Gå til hovedindhold

ASUS PROART B760-CREATOR WIFI - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen 2x2 - Gigabit LAN, 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

ASUSBundkortEAN: 4711387275962
Pris fra 1.705 krtil 2.124 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 419 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.667 kr 10. apr.

Sammenlign priser på ASUS PROART B760-CREATOR WIFI - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen 2x2 - Gigabit LAN, 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1705 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS PROART B760-CREATOR WIFI ATX LGA1700 sokkel Intel B760
1.705 kr
Til butik
ASUS PROART B760-CREATOR WIFI ATX LGA1700 sokkel Intel B760 billede

Produktinformation

ASUS PROART B760-CREATOR WIFI - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2, USB-C 3.2 Gen 2x2 - Gigabit LAN, 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90MB1FY0-M1EAY0
EAN: 4711387275962
Varenr.: 1001582104
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS PROART B760-CREATOR WIFI - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen 2x2 - Gigabit LAN, 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)
1.838 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS ProArt B760-CREATOR WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX
1.838 kr
Til butik
ASUS ProArt B760-CREATOR WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, Intel LGA1700 socket, Intel B760 chipset, 1 x PCI-Express 4.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 3.0 / 2 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280 / 22110), USB 3.2 Gen 2x2 type A & C, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 1 x HDMI 2.1, Realtek 8125BG 2.5 Gigabit netværk (LAN), WiFi 6 & Bluetooth 5.2, Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC4080 HD Audio (8-kanaler) lydkort, ASUS AURA Sync software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90MB1FY0-M0EAY0
EAN: 4711387275962
Varenr.: 3178628
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS ProArt B760-CREATOR WIFI (ATX, B760, LGA 1700, DDR5) Bundkort - GEEKD.dk
1.839 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort ASUS ProArt B760-Creator WiFi - Intel LGA 1700 ATX
-9%2.099 kr
Før 2.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort ASUS ProArt B760-Creator WiFi - Intel LGA 1700 ATX
-9%2.119 kr
Før 2.319 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Proart B760-creator Wifi Lga 1700 Atx Bundkort
2.124 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS PROART B760-CREATOR WIFI - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen 2x2 - Gigabit LAN, 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS PROART B760-CREATOR WIFI - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen 2x2 - Gigabit LAN, 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.705 kr1.705 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.838 kr1.838 krKøb
3Proshop DK1.838 kr1.838 krKøb
4Geekd1.839 kr1.839 krKøb
5Boligcenter DK2.099 kr2.099 krKøb
6Vivas DK2.119 kr2.198 krKøb
7Dustin DK2.124 kr2.210,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS PROART B760-CREATOR WIFI - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen 2x2 - Gigabit LAN, 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

PriceData har fulgt prisen på ASUS PROART B760-CREATOR WIFI - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen 2x2 - Gigabit LAN, 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.538 kr (registreret d. 25. februar 2026), højeste er 1.762 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.706 kr.

Den nuværende pris på 1.705 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 37 prisfald og 44 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 80 prisændringer for ASUS PROART B760-CREATOR WIFI - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen 2x2 - Gigabit LAN, 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 80 prisændringer for ASUS PROART B760-CREATOR WIFI - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen 2x2 - Gigabit LAN, 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.705 kr8 kr (0%)
1. jun. 20261.697 kr2 kr (0%)
20. maj 20261.695 kr8 kr (0%)
14. maj 20261.703 kr1 kr (0%)
7. maj 20261.704 kr10 kr (1%)
6. maj 20261.694 kr24 kr (1%)
3. maj 20261.670 kr20 kr (1%)
2. maj 20261.690 kr1 kr (0%)
17. apr. 20261.689 kr22 kr (1%)
10. apr. 20261.667 kr21 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret