Gå til hovedindhold

be quiet! Pure Base 500DX TG - Black - Kabinet - Miditower - Sort

be quiet!EAN: 4260052187937
Pris fra 814 krtil 1.069 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 255 kr (24% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 674 kr 26. apr.

Sammenlign priser på be quiet! Pure Base 500DX TG - Black - Kabinet - Miditower - Sort og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 814 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
be quiet! Pure Base 500DX Tower ATX Sort
814 kr
Til butik
be quiet! Pure Base 500DX Tower ATX Sort billede

Produktinformation

be quiet! Pure Base 500DX - Tower - ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX / PS/2) - sort - USB/Lyd

Produktspecifikationer

Mærke: Listan
Artikel nr.: BGW37
EAN: 4260052187937
Varenr.: 995903600
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
be quiet! Pure Base 500DX TG - Black - Kabinet - Miditower - Sort
906 kr
Til butik
be quiet! Pure Base 500DX TG - Black - Kabinet - Miditower - Sort billede

Produktinformation

Miditower, ATX, uden strømforsyning - understøtter ATX strømforsyning (op til 258mm lang), front med 1 x USB 3.0, 1 x USB 3.1 Gen 2 Type C & lyd tilslutninger, 5 x 2.5" / 2 x 3.5" drev pladser, vandkølingsplads: understøtter op til 360mm radiator, max CPU køler højde: 190 mm, max grafikkortlængde: 36.9 cm, medfølgende kabinetkølere: 1 x 140mm front / 1 x 140mm bag / 1 x 140mm top, front panel: mesh, side vindue: tempered glass, farve: sort...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: be quiet!
Kategori: Kabinet
Artikel nr.: BGW37
EAN: 4260052187937
Varenr.: 2914445
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
be quiet! Pure Base 500DX Tårn ATX Sort Kabinet - GEEKD.dk
999 kr
Til butik
be quiet! Pure Base 500DX Tårn ATX Sort Kabinet - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Klar til whisper-quiet gaming med ekstrem køling? ⚡ Dette kabinet er skabt til dig, der ikke vil gå på kompromis med hverken køling, støjniveau eller stil. Med tre præinstallerede Pure Wings 2 blæsere og mesh-design får dine komponenter den luftstrøm, d...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: be quiet!
Kategori: Computer Kabinet
EAN: 4260052187937
Varenr.: 42480243146989
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
be quiet! Pure Base 500DX Tower ATX Sort
1.069 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad be quiet! Pure Base 500DX TG - Black - Kabinet - Miditower - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad be quiet! Pure Base 500DX TG - Black - Kabinet - Miditower - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK814 kr814 krKøb
2Proshop DK906 kr945 krKøb
3Geekd999 kr999 krKøb
4Ultrashop1.069 kr1.069 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for be quiet! Pure Base 500DX TG - Black - Kabinet - Miditower - Sort

PriceData har fulgt prisen på be quiet! Pure Base 500DX TG - Black - Kabinet - Miditower - Sort i 182 dage. Laveste pris i perioden er 674 kr (registreret d. 26. april 2026), højeste er 1.365 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 892 kr.

Den nuværende pris på 814 kr er 9% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 32 prisfald og 28 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 59 prisændringer for be quiet! Pure Base 500DX TG - Black - Kabinet - Miditower - Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 59 prisændringer for be quiet! Pure Base 500DX TG - Black - Kabinet - Miditower - Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026814 kr25 kr (3%)
1. jun. 2026839 kr25 kr (3%)
31. maj 2026814 kr11 kr (1%)
29. maj 2026803 kr1 kr (0%)
24. maj 2026804 kr37 kr (4%)
23. maj 2026841 kr14 kr (2%)
22. maj 2026855 kr74 kr (8%)
20. maj 2026929 kr90 kr (11%)
7. maj 2026839 kr20 kr (2%)
6. maj 2026859 kr185 kr (27%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret