Gå til hovedindhold

BAHCO Skiftenøgle ERGO 9029 med stor nøglevidde med gummihåndtag - Kæbeåbning 32mm - Længde: 170mm

BahcoRedskaberErgonomisk designProfessionelt håndværkEAN: 7314153010612

Bahco ERGO justerbar skruenøgle med 6" åbning og ergonomisk gummigreb. Kompakt 17cm design perfekt til arbejde i trange rum med maksimal komfort. Læs mere

Pris fra 182 krtil 360 kr
12 forhandlere

Prisforskel: 178 kr (49% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 159 kr 10. apr.

Sammenlign priser på BAHCO Skiftenøgle ERGO 9029 med stor nøglevidde med gummihåndtag - Kæbeåbning 32mm - Længde: 170mm og køb billigst

12 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 182 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
BAHCO Skiftenøgle ERGO 9029 med stor nøglevidde med gummihåndtag - Kæbeåbning 32mm - Længde: 170mm
182 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
BAHCO ERGO™ skiftenøgle med stor nøglevidde med gummihåndtag og fosfateret udførelse
182 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Skiftengle 6" 9029 bahco
242 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bahco Ergo 6" stor svensknøgle (skiftenøgle) 0-32mm
253 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bahco Ergo svensknøgle 6" - 0-32 mm - Stor
259 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
SKIFTENØGLE ERGO 32MM 9029
271,66 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Bahco ERGO 9029 skiftenøgle 6´´. Nøglevidde 32 mm
287 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Skiftenøgle Ergo 32Mm 9029
288,92 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Skiftenøgle ergo 32mm 9029
297,5 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Bahco Ergo skiftenøgle 6" - stor nøglevidde 0-32 mm
-10%314 kr
Før 349 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Bahco ERGO 9029 skiftenøgle 6''. Nøglevidde 32 mm
336,25 kr
Til butik
Gå til Specialbutikken
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Bahco Ergo 6" Skiftenøgle m/ 32 mm Kæbeåbning
360 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad BAHCO Skiftenøgle ERGO 9029 med stor nøglevidde med gummihåndtag - Kæbeåbning 32mm - Længde: 170mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad BAHCO Skiftenøgle ERGO 9029 med stor nøglevidde med gummihåndtag - Kæbeåbning 32mm - Længde: 170mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK182 kr221 krKøb
2Proshop DK182 kr221 krKøb
3WATTOO.DK242 kr242 krKøb
4LavprisVærktøj253 kr253 krKøb
5LavprisVVS259 kr259 krKøb
6EL-GROSSISTEN271,66 kr271,66 krKøb
7Elvvs.dk287 kr287 krKøb
8Billigelogvvs.dk288,92 kr288,92 krKøb
9MaintainIt297,5 kr297,5 krKøb
10BilligVVS DK314 kr314 krKøb
11vvsfittings.dk336,25 kr336,25 krKøb
12Specialbutikken360 kr360 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Bahco Justerbar Skruenøgle 6" ERGO 9029

Bahco

Bahco ERGO justerbar skruenøgle med 6" åbning og ergonomisk gummigreb. Kompakt 17cm design perfekt til arbejde i trange rum med maksimal komfort.

• skiftenøgle
• justerbar nøgle
• svensknøgle
• universalnøgle
• bahco værktøj
• ergo skruenøgle
• Professionelt håndværk
• Ergonomisk design

Beskrivelse

Bahco Justerbar Skruenøgle 6" ERGO 9029 kombinerer ergonomisk design med professionel ydeevne. Denne kompakte 17cm skruenøgle har en revolutionerende ERGO™ konstruktion med 40% større kæbeåbning end traditionelle modeller i samme størrelse. Det ergonomiske gummihåndtag fordeler trykket jævnt og reducerer håndbelastning under længere arbejdssessioner. Fremstillet i højtlegeret stål med fosfatbehandling for maksimal holdbarhed og korrosionsbeskyttelse. Laserskalaen i millimeter gør det nemt at forindstille og måle præcist. Idealisk til professionelle håndværkere og seriøse gør-det-selv entusiaster der arbejder i trange rum eller kræver præcision og komfort. Opfylder internationale standarder ISO 6787, DIN 3117 og ASME B107.8M for garanteret kvalitet og sikkerhed.

Specifikationer

vægt:Lav vægt
design:ERGO™ videnskabelig proces
finish:Fosfat behandling
længde:17 cm
måling:Laserskala i mm
håndtag:Ergonomisk gummigreb
materiale:Højtlegeret stål
standarder:ISO 6787, DIN 3117, ASME B107.8M
størrelse:6 tommer
kæbeåbning:Ekstra stor (40% mere end traditionel)

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvad er forskellen på ERGO modellen?

ERGO modellen har ergonomisk design med gummigreb og 40% større kæbeåbning end traditionelle skruenøgler samme størrelse.

Kan den bruges i trange rum?

Ja, det kompakte design med kort håndtag gør den ideel til arbejde hvor pladsen er begrænset.

Hvilke standarder opfylder den?

Den opfylder ISO 6787, DIN 3117, ASME B107.8M-2003 og BS 6333 standarder for professionel kvalitet.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for BAHCO Skiftenøgle ERGO 9029 med stor nøglevidde med gummihåndtag - Kæbeåbning 32mm - Længde: 170mm

PriceData har fulgt prisen på BAHCO Skiftenøgle ERGO 9029 med stor nøglevidde med gummihåndtag - Kæbeåbning 32mm - Længde: 170mm i 176 dage. Laveste pris i perioden er 159 kr (registreret d. 10. april 2026), højeste er 205 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 184 kr.

Den nuværende pris på 182 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 29 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 53 prisændringer for BAHCO Skiftenøgle ERGO 9029 med stor nøglevidde med gummihåndtag - Kæbeåbning 32mm - Længde: 170mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 53 prisændringer for BAHCO Skiftenøgle ERGO 9029 med stor nøglevidde med gummihåndtag - Kæbeåbning 32mm - Længde: 170mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. maj 2026182 kr1 kr (1%)
14. maj 2026181 kr1 kr (1%)
5. maj 2026182 kr1 kr (1%)
30. apr. 2026181 kr1 kr (1%)
26. apr. 2026182 kr19 kr (12%)
14. apr. 2026163 kr4 kr (3%)
10. apr. 2026159 kr4 kr (2%)
9. apr. 2026163 kr3 kr (2%)
6. apr. 2026166 kr9 kr (5%)
4. apr. 2026175 kr7 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret