Gå til hovedindhold

ASUS ROG STRIX B550-F GAMING - Bundkort - ATX - Socket AM4 - AMD B550 Chipset - USB-C Gen2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

ASUSBundkortEAN: 4718017749688
Pris fra 999 krtil 1.719 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 720 kr (42% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ASUS ROG STRIX B550-F GAMING - Bundkort - ATX - Socket AM4 - AMD B550 Chipset - USB-C Gen2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 999 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS ROG STRIX B550-F GAMING Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - ATX
-9%999 kr
Før 1.096 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ASUS ROG STRIX B550-F GAMING Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, AMD AM4 socket, AMD B550 chipset, 2 x PCI-Express 4.0 x16, Dual DDR4-3200 4 x DIMM slots, lagrings tilslutninger: 6 x SATA-600 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 3.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 type A & C, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 1 x HDMI 2.1, Intel I225-V 1 Gigabit netværk (LAN), AMD Vega Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC1220A HD Audio (8-kanaler) lydkort, Crossfire understøtter, ASUS AURA Sync software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90MB14S0-M0EAY0
EAN: 4718017749688
Varenr.: 2858699
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ROG STRIX B550-F GAMING ATX AM4 AMD B550
1.097 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS ROG STRIX B550-F GAMING - Bundkort - ATX - Socket AM4 - AMD B550 Chipset - USB-C Gen2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)
1.120 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS ROG STRIX B550-F GAMING ATX AM4 AMD B550 - Bundkort - GEEKD.dk
1.290 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS ROG STRIX B550-F GAMING ATX AM4 AMD B550
1.349 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Asus ROG STRIX B550-F GAMING AM4 ATX-emolevy
1.647 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Rog Strix B550-f Gaming Am4 Atx Bundkort
-0%1.686 kr
Før 1.686,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort ASUS ROG Strix B550-F Gaming - AMD B550, Socket AM4, ATX
-6%1.699 kr
Før 1.799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort ASUS ROG Strix B550-F Gaming - AMD B550, Socket AM4, ATX
-5%1.719 kr
Før 1.819 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG STRIX B550-F GAMING - Bundkort - ATX - Socket AM4 - AMD B550 Chipset - USB-C Gen2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG STRIX B550-F GAMING - Bundkort - ATX - Socket AM4 - AMD B550 Chipset - USB-C Gen2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK999 kr1.038 krKøb
2CompuMail DK1.097 kr1.097 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.120 kr1.120 krKøb
4Geekd1.290 kr1.290 krKøb
5Ultrashop1.349 kr1.349 krKøb
6Teknikproffset DK1.647 kr1.706 krKøb
7Dustin DK1.686 kr1.772,25 krKøb
8Boligcenter DK1.699 kr1.699 krKøb
9Vivas DK1.719 kr1.798 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ROG STRIX B550-F GAMING - Bundkort - ATX - Socket AM4 - AMD B550 Chipset - USB-C Gen2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

PriceData har fulgt prisen på ASUS ROG STRIX B550-F GAMING - Bundkort - ATX - Socket AM4 - AMD B550 Chipset - USB-C Gen2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) i 140 dage. Laveste pris i perioden er 999 kr (registreret d. 11. april 2026), højeste er 1.314 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.191 kr.

Den nuværende pris på 999 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 62 prisfald og 27 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for ASUS ROG STRIX B550-F GAMING - Bundkort - ATX - Socket AM4 - AMD B550 Chipset - USB-C Gen2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for ASUS ROG STRIX B550-F GAMING - Bundkort - ATX - Socket AM4 - AMD B550 Chipset - USB-C Gen2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026999 kr98 kr (9%)
21. maj 20261.097 kr20 kr (2%)
20. maj 20261.077 kr20 kr (2%)
18. maj 20261.097 kr27 kr (3%)
16. maj 20261.070 kr2 kr (0%)
14. maj 20261.072 kr25 kr (2%)
13. maj 20261.097 kr23 kr (2%)
12. maj 20261.074 kr23 kr (2%)
7. maj 20261.097 kr28 kr (3%)
6. maj 20261.069 kr3 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret