Gå til hovedindhold

ASUSTeK COMPUTER ASUS TUF GAMING B650-E WIFI Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX

ASUSTeK COMPUTERBundkortEAN: 4711387423073
Pris fra 1.124 krtil 1.419 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 295 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.113 kr 20. maj

Sammenlign priser på ASUS TUF GAMING B650-E WIFI Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1124 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS TUF GAMING B650-E WIFI ATX Socket AM5 AMD B650
1.124 kr
Til butik
ASUS TUF GAMING B650-E WIFI ATX Socket AM5 AMD B650 billede

Produktinformation

ASUS TUF GAMING B650-E WIFI - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD B650 Chipset - USB-C Gen2, USB 3.1 Gen 2 - Bluetooth, Wi-Fi 6E - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90MB1GT0-M0EAY0
EAN: 4711387423073
Varenr.: 1001839201
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS TUF GAMING B650-E WIFI Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX
1.166 kr
Til butik
ASUS TUF GAMING B650-E WIFI Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, AMD AM5 socket, AMD B650 chipset, 1 x PCI-Express 4.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (AMD EXPO support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 2 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 2 type A & C, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 1 x HDMI 2.1, Realtek 2.5 Gigabit netværk (LAN), WiFi 6E & Bluetooth 5.2, AMD Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek HD Audio (8-kanaler) lydkort, ASUS AURA Sync software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90MB1GT0-M0EAY0
EAN: 4711387423073
Varenr.: 3248130
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ASUS TUF GAMING B650-E WIFI ATX Socket AM5 AMD B650
1.306 kr
Til butik
ASUS TUF GAMING B650-E WIFI ATX Socket AM5 AMD B650 billede

Produktinformation

Audio: HD Audio (8-kanaler), Chipsættype: AMD B650, Kompatible processorer: Ryzen (understøtter Ryzen 7000/8000 Series), LAN: Bluetooth 5.3, 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E), Lagringsporte: 4 x SATA-600 (RAID), 3 x M.2, Max RAM-størrelse: 192 GB, Processor-socket: 1 x Socket AM5, Produktbeskrivelse: ASUS TUF GAMING B650-E WIFI - bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD B650, Produkttype: Bundkort - ATX, RAM understøttet: 4 DIMM åbninger - DDR5, ikke-ECC, ECC, on-die ECC, ikke bufferet, USB / FireWire porte: 1 x USB-C Gen 2 + 1 x USB 3.1 Gen 2 + 3 x USB 3.0 + 3 x USB 2.0 + (1 x USB-C Gen 2 + 2 x USB 3.1 Gen 2 + 4 x USB 2.0 via samlekasser).

Produktspecifikationer

Mærke: Asus
Kategori: Bundkort
EAN: 4711387423073
Varenr.: C66470
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS TUF GAMING B650-E WIFI (ATX, B650, AM5, DDR5) Bundkort - GEEKD.dk
1.312 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort ASUS TUF Gaming B650-E WiFi ATX - Socket AM5
-34%1.319 kr
Før 1.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort ASUS TUF Gaming B650-E WiFi ATX - Socket AM5
-34%1.339 kr
Før 2.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS TUF GAMING B650-E WIFI ATX Socket AM5 AMD B650
1.419 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF GAMING B650-E WIFI Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF GAMING B650-E WIFI Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.124 kr1.124 krKøb
2Proshop DK1.166 kr1.166 krKøb
3Teknikproffset DK1.306 kr1.355 krKøb
4Geekd1.312 kr1.312 krKøb
5Boligcenter DK1.319 kr1.319 krKøb
6Vivas DK1.339 kr1.408 krKøb
7Ultrashop1.419 kr1.419 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS TUF GAMING B650-E WIFI Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX

PriceData har fulgt prisen på ASUS TUF GAMING B650-E WIFI Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.113 kr (registreret d. 20. maj 2026), højeste er 1.391 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.200 kr.

Den nuværende pris på 1.124 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 32 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 46 prisændringer for ASUS TUF GAMING B650-E WIFI Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 46 prisændringer for ASUS TUF GAMING B650-E WIFI Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.124 kr1 kr (0%)
30. maj 20261.125 kr1 kr (0%)
27. maj 20261.124 kr1 kr (0%)
26. maj 20261.125 kr1 kr (0%)
25. maj 20261.126 kr1 kr (0%)
24. maj 20261.127 kr1 kr (0%)
23. maj 20261.128 kr19 kr (2%)
21. maj 20261.147 kr34 kr (3%)
20. maj 20261.113 kr1 kr (0%)
17. maj 20261.114 kr33 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret