Gå til hovedindhold

ASUS ROG Strix 1200W Platinum Strømforsyning - 1200 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified

ASUSComputer – strømforsyningerEAN: 4711387594247
Pris fra 1.849 krtil 2.819 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 970 kr (34% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.267 kr 4. maj

Sammenlign priser på ASUS ROG Strix 1200W Platinum Strømforsyning - 1200 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1849 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Asus ROG Strix 1200W Platinum PSU
1.849 kr
Til butik
Asus ROG Strix 1200W Platinum PSU billede

Produktinformation

Asus ROG Strix 1200W Platinum PSU - ATX 3.1, 80Plus Platinum, Fully Modular - Strømforsyninger Strømforsyninger

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Strømforsyninger
Artikel nr.: 90YE00W0-B0NA00
EAN: 4711387594247
Varenr.: 1316520
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS ROG Strix 1200W Platinum Strømforsyning - 1200 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified
1.855 kr
Til butik
ASUS ROG Strix 1200W Platinum Strømforsyning - 1200 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Platinum, 135mm blæser med zero RPM mode teknologi og fluid dynamic leje, aktiv PFC, kabler: 4 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 12V-2x6 600 Watt pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 6 x 5 pins SATA / 3 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 2 x 4+4 pins CPU, fuld modulær og tynde/sleeved kabler, kabler, farve: sort, 1200 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: 90YE00W0-B0NA00
EAN: 4711387594247
Varenr.: 3317011
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ROG Strix 1200Watt 80 PLUS Platinum
1.909 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Rog Strix 1200w Atx 80+ Platinum Strømforsyning
2.124 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS ROG STRIX 1200W 80+ Platinum Fully Modular ATX 3.1 GaN MOSFET PSU - GEEKD.dk
2.130 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ASUS ROG Strix 1200P Gaming - 1200 W ATX strømforsyning (fuldt modulær)
2.799 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ASUS ROG Strix 1200P Gaming - 1200 W ATX strømforsyning (fuldt modulær)
2.819 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG Strix 1200W Platinum Strømforsyning - 1200 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG Strix 1200W Platinum Strømforsyning - 1200 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Komplett DK1.849 kr1.849 krKøb
2Proshop DK1.855 kr1.855 krKøb
3CompuMail DK1.909 kr1.909 krKøb
4Dustin DK2.124 kr2.210,25 krKøb
5Geekd2.130 kr2.130 krKøb
6Boligcenter DK2.799 kr2.799 krKøb
7Vivas DK2.819 kr2.898 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ROG Strix 1200W Platinum Strømforsyning - 1200 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified

PriceData har fulgt prisen på ASUS ROG Strix 1200W Platinum Strømforsyning - 1200 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified i 180 dage. Laveste pris i perioden er 1.267 kr (registreret d. 4. maj 2026), højeste er 1.948 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.830 kr.

Den nuværende pris på 1.849 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 9% den seneste måned. Der er registreret 27 prisfald og 25 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 53 prisændringer for ASUS ROG Strix 1200W Platinum Strømforsyning - 1200 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 53 prisændringer for ASUS ROG Strix 1200W Platinum Strømforsyning - 1200 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
21. maj 20261.849 kr150 kr (9%)
19. maj 20261.699 kr432 kr (34%)
4. maj 20261.267 kr551 kr (30%)
1. maj 20261.818 kr3 kr (0%)
30. apr. 20261.815 kr41 kr (2%)
28. apr. 20261.856 kr2 kr (0%)
26. apr. 20261.858 kr2 kr (0%)
25. apr. 20261.856 kr1 kr (0%)
24. apr. 20261.855 kr2 kr (0%)
22. apr. 20261.857 kr3 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret