Gå til hovedindhold

ASUSTeK COMPUTER ASUS RT-AXE7800 -Wi-Fi 6E - Tri-Band - 4-Port switch - Wireless router 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E)

ASUSTeK COMPUTERBroer og routereEAN: 4711081632917
Pris fra 1.373 krtil 1.879 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 506 kr (27% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.079 kr 23. maj

Sammenlign priser på ASUS RT-AXE7800 -Wi-Fi 6E - Tri-Band - 4-Port switch - Wireless router 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E) og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1373 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS RT-AXE7800 Trådløs router
1.373 kr
Til butik
ASUS RT-AXE7800 Trådløs router billede

Produktinformation

ASUS RT-AXE7800 - Trådløs router 4-port switch - 1GbE, 2.5GbE - WAN-porte: 2 - Wi-Fi 6E - Multi-Band

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90IG07B0-MU9B00
EAN: 4711081632917
Varenr.: 1000803961
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS RT-AXE7800 -Wi-Fi 6E - Tri-Band - 4-Port switch - Wireless router 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E)
1.381 kr
Til butik
ASUS RT-AXE7800 -Wi-Fi 6E - Tri-Band - 4-Port switch - Wireless router 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E) billede

Produktinformation

Trådløs router der leverer tri‑band IEEE 802.11ax (Wi‑Fi 6E) forbindelse og integreret switching, som giver højtydende trådløs og kablet netværksforbindelse med avanceret sikkerhed, routing og mesh-funktioner til pålidelig drift af flere enheder. Standard: IEEE 802.11ax (Wi‑Fi 6E) Frekvensbånd: 2,4 GHz / 5 GHz / 6 GHz Hastighed: 7800 Mbps Porte: 4-Port switch - 2 WAN-porte Egenskaber: AiProtection Pro - AiMesh - MU-MIMO CPU: Quad-core Tilbyder tri‑band trådløs forbindelse, integreret Ethernet-switching og omfattende sikkerhed for at understøtte højkapacitetsnetværk, flere samtidige strømme og fleksible WAN-konfigurationer for stabil kablet og trådløs tilslutning.

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Router firewall
Artikel nr.: 90IG07B0-MU9B00
EAN: 4711081632917
Varenr.: 3132032
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS RT-AXE7800 - Trådløs router 4-port switch - 1GbE, 2.5GbE - WAN-porte: 2 - Wi-Fi 6E - Multi-Band
1.707 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ASUS RT-AXE7800 Tri-band WiFi 6E-router
1.739 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Wi?Fi 6E router ASUS RT-AXE7800 - trådløs router (desktop)
-10%1.799 kr
Før 1.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Wi?Fi 6E router ASUS RT-AXE7800 - trådløs router (desktop)
-10%1.819 kr
Før 2.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS RT-AXE7800 Trådløs router
1.879 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS RT-AXE7800 -Wi-Fi 6E - Tri-Band - 4-Port switch - Wireless router 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS RT-AXE7800 -Wi-Fi 6E - Tri-Band - 4-Port switch - Wireless router 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.373 kr1.373 krKøb
2Proshop DK1.381 kr1.381 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.707 kr1.707 krKøb
4Teknikproffset DK1.739 kr1.798 krKøb
5Boligcenter DK1.799 kr1.799 krKøb
6Vivas DK1.819 kr1.888 krKøb
7Ultrashop1.879 kr1.879 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS RT-AXE7800 -Wi-Fi 6E - Tri-Band - 4-Port switch - Wireless router 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E)

PriceData har fulgt prisen på ASUS RT-AXE7800 -Wi-Fi 6E - Tri-Band - 4-Port switch - Wireless router 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.079 kr (registreret d. 3. januar 2026), højeste er 1.381 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.277 kr.

Den nuværende pris på 1.373 kr er 8% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for ASUS RT-AXE7800 -Wi-Fi 6E - Tri-Band - 4-Port switch - Wireless router 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for ASUS RT-AXE7800 -Wi-Fi 6E - Tri-Band - 4-Port switch - Wireless router 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.373 kr8 kr (1%)
25. maj 20261.381 kr302 kr (28%)
23. maj 20261.079 kr261 kr (19%)
20. maj 20261.340 kr41 kr (3%)
16. maj 20261.381 kr8 kr (1%)
12. maj 20261.373 kr8 kr (1%)
26. apr. 20261.381 kr41 kr (3%)
22. apr. 20261.340 kr41 kr (3%)
21. apr. 20261.381 kr302 kr (28%)
11. apr. 20261.079 kr302 kr (22%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret