Gå til hovedindhold

ASUSTeK COMPUTER ASUS RT-AX1800U trådløs router Gigabit Ethernet Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) Sort

Pris fra 347 krtil 705 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 358 kr (51% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ASUS RT-AX1800U trådløs router Gigabit Ethernet Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) Sort og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 347 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS RT-AX1800U Trådløs router
347 kr
Til butik
ASUS RT-AX1800U Trådløs router billede

Produktinformation

ASUS RT-AX1800U - Trådløs router 3-port switch - 1GbE - Wi-Fi 6 - Dual Band

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90IG06P0-MO3530
EAN: 4711081542513
Varenr.: 1000331448
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Wi‑Fi 6 router ASUS RT-AX1800U - dual-band, AX1800
-46%419 kr
Før 774 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Wi‑Fi 6 router ASUS RT-AX1800U - dual-band, AX1800 billede

Produktinformation

ASUS RT-AX1800U - Trådløs router 3-port switch - 1GbE - Wi-Fi 6 - Dual BandGenereltAutentificeringsmetode: RADIUSDataforbindelsesprotokol: EthernetFast EthernetGigabit EthernetIEEE 802.11bIEEE 802.11aIEEE 802.11gIEEE 802.11nIEEE 802.11acIEEE 802.11ax (Wi-Fi 6)Dataoverførselshastighed: 1775 MbpsEgenskaber: WOLIGMP snoopingrepeaterfunktionMAC-adresse-filtreringIPv6 understøttetforældrekontrolTilgangspunktdriftdownload klientQoSdual WAN tilslutningSamba supportFTP serverstatisk IP modeASUS AiDisktrådløs bro tilstandbåndbreEnhedstype: Trådløs router - 3-port switch (integreret)Flashhukommelse: 128 MBForbindelsesteknologi: Trådløs, kabletFrekvensbånd: 2,4 GHz/5 GHzKrypterings algoritme: WPA-PSKWPA2-PSKWPA-EnterpriseWPA2-EnterpriseWPSWPA3-PersonalNetværks/overføselsprotokol: PPTPL2TPPPPoEFTPDHCPDDNSOverensstemmelsesstandarder: IEEE 802.11bIEEE 802.11aIEEE 802.11gIEEE 802.11nIEEE 802.11acIEEE 802.11axPakningstype: DesktopProtokol til fjernadministration: SSHRAM: 256 MBStatusindikatorer: StrømWANLANUSB5 GHz2.4 GHzWi...

Produktspecifikationer

Kategori: Routere
Vægt: 0.82g
EAN: 4711081542513
Varenr.: 1945297
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Wi‑Fi 6 router ASUS RT-AX1800U - dual-band, AX1800
-45%439 kr
Før 794 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Wi‑Fi 6 router ASUS RT-AX1800U - dual-band, AX1800 billede

Produktinformation

ASUS RT-AX1800U - Trådløs router 3-port switch - 1GbE - Wi-Fi 6 - Dual BandGenereltAutentificeringsmetode: RADIUSDataforbindelsesprotokol: EthernetFast EthernetGigabit EthernetIEEE 802.11bIEEE 802.11aIEEE 802.11gIEEE 802.11nIEEE 802.11acIEEE 802.11ax (Wi-Fi 6)Dataoverførselshastighed: 1775 MbpsEgenskaber: WOLIGMP snoopingrepeaterfunktionMAC-adresse-filtreringIPv6 understøttetforældrekontrolTilgangspunktdriftdownload klientQoSdual WAN tilslutningSamba supportFTP serverstatisk IP modeASUS AiDisktrådløs bro tilstandbåndbreEnhedstype: Trådløs router - 3-port switch (integreret)Flashhukommelse: 128 MBForbindelsesteknologi: Trådløs, kabletFrekvensbånd: 2,4 GHz/5 GHzKrypterings algoritme: WPA-PSKWPA2-PSKWPA-EnterpriseWPA2-EnterpriseWPSWPA3-PersonalNetværks/overføselsprotokol: PPTPL2TPPPPoEFTPDHCPDDNSOverensstemmelsesstandarder: IEEE 802.11bIEEE 802.11aIEEE 802.11gIEEE 802.11nIEEE 802.11acIEEE 802.11axPakningstype: DesktopProtokol til fjernadministration: SSHRAM: 256 MBStatusindikatorer: StrømWANLANUSB5 GHz2.4 GHzWi-Fi-vurdering: AX1800LinjeegenskaberLiniekodningsformat: 1024 QAM, OFDMAEkspansion / KonnektivitetInterface: WAN: 1 x 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T - RJ-45 | LAN: 3 x 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T - RJ-45 | USB 2.0: 1 x 4 pin USB Type AAntenneAntal antenner: 4Antenne: Aftagelig eksterntEffektNødvendig spænding: AC 110-240 V (50/60 Hz)Strømenhed: Ekstern strømforsyningDiverseMedfølgende ledninger: 1 x netværkskabelMål og vægtVægt: 346 g...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Routere
Vægt: 0.82g
EAN: 4711081542513
Varenr.: 1945297
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS RT-AX1800U Trådløs router
459 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS RT-AX1800U -Wi-Fi 6 - 1775 Mbps - 3-Port switch - Wireless router Wi-Fi 6
705 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS RT-AX1800U trådløs router Gigabit Ethernet Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS RT-AX1800U trådløs router Gigabit Ethernet Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK347 kr347 krKøb
2Boligcenter DK419 kr419 krKøb
3Vivas DK439 kr508 krKøb
4Ultrashop459 kr459 krKøb
5Proshop DK705 kr744 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS RT-AX1800U trådløs router Gigabit Ethernet Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) Sort

PriceData har fulgt prisen på ASUS RT-AX1800U trådløs router Gigabit Ethernet Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) Sort i 185 dage. Laveste pris i perioden er 347 kr (registreret d. 29. maj 2026), højeste er 491 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 430 kr.

Den nuværende pris på 347 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 16% den seneste måned. Der er registreret 22 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 32 prisændringer for ASUS RT-AX1800U trådløs router Gigabit Ethernet Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 32 prisændringer for ASUS RT-AX1800U trådløs router Gigabit Ethernet Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026347 kr7 kr (2%)
22. maj 2026354 kr8 kr (2%)
15. maj 2026362 kr50 kr (12%)
14. maj 2026412 kr30 kr (8%)
14. apr. 2026382 kr30 kr (7%)
1. apr. 2026412 kr39 kr (9%)
30. mar. 2026451 kr1 kr (0%)
29. mar. 2026450 kr9 kr (2%)
28. mar. 2026459 kr3 kr (1%)
26. mar. 2026462 kr42 kr (10%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret