Gå til hovedindhold

AZZA PSAZ - power supply - 750 Watt Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX 2.0 - 80 Plus Bronze certified

AZZAComputer – strømforsyningerEAN: 4712839557391
Pris fra 459 krtil 709 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 250 kr (35% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 440 kr 3. maj

Sammenlign priser på AZZA PSAZ - power supply - 750 Watt Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX 2.0 - 80 Plus Bronze certified og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 459 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AZZA PSAZ 750Watt 80 PLUS Bronze
459 kr
Til butik
AZZA PSAZ 750Watt 80 PLUS Bronze billede

Produktinformation

AZZA PSAZ - Strømforsyning (intern) - ATX12V / EPS12V - 80 PLUS Bronze - AC 100-240/200-240 V - 750 watt

Produktspecifikationer

Mærke: AZZA
Artikel nr.: PSAT-750W
EAN: 4712839557391
Varenr.: 998124519
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AZZA PSAZ - power supply - 750 Watt Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX 2.0 - 80 Plus Bronze certified
490 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning ATX 750 W - Azza PSAZ, 20+4 pin, sort
689 kr
Til butik
Strømforsyning ATX 750 W - Azza PSAZ, 20+4 pin, sort billede

Produktinformation

Stabil ATX strømforsyning til din PCAzza PSAZ-750W er en solid 750 W ATX strømforsyning til stationære PC’er. Den aktive køling med en 12 cm blæser sikrer drift under belastning, mens beskyttelser mod under- og overspænding, overstrøm, overeffekt og kortslutning giver ro i sindet. Et godt valg til gaming- og arbejdsbyg med flere drev og grafikkort.Gennemtænkt tilslutning og enkel kabelhåndteringPSU’en leveres med 20+4 pin ATX til bundkort, EPS 4+4 pin til CPU, hele 8 stk. PCIe 6+2 pin til grafikkort, 5 SATA til lagerdrev samt Molex og diskettedrev-stik. Den ikke-modulære kabelføring gør installationen enkel i klassiske builds.Design og formatAzza PSAZ-750W er i ATX-formfaktor og passer i de fleste standard PC kabinetter. Kabinettet er sort og kompakt med mål på 8,6 × 15,0 × 16,0 cm (H × B × D).Total effekt: 750 WFormfaktor: ATX, formål: PCIndgangsspænding: 100 – 240 V ACKøling: Aktiv, 1 × 12 cm blæserStik: 20+4 pin ATX, EPS 4+4 pin, 8 × PCIe 6+2 pin, 5 × SATA, 2 × Molex 4-pin, 1 × diskettedrevKabelføring: Ikke-modulærSikkerhedsfunktioner: Underspænding, overspænding, overstrøm, overeffekt, kortslutningMål (H × B × D): 8,6 × 15,0 × 16,0 cmFarve: SortTænd/sluk-knap: Ja80 PLUS: BronzeCertifikater: FCC, RoHS...

Produktspecifikationer

Mærke: AZZA
Kategori: PC Kabinetter
Vægt: 2.05g
EAN: 4712839557391
Varenr.: 1926000
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning ATX 750 W - Azza PSAZ, 20+4 pin, sort
709 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AZZA PSAZ - power supply - 750 Watt Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX 2.0 - 80 Plus Bronze certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AZZA PSAZ - power supply - 750 Watt Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX 2.0 - 80 Plus Bronze certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK459 kr459 krKøb
2Proshop DK490 kr529 krKøb
3Boligcenter DK689 kr689 krKøb
4Vivas DK709 kr788 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for AZZA PSAZ - power supply - 750 Watt Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX 2.0 - 80 Plus Bronze certified

PriceData har fulgt prisen på AZZA PSAZ - power supply - 750 Watt Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX 2.0 - 80 Plus Bronze certified i 32 dage. Laveste pris i perioden er 440 kr (registreret d. 3. maj 2026), højeste er 459 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 451 kr.

Den nuværende pris på 459 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 3 prisændringer for AZZA PSAZ - power supply - 750 Watt Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX 2.0 - 80 Plus Bronze certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 3 prisændringer for AZZA PSAZ - power supply - 750 Watt Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX 2.0 - 80 Plus Bronze certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
7. maj 2026459 kr4 kr (1%)
6. maj 2026455 kr15 kr (3%)
3. maj 2026440 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret