Gå til hovedindhold

ASUS ROG STRIX B850-F GAMING WIFI Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX

ASUSBundkortEAN: 4711387771013
Pris fra 1.612 krtil 2.999 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 1.387 kr (46% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ASUS ROG STRIX B850-F GAMING WIFI Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1612 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
ASUS ROG STRIX B850-F GAMING WIFI Bundkort
1.612 kr
Til butik
ASUS ROG STRIX B850-F GAMING WIFI Bundkort billede

Produktinformation

ASUS ROG STRIX B850-F GAMING WIFI Bundkort - AM5, ATX, B850, DDR5, 1x PCIe 5.0, 4x M.2 - Bundkort AMD Socket

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90MB1J70-M0EAY0
EAN: 4711387771013
Varenr.: 1317721
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ROG STRIX B850-F GAMING WIFI ATX Socket AM5 AMD B850
2.010 kr
Til butik
ASUS ROG STRIX B850-F GAMING WIFI ATX Socket AM5 AMD B850 billede

Produktinformation

ASUS ROG STRIX B850-F GAMING WIFI - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD B850 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90MB1J70-M0EAY0
EAN: 4711387771013
Varenr.: 1002936306
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS ROG STRIX B850-F GAMING WIFI Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX
2.048 kr
Til butik
ASUS ROG STRIX B850-F GAMING WIFI Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, AMD AM5 socket, AMD B850 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (AMD EXPO support), lagrings tilslutninger: 2 x SATA-600 / 2 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 2 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 2x2 type A & C, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 1 x HDMI 2.1, Intel 2.5 Gigabit netværk (LAN), WiFi 7 & Bluetooth 5.4, AMD Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC4080 HD Audio (8-kanaler) lydkort, ASUS AURA Sync software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90MB1J70-M0EAY0
EAN: 4711387771013
Varenr.: 3324872
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS ROG STRIX B850-F GAMING WIFI (ATX, B850, AM5) Bundkort - GEEKD.dk
2.339 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS ROG STRIX B850-F GAMING WIFI ATX Socket AM5 AMD B850
2.369 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort ASUS ROG Strix B850-F Gaming WiFi - AMD AM5 ATX
-3%2.899 kr
Før 2.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort ASUS ROG Strix B850-F Gaming WiFi - AMD AM5 ATX
-3%2.919 kr
Før 3.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Rog Strix B850-f Gaming Am5 Atx
2.999 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG STRIX B850-F GAMING WIFI Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG STRIX B850-F GAMING WIFI Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Komplett DK1.612 kr1.612 krKøb
2CompuMail DK2.010 kr2.010 krKøb
3Proshop DK2.048 kr2.048 krKøb
4Geekd2.339 kr2.339 krKøb
5Ultrashop2.369 kr2.369 krKøb
6Boligcenter DK2.899 kr2.899 krKøb
7Vivas DK2.919 kr2.998 krKøb
8Dustin DK2.999 kr3.085,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ROG STRIX B850-F GAMING WIFI Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX

PriceData har fulgt prisen på ASUS ROG STRIX B850-F GAMING WIFI Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX i 166 dage. Laveste pris i perioden er 1.612 kr (registreret d. 4. maj 2026), højeste er 2.323 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.014 kr.

Den nuværende pris på 1.612 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for ASUS ROG STRIX B850-F GAMING WIFI Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for ASUS ROG STRIX B850-F GAMING WIFI Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
4. maj 20261.612 kr443 kr (22%)
8. apr. 20262.055 kr216 kr (12%)
5. apr. 20261.839 kr49 kr (3%)
24. feb. 20261.790 kr264 kr (13%)
22. feb. 20262.054 kr104 kr (5%)
13. feb. 20262.158 kr6 kr (0%)
30. jan. 20262.164 kr51 kr (2%)
27. jan. 20262.215 kr348 kr (19%)
23. jan. 20261.867 kr49 kr (3%)
22. jan. 20261.916 kr57 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret