Gå til hovedindhold

BAHCO Skiftenøgle ergonomisk med smalle kæber og større vidde 8

BahcoRedskaberErgonomisk designProfessionelt håndværktøjEAN: 7314150131648

Bahco 9031-T justerbar skiftenøgle med ergonomisk håndtag og 40% større kæbeåbning end traditionelle skiftenøgler. Ideel til VVS-arbejde. Læs mere

Pris fra 265 krtil 469 kr
15 forhandlere

Prisforskel: 204 kr (43% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 247 kr 20. apr.

Sammenlign priser på BAHCO Skiftenøgle ergonomisk med smalle kæber og større vidde 8 og køb billigst

15 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 265 kr. 15 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
BAHCO Skiftenøgle ergonomisk med smalle kæber og større vidde 8
265 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bahco Ergo 8" svensknøgle (skiftenøgle) m/smalle kæber
265 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bahco 9031-T, Justerbar skruenøgle
274 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Ergo skiftenøgle m/smal kæbe 9031-T
-43%286,25 kr
Før 500 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bahco Ergo svensknøgle 8" - 0-38 mm
289 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Bahco KLUCZ NASTAWNY 9031 T BAHCO
298 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Bahco vvs skiftengle ergo 8"
312 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
SKIFTENØGLE ERGO 38MM 9031-T TK
323,78 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Bahco ERGO 9031-T skiftenøgle 8´´. Nøglevidde 38 mm
335 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Skiftenøgle Ergo 38Mm 9031-T Tk
344,32 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Bahco Ergo Skiftenøgle 8", m/smalle kæber
-10%377 kr
Før 419 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Bahco ERGO 9031-T skiftenøgle 8''. Nøglevidde 38 mm
390 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bahco 9031-T justerbar skruenøgle - 1 stk.
449 kr
Til butik
Gå til Specialbutikken
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Bahco Ergo 8" Skiftenøgle m/ 38 mm Kæbeåbning
456,25 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
469 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 15 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad BAHCO Skiftenøgle ergonomisk med smalle kæber og større vidde 8 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 15 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad BAHCO Skiftenøgle ergonomisk med smalle kæber og større vidde 8 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK265 kr304 krKøb
2LavprisVærktøj265 kr265 krKøb
3CS MEGASTORE DK274 kr313 krKøb
4Globaltools.dk286,25 kr286,25 krKøb
5LavprisVVS289 kr289 krKøb
6CompuMail DK298 kr298 krKøb
7WATTOO.DK312 kr312 krKøb
8EL-GROSSISTEN323,78 kr323,78 krKøb
9Elvvs.dk335 kr335 krKøb
10Billigelogvvs.dk344,32 kr344,32 krKøb
11BilligVVS DK377 kr377 krKøb
12vvsfittings.dk390 kr390 krKøb
13Boligcenter DK449 kr449 krKøb
14Specialbutikken456,25 kr456,25 krKøb
15Vivas DK469 kr548 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Bahco 9031-T Justerbar Skiftenøgle

Bahco

Bahco 9031-T justerbar skiftenøgle med ergonomisk håndtag og 40% større kæbeåbning end traditionelle skiftenøgler. Ideel til VVS-arbejde.

• skiftenøgle
• justerbar nøgle
• svensknøgle
• bahco værktøj
• ergonomisk nøgle
• vvs værktøj
• Professionelt håndværktøj
• Ergonomisk design

Beskrivelse

Bahco 9031-T er en justerbar skiftenøgle udviklet efter Bahcos ERGOTM program med fokus på komfort og funktionalitet. Skiftenøglen har ekstra stor kæbeåbning (40% mere end traditionelle skiftenøgler) og ekstra smalle kæber, hvilket gør den perfekt til arbejde i trange rum. Det termoplastiske, ergonomiske komforthåndtag reducerer træthed under længere arbejdsperioder. Værktøjet overholder internationale standarder (ISO 6787, DIN 3117) og er fremstillet i højtlegeret stål med sort finish. Målskala i mm gør forudindstilling nem, og det kompakte design gør den ideel til VVS-arbejde og præcisionsopgaver.

Specifikationer

type:Justerbar svensknøgle
design:Kompakt med kæbestav skjult i skaftet
finish:Sort, præcisionshærdet og rustbeskyttet
håndtag:Termoplastisk ergonomisk
materiale:Højtlegeret stål
måleskala:mm for forudindstilling
standarder:ISO 6787, DIN 3117, ASME B107.8M-2003, BS 6333
kæbeåbning:40% større end traditionelle
kæbetykkelse:45% tyndere end traditionelle
maksimal_kæbebredde:21,8 cm

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvad gør denne skiftenøgle bedre end traditionelle modeller?

Bahco 9031-T har 40% større kæbeåbning og 45% tyndere kæber end traditionelle skiftenøgler, plus ergonomisk håndtag for bedre komfort.

Er skiftenøglen egnet til VVS-arbejde?

Ja, det kompakte design og smalle kæber gør den særligt velegnet til VVS-arbejde og arbejde i trange rum.

Hvilke standarder overholder værktøjet?

Skiftenøglen overholder ISO 6787, DIN 3117, ASME B107.8M-2003 og BS 6333 for kvalitet og sikkerhed.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for BAHCO Skiftenøgle ergonomisk med smalle kæber og større vidde 8

PriceData har fulgt prisen på BAHCO Skiftenøgle ergonomisk med smalle kæber og større vidde 8 i 186 dage. Laveste pris i perioden er 243 kr (registreret d. 7. februar 2026), højeste er 275 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 259 kr.

Den nuværende pris på 265 kr er 2% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 38 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 51 prisændringer for BAHCO Skiftenøgle ergonomisk med smalle kæber og større vidde 8. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 51 prisændringer for BAHCO Skiftenøgle ergonomisk med smalle kæber og større vidde 8 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026265 kr16 kr (6%)
25. maj 2026249 kr16 kr (6%)
7. maj 2026265 kr4 kr (2%)
1. maj 2026261 kr14 kr (6%)
20. apr. 2026247 kr14 kr (5%)
11. apr. 2026261 kr4 kr (2%)
8. apr. 2026257 kr4 kr (2%)
7. apr. 2026261 kr4 kr (2%)
7. mar. 2026265 kr10 kr (4%)
4. mar. 2026275 kr14 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret