Gå til hovedindhold

ASUS ProArt Z890-CREATOR WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1 - 10 Gigabit LAN, 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

ASUSBundkortEAN: 4711387766163
Pris fra 3.702 krtil 5.219 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 1.517 kr (29% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ASUS ProArt Z890-CREATOR WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1 - 10 Gigabit LAN, 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3702 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ProArt Z890-CREATOR WIFI ATX LGA1851 sokkel Intel Z890
3.702 kr
Til butik
ASUS ProArt Z890-CREATOR WIFI ATX LGA1851 sokkel Intel Z890 billede

Produktinformation

ASUS ProArt Z890-CREATOR WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1 - 10 Gigabit LAN, 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90MB1JD0-M0EAY0
EAN: 4711387766163
Varenr.: 1002633908
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS PROART Z890-CREATOR WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX
3.819 kr
Til butik
ASUS PROART Z890-CREATOR WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, Intel LGA1751 socket, Intel Z890 chipset, 2 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 4 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 2x2 type A & C (med ThunderBolt), skærm tilslutning: 2 x HDMI 2.1 / 2 x ThunderBolt 5, Marvell AQtion 10 Gigabit / Intel 2.5 Gigabit netværk (LAN), WiFi 7 & Bluetooth 5.4, Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC1220P HD Audio (8-kanaler) lydkort, ASUS AURA Sync software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90MB1JD0-M0EAY0
EAN: 4711387766163
Varenr.: 3323427
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS ProArt Z890-CREATOR WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1 - 10 Gigabit LAN, 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)
3.923 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS ProArt Z890-CREATOR WIFI (ATX, Z890, LGA 1851, DDR5) Bundkort - GEEKD.dk
4.243 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS ProArt Z890-CREATOR WIFI ATX LGA1851 sokkel Intel Z890
4.359 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Proart Z890-creator Wifi Lga 1851 Atx Bundkort
4.749 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort ASUS ProArt Z890-CREATOR WIFI (ATX, LGA 1851)
-15%5.199 kr
Før 6.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort ASUS ProArt Z890-CREATOR WIFI (ATX, LGA 1851)
-15%5.219 kr
Før 6.119 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ProArt Z890-CREATOR WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1 - 10 Gigabit LAN, 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ProArt Z890-CREATOR WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1 - 10 Gigabit LAN, 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.702 kr3.702 krKøb
2Proshop DK3.819 kr3.819 krKøb
3CS MEGASTORE DK3.923 kr3.923 krKøb
4Geekd4.243 kr4.243 krKøb
5Ultrashop4.359 kr4.359 krKøb
6Dustin DK4.749 kr4.835,25 krKøb
7Boligcenter DK5.199 kr5.199 krKøb
8Vivas DK5.219 kr5.298 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ProArt Z890-CREATOR WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1 - 10 Gigabit LAN, 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

PriceData har fulgt prisen på ASUS ProArt Z890-CREATOR WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1 - 10 Gigabit LAN, 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 3.702 kr (registreret d. 21. maj 2026), højeste er 4.367 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.083 kr.

Den nuværende pris på 3.702 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 58 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 78 prisændringer for ASUS ProArt Z890-CREATOR WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1 - 10 Gigabit LAN, 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 78 prisændringer for ASUS ProArt Z890-CREATOR WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1 - 10 Gigabit LAN, 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
21. maj 20263.702 kr3 kr (0%)
8. apr. 20263.705 kr77 kr (2%)
1. apr. 20263.782 kr77 kr (2%)
25. mar. 20263.859 kr64 kr (2%)
24. mar. 20263.923 kr15 kr (0%)
23. mar. 20263.938 kr15 kr (0%)
22. mar. 20263.923 kr22 kr (1%)
21. mar. 20263.901 kr1 kr (0%)
20. mar. 20263.902 kr36 kr (1%)
18. mar. 20263.938 kr29 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret