Gå til hovedindhold

ASUS ProArt B760-CREATOR WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX

ASUSBundkortEAN: 4711387275962
Pris fra 1.697 krtil 2.219 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 522 kr (24% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.667 kr 10. apr.

Sammenlign priser på ASUS ProArt B760-CREATOR WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1697 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS PROART B760-CREATOR WIFI ATX LGA1700 sokkel Intel B760
1.697 kr
Til butik
ASUS PROART B760-CREATOR WIFI ATX LGA1700 sokkel Intel B760 billede

Produktinformation

ASUS PROART B760-CREATOR WIFI - Bundkort - ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2, USB-C 3.2 Gen 2x2 - Gigabit LAN, 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90MB1FY0-M1EAY0
EAN: 4711387275962
Varenr.: 1001582104
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS ProArt B760-CREATOR WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX
1.838 kr
Til butik
ASUS ProArt B760-CREATOR WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, Intel LGA1700 socket, Intel B760 chipset, 1 x PCI-Express 4.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 3.0 / 2 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280 / 22110), USB 3.2 Gen 2x2 type A & C, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 1 x HDMI 2.1, Realtek 8125BG 2.5 Gigabit netværk (LAN), WiFi 6 & Bluetooth 5.2, Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC4080 HD Audio (8-kanaler) lydkort, ASUS AURA Sync software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90MB1FY0-M0EAY0
EAN: 4711387275962
Varenr.: 3178628
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS ProArt B760-CREATOR WIFI (ATX, B760, LGA 1700, DDR5) Bundkort - GEEKD.dk
1.839 kr
Til butik
ASUS ProArt B760-CREATOR WIFI (ATX, B760, LGA 1700, DDR5) Bundkort - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Fra gamer til creator - ét bundkort der mestrer det hele. ASUS ProArt B760-CREATOR WIFI kombinerer gaming-performance med professionelle creator-features, så du kan streame i 4K mens du gamer og render videoer uden at kompromittere stabilitet. Dit setup...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
EAN: 4711387275962
Varenr.: 51247761654096
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Proart B760-creator Wifi Lga 1700 Atx Bundkort
2.124 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort ASUS ProArt B760-Creator WiFi - Intel LGA 1700 ATX
-4%2.199 kr
Før 2.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort ASUS ProArt B760-Creator WiFi - Intel LGA 1700 ATX
-4%2.219 kr
Før 2.319 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ProArt B760-CREATOR WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ProArt B760-CREATOR WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.697 kr1.697 krKøb
2Proshop DK1.838 kr1.838 krKøb
3Geekd1.839 kr1.839 krKøb
4Dustin DK2.124 kr2.210,25 krKøb
5Boligcenter DK2.199 kr2.199 krKøb
6Vivas DK2.219 kr2.298 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ProArt B760-CREATOR WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX

PriceData har fulgt prisen på ASUS ProArt B760-CREATOR WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.538 kr (registreret d. 25. februar 2026), højeste er 1.762 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.706 kr.

Den nuværende pris på 1.697 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 38 prisfald og 43 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 81 prisændringer for ASUS ProArt B760-CREATOR WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 81 prisændringer for ASUS ProArt B760-CREATOR WIFI Bundkort - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - DDR5 RAM - ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20261.697 kr2 kr (0%)
20. maj 20261.695 kr8 kr (0%)
14. maj 20261.703 kr1 kr (0%)
7. maj 20261.704 kr10 kr (1%)
6. maj 20261.694 kr24 kr (1%)
3. maj 20261.670 kr20 kr (1%)
2. maj 20261.690 kr1 kr (0%)
17. apr. 20261.689 kr22 kr (1%)
10. apr. 20261.667 kr21 kr (1%)
3. apr. 20261.688 kr16 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret