Gå til hovedindhold

ASUSTeK COMPUTER ASUS RT-AX52 -Wi-Fi 6 - 3-Port switch - 1-WAN-Port - Wireless router Wi-Fi 6

ASUSTeK COMPUTERBroer og routereEAN: 4711387261484
Pris fra 333 krtil 454 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 121 kr (27% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 291 kr 31. mar.

Sammenlign priser på ASUS RT-AX52 -Wi-Fi 6 - 3-Port switch - 1-WAN-Port - Wireless router Wi-Fi 6 og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 333 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS RT-AX52 Trådløs router
333 kr
Til butik
ASUS RT-AX52 Trådløs router billede

Produktinformation

ASUS RT-AX52 - Trådløs router 3-port switch - 1GbE - Wi-Fi 6 - Tri-Band

Produktspecifikationer

Artikel nr.: RT-AX52
EAN: 4711387261484
Varenr.: 1001827633
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS RT-AX52 - Trådløs router 3-port switch - 1GbE - Wi-Fi 6 - Tri-Band
340 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Wi?Fi 6 router ASUS RT?AX52 - AX1800, tri?band, 3 LAN
-2%419 kr
Før 429 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Wi?Fi 6 router ASUS RT?AX52 - AX1800, tri?band, 3 LAN billede

Produktinformation

ASUS RT-AX52 - Trådløs router 3-port switch - 1GbE - Wi-Fi 6 - Tri-BandGenereltDataforbindelsesprotokol: EthernetFast EthernetGigabit EthernetIEEE 802.11bIEEE 802.11aIEEE 802.11gIEEE 802.11nIEEE 802.11acIEEE 802.11ax (Wi-Fi 6)Dataoverførselshastighed: 574 MbpsEgenskaber: WOLIGMP snoopingIPv6 understøttetQoSSSH supportnulstillingsknapIPv4 supportport triggeringdobbelt-stream (2x2)systemlogstråleformeteknologiWireless SchedulerroutertilstandAirtime FairnesstrafikovervågningASUS AiMeshExpEnhedstype: Trådløs router - 3-port switch (integreret)Flashhukommelse: 128 MBForbindelsesteknologi: Trådløs, kabletFrekvensbånd: 2,4 GHz (1 band) / 5 GHz (2 band)Kapacitet: RADIUS-klienter:Krypterings algoritme: WPA-PSKWPA2-PSKWPA-EnterpriseWPA2-EnterpriseWPSWPA3-PSKNetværks/overføselsprotokol: PPTPL2TPIPSecDHCPDDNSOverensstemmelsesstandarder: IEEE 802.11bIEEE 802.11aIEEE 802.11gIEEE 802.11nIEEE 802.11acIEEE 802.11axPakningstype: DesktopProcessor: 2 x 1300 MHzRAM: 256 MBRoutingprotokol: IGMPStatusindikatorer: StrømWANLANWPS5 GHz2.4 GHz<...

Produktspecifikationer

Kategori: Routere
Vægt: 0.7g
EAN: 4711387261484
Varenr.: 1812771
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ASUS RT-AX52 AX1800 Dual band Trådløs Router
421 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Wi?Fi 6 router ASUS RT?AX52 - AX1800, tri?band, 3 LAN
-2%439 kr
Før 449 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS RT-AX52 Trådløs router
439 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
ASUS RT-AX52 Router
449 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS RT-AX52 -Wi-Fi 6 - 3-Port switch - 1-WAN-Port - Wireless router Wi-Fi 6
454 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS RT-AX52 -Wi-Fi 6 - 3-Port switch - 1-WAN-Port - Wireless router Wi-Fi 6 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS RT-AX52 -Wi-Fi 6 - 3-Port switch - 1-WAN-Port - Wireless router Wi-Fi 6 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK333 kr333 krKøb
2CS MEGASTORE DK340 kr379 krKøb
3Boligcenter DK419 kr419 krKøb
4Teknikproffset DK421 kr480 krKøb
5Vivas DK439 kr508 krKøb
6Ultrashop439 kr439 krKøb
7Komplett DK449 kr449 krKøb
8Proshop DK454 kr493 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS RT-AX52 -Wi-Fi 6 - 3-Port switch - 1-WAN-Port - Wireless router Wi-Fi 6

PriceData har fulgt prisen på ASUS RT-AX52 -Wi-Fi 6 - 3-Port switch - 1-WAN-Port - Wireless router Wi-Fi 6 i 123 dage. Laveste pris i perioden er 291 kr (registreret d. 31. marts 2026), højeste er 357 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 332 kr.

Den nuværende pris på 333 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 53 prisfald og 36 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for ASUS RT-AX52 -Wi-Fi 6 - 3-Port switch - 1-WAN-Port - Wireless router Wi-Fi 6. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for ASUS RT-AX52 -Wi-Fi 6 - 3-Port switch - 1-WAN-Port - Wireless router Wi-Fi 6 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026333 kr3 kr (1%)
27. maj 2026330 kr3 kr (1%)
26. maj 2026333 kr3 kr (1%)
25. maj 2026336 kr5 kr (2%)
24. maj 2026331 kr1 kr (0%)
23. maj 2026332 kr3 kr (1%)
22. maj 2026335 kr2 kr (1%)
21. maj 2026337 kr2 kr (1%)
20. maj 2026335 kr2 kr (1%)
19. maj 2026337 kr2 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret