Gå til hovedindhold

ASUS ROG STRIX GS-AX5400 (EU) Wireless Wifi 6 AX5400 Dual Band Gigabit Router - GEEKD.dk

Pris fra 949 krtil 2.419 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.470 kr (61% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ASUS ROG STRIX GS-AX5400 (EU) Wireless Wifi 6 AX5400 Dual Band Gigabit Router - GEEKD.dk og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 949 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS GS-AX5400 -Wi-Fi 6 - Dual-band - 4-Port switch - Wireless router Wi-Fi 6
-40%949 kr
Før 1.590 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ASUS GS-AX5400 -Wi-Fi 6 - Dual-band - 4-Port switch - Wireless router Wi-Fi 6 billede

Produktinformation

Trådløs router der kombinerer højtydende trådløs forbindelse og omfattende netværkskontroller til gamere og krævende brugere, med konfigurerbar QoS, VPN-funktioner og mesh-udvidelse til at styre flere enheder med prioriteret trafik og sikkerhedsfunktioner. Standarder: IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6) Frekvensbånd: 2,4 GHz/5 GHz Porte: 1 WAN, integreret 4-Port switch Gæstenetværk: 6 MAC-filter: 64 poster Egenskaber: NAT-understøttelse, VPN-support, OFDMA, Adaptive QoS, Link Aggregation, AiMesh, Aura Lighting Strøm: AC 110-240 V (50/60 Hz) Giver lav forsinkelse, fleksibel trafikstyring og indbygget sikkerhed med mesh-understøttelse, så gaming, streaming og daglig fler­enhedsbrug bliver mere stabilt.

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Router firewall
Artikel nr.: 90IG06L0-MO3R10
EAN: 4711081173939
Varenr.: 2944395
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS ROG STRIX GS-AX5400 (EU) Wireless Wifi 6 AX5400 Dual Band Gigabit Router - GEEKD.dk
1.988 kr
Til butik
ASUS ROG STRIX GS-AX5400 (EU) Wireless Wifi 6 AX5400 Dual Band Gigabit Router - GEEKD.dk billede

Produktinformation

ASUS ROG STRIX GS-AX5400 trådløs router Gigabit Ethernet Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) Sort ASUS ROG STRIX GS-AX5400. Wi-Fi-bånd: Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Bedste Wi-Fi standard: Wi-Fi 6 (802.11ax), WLAN dataoverførselshastighed (maks): 5378 Mbit/s. Ethe...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Router
EAN: 4711081173939
Varenr.: 51247957639504
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ROG STRIX GS-AX5400 Trådløs router
2.008 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
WiFi 6 router ASUS ROG Strix GS-AX5400 dual-band - sort
2.399 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
WiFi 6 router ASUS ROG Strix GS-AX5400 dual-band - sort
2.419 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG STRIX GS-AX5400 (EU) Wireless Wifi 6 AX5400 Dual Band Gigabit Router - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG STRIX GS-AX5400 (EU) Wireless Wifi 6 AX5400 Dual Band Gigabit Router - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK949 kr988 krKøb
2Geekd1.988 kr1.988 krKøb
3CompuMail DK2.008 kr2.008 krKøb
4Boligcenter DK2.399 kr2.399 krKøb
5Vivas DK2.419 kr2.498 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ROG STRIX GS-AX5400 (EU) Wireless Wifi 6 AX5400 Dual Band Gigabit Router - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på ASUS ROG STRIX GS-AX5400 (EU) Wireless Wifi 6 AX5400 Dual Band Gigabit Router - GEEKD.dk i 182 dage. Laveste pris i perioden er 949 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 1.590 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.224 kr.

Den nuværende pris på 949 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 3 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 6 prisændringer for ASUS ROG STRIX GS-AX5400 (EU) Wireless Wifi 6 AX5400 Dual Band Gigabit Router - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 6 prisændringer for ASUS ROG STRIX GS-AX5400 (EU) Wireless Wifi 6 AX5400 Dual Band Gigabit Router - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026949 kr641 kr (40%)
21. apr. 20261.590 kr641 kr (68%)
11. apr. 2026949 kr641 kr (40%)
10. mar. 20261.590 kr641 kr (68%)
24. feb. 2026949 kr641 kr (40%)
2. jan. 20261.590 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret