Gå til hovedindhold

ASUS ROG Strix - White Edition - strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1 - 80 PLUS Platinum - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC - hvid

ASUSComputer – strømforsyningerEAN: 4711387835517
Pris fra 1.655 krtil 1.897 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 242 kr (13% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.499 kr 19. apr.

Sammenlign priser på ASUS ROG Strix - White Edition - strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1 - 80 PLUS Platinum - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC - hvid og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1655 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ROG Strix Strømforsyning 1000Watt
1.655 kr
Til butik
ASUS ROG Strix Strømforsyning 1000Watt billede

Produktinformation

ASUS ROG Strix - White Edition - strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1 - 80 PLUS Platinum - AC 100-240 V - 1000 watt - aktiv PFC - hvid

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90YE00W4-B0NA00
EAN: 4711387835517
Varenr.: 1003144016
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS ROG Strix 1000W Strømforsyning - 1000 Watt - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified
1.695 kr
Til butik
ASUS ROG Strix 1000W Strømforsyning - 1000 Watt - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Platinum, Cybenetics: Platinum effektivitet / A+ støjniveau, med zero RPM mode teknologi og fluid dynamic lejekabler: 4 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 12V-2x6 600 Watt pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 6 x 5 pins SATA / 3 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 2 x 4+4 pins CPU, fuld modulærfarve: hvid, 1000 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: 90YE00W4-B0NA00
EAN: 4711387835517
Varenr.: 3392905
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS ROG Strix - White Edition - strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1 - 80 PLUS Platinum - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC - hvid
1.696 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
PSU ASUS ROG-STRIX-1000P -GAMING-WHITE 80+Plat - GEEKD.dk
1.897 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG Strix - White Edition - strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1 - 80 PLUS Platinum - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC - hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG Strix - White Edition - strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1 - 80 PLUS Platinum - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC - hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.655 kr1.655 krKøb
2Proshop DK1.695 kr1.695 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.696 kr1.696 krKøb
4Geekd1.897 kr1.897 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ROG Strix - White Edition - strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1 - 80 PLUS Platinum - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC - hvid

PriceData har fulgt prisen på ASUS ROG Strix - White Edition - strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1 - 80 PLUS Platinum - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC - hvid i 172 dage. Laveste pris i perioden er 1.499 kr (registreret d. 19. april 2026), højeste er 1.815 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.736 kr.

Den nuværende pris på 1.655 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 46 prisfald og 43 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for ASUS ROG Strix - White Edition - strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1 - 80 PLUS Platinum - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC - hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for ASUS ROG Strix - White Edition - strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1 - 80 PLUS Platinum - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC - hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.655 kr41 kr (2%)
30. maj 20261.696 kr1 kr (0%)
14. maj 20261.697 kr9 kr (1%)
13. maj 20261.688 kr9 kr (1%)
5. maj 20261.697 kr80 kr (5%)
2. maj 20261.617 kr3 kr (0%)
1. maj 20261.614 kr5 kr (0%)
30. apr. 20261.619 kr196 kr (11%)
25. apr. 20261.815 kr316 kr (21%)
19. apr. 20261.499 kr198 kr (12%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret