Gå til hovedindhold

be quiet! Pure Wings 3 140mm PWM White - Kabinet køler - 120mm - Hvid - 26 dBA

Pris fra 103 krtil 149 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 46 kr (31% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 89 kr 18. mar.

Sammenlign priser på be quiet! Pure Wings 3 140mm PWM White - Kabinet køler - 120mm - Hvid - 26 dBA og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 103 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
be quiet! Pure Wings 3 Fan 1-pack Hvid 140 mm
103 kr
Til butik
be quiet! Pure Wings 3 Fan 1-pack Hvid 140 mm billede

Produktinformation

be quiet! Pure Wings 3 - Indsats med blæser - PWM - 140 mm - hvid

Produktspecifikationer

Mærke: Listan
Artikel nr.: BL112
EAN: 4260052190999
Varenr.: 1001865946
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
be quiet! Pure Wings 3 140mm PWM White - Kabinet køler - 120mm - Hvid - 26 dBA
103 kr
Til butik
be quiet! Pure Wings 3 140mm PWM White - Kabinet køler - 120mm - Hvid - 26 dBA billede

Produktinformation

Kabinet køler, 140mm x 140mm x 25mm (højde x bredde x dybde), støjniveau: max 21.9 dBa, lufttryk max 57.4 CFM, max statisk luftryk 0.96 mmH2O, omdrejningshastighed: max 1200 ±10% RPM, PWM kontrolleret, lejre type: Rifle Bearing, bundkort tilslutning: 4-pins, farve: hvid.

Produktspecifikationer

Mærke: be quiet!
Kategori: Kabinet Koeler
Artikel nr.: BL112
EAN: 4260052190999
Varenr.: 3238047
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
be quiet! Pure Wings 3 140mm PWM, case fan (white) Kabinet Blæser - GEEKD.dk
109 kr
Til butik
be quiet! Pure Wings 3 140mm PWM, case fan (white) Kabinet Blæser - GEEKD.dk billede

Produktinformation

be quiet! Pure Wings 3 140mm PWM White - Alsidig og pålidelig hvid blæser be quiet! Pure Wings 3 140mm PWM White er den perfekte blæser til alle PC-typer - både gaming, kontor og workstation. Med et optimeret blæserdesign får du effektiv køling, lavt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: be quiet!
Kategori: Kabinet Blæsere
EAN: 4260052190999
Varenr.: 51628433310032
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
be quiet! PureWings 3 Hvid PWM 140mm
123 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
be quiet! Pure Wings 3 Fan 1-pack Hvid 140 mm
149 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad be quiet! Pure Wings 3 140mm PWM White - Kabinet køler - 120mm - Hvid - 26 dBA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad be quiet! Pure Wings 3 140mm PWM White - Kabinet køler - 120mm - Hvid - 26 dBA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK103 kr103 krKøb
2Proshop DK103 kr142 krKøb
3Geekd109 kr109 krKøb
4Teknikproffset DK123 kr172 krKøb
5Ultrashop149 kr149 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for be quiet! Pure Wings 3 140mm PWM White - Kabinet køler - 120mm - Hvid - 26 dBA

PriceData har fulgt prisen på be quiet! Pure Wings 3 140mm PWM White - Kabinet køler - 120mm - Hvid - 26 dBA i 176 dage. Laveste pris i perioden er 75 kr (registreret d. 9. december 2025), højeste er 103 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 94 kr.

Den nuværende pris på 103 kr er 10% over normalprisen. Prisen er steget 12% den seneste måned. Der er registreret 22 prisfald og 29 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 52 prisændringer for be quiet! Pure Wings 3 140mm PWM White - Kabinet køler - 120mm - Hvid - 26 dBA. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 52 prisændringer for be quiet! Pure Wings 3 140mm PWM White - Kabinet køler - 120mm - Hvid - 26 dBA de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026103 kr5 kr (5%)
23. maj 202698 kr8 kr (9%)
19. maj 202690 kr5 kr (5%)
18. maj 202695 kr1 kr (1%)
17. maj 202694 kr2 kr (2%)
15. maj 202692 kr5 kr (5%)
14. maj 202697 kr5 kr (5%)
13. maj 202692 kr2 kr (2%)
12. maj 202694 kr4 kr (4%)
11. maj 202698 kr6 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret