140 mm, 900 OMDREJNINGER PR. MINUT, 4-pin PWM, Til konfigurationer med meget lav støj, Tre års garanti fra producenten, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: be quiet!
Kategori: Blæser
EAN: 4260052186893
Varenr.: C71732
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
be quiet! Shadow Wings 2 blæser 140 mm - sort (1-pak)
-28%129 kr
Før 179 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
be quiet! Shadow Wings 2 blæser 140 mm - sort (1-pak) billede

Produktinformation

be quiet! Shadow Wings 2 - Indsats med blæser - 140 mmGenereltBredde: 14 cmDybde: 14 cmForsendelsesdimensioner (VxDxH)/vægt: 14 cm x 17.5 cm x 2.8 cm / 202 gHøjde: 2.5 cmPakke Indhold: 4 tegnestifter, 4 silica-gelespændeskiverProdukttype: Indsats med blæserVægt: 175 gVarmeafleder & blæserBlæser diameter: 140 mmBlæser med kugleleje: Rifle bearingBlæser-højde: 25 mmEgenskaber: Puls-bredde modulation (PWM) supportKabellængde: 50 cmLuftstrøm: 49,8 cfmLufttryk: 0.58 mmOmdrejningshastighed: 900 rpmOperations Voltage: 6 - 12 VRated Strøm: 0.3 ARated Voltage: 12 VStik: 4-pins blæser-stikforbindelseStøjniveau: 14.9 dBAStrømforbrug: 3.6 WDiverseEgenskaber: VibrationsdæmperMTBF (forventet tid mellem fejl): 80,000 time(r)Overensstemmelsesstandarder: UL, TUVProducentgarantiService & Support: Begrænset garanti: - 3 år...

Produktspecifikationer

Mærke: Listan
Kategori: Harddisk blæser og kølere
Vægt: 0.21g
EAN: 4260052186893
Varenr.: 2124391
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
be quiet! Shadow Wings 2 PWM 140 mm Kabinet Blæser - GEEKD.dk
129 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
be quiet! Shadow Wings 2 PWM 140 - Kabinet køler - 140mm - Sort - 15 dBA
136 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
be quiet! Shadow Wings 2 Fan 1-pack Sort 140 mm
139 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
be quiet! Shadow Wings 2 blæser 140 mm - sort (1-pak)
-25%149 kr
Før 199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad be quiet! Shadow Wings 2 PWM 140 - Kabinet køler - 140mm - Sort - 15 dBA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad be quiet! Shadow Wings 2 PWM 140 - Kabinet køler - 140mm - Sort - 15 dBA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK99 kr99 krKøb
2Teknikproffset DK123 kr172 krKøb
3Boligcenter DK129 kr129 krKøb
4Geekd129 kr129 krKøb
5Proshop DK136 kr175 krKøb
6Ultrashop139 kr139 krKøb
7Vivas DK149 kr218 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for be quiet! Shadow Wings 2 PWM 140 - Kabinet køler - 140mm - Sort - 15 dBA

PriceData har fulgt prisen på be quiet! Shadow Wings 2 PWM 140 - Kabinet køler - 140mm - Sort - 15 dBA i 178 dage. Laveste pris i perioden er 99 kr (registreret d. 18. april 2026), højeste er 172 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 126 kr.

Den nuværende pris på 99 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 23% den seneste måned. Der er registreret 24 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 42 prisændringer for be quiet! Shadow Wings 2 PWM 140 - Kabinet køler - 140mm - Sort - 15 dBA. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 42 prisændringer for be quiet! Shadow Wings 2 PWM 140 - Kabinet køler - 140mm - Sort - 15 dBA de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 202699 kr11 kr (10%)
20. maj 2026110 kr19 kr (15%)
19. maj 2026129 kr30 kr (30%)
18. apr. 202699 kr20 kr (17%)
17. apr. 2026119 kr2 kr (2%)
16. apr. 2026121 kr4 kr (3%)
15. apr. 2026125 kr6 kr (5%)
14. apr. 2026119 kr2 kr (2%)
13. apr. 2026121 kr6 kr (5%)
10. apr. 2026115 kr13 kr (13%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret