Gå til hovedindhold

ASUS Pro WS 1600 Strømforsyning - 1600 Watt - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified

ASUSComputer – strømforsyningerEAN: 4711387973011
Pris fra 3.537 krtil 4.419 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 882 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.060 kr 7. maj

Sammenlign priser på ASUS Pro WS 1600 Strømforsyning - 1600 Watt - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3537 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS Pro WS Strømforsyning 1600Watt
3.537 kr
Til butik
ASUS Pro WS Strømforsyning 1600Watt billede

Produktinformation

ASUS Pro WS - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Platinum - AC 100-240 V - 1600 watt - aktiv PFC

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90YE00Z2-B0NA00
EAN: 4711387973011
Varenr.: 1003487990
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS Pro WS 1600 Strømforsyning - 1600 Watt - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified
3.547 kr
Til butik
ASUS Pro WS 1600 Strømforsyning - 1600 Watt - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Platinum, Dual Ball lejekabler: 4 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 2 x 12V-2x6 600 Watt pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 9 x 5 pins SATA / 3 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 2 x 4+4 pins CPU, fuld modulærfarve: sort, 1600 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: 90YE00Z2-B0NA00
EAN: 4711387973011
Varenr.: 3396042
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Pro Ws 1600w Atx 80+ Platinum Strømforsyning
3.749 kr
Til butik
Asus Pro Ws 1600w Atx 80+ Platinum Strømforsyning billede

Produktinformation

1600 W udgangseffekt driver krævende arbejdsstationer og multi‑GPU‑opsætninger 92 % effektivitet, 80+ Platinum reducerer energiforbrug og driftsomkostninger Aktiv PFC og omfattende beskyttelser beskytter hardwaren mod fejl Fuldt modulære kabler med lange ledninger forenkler kabelføring og vedligeholdelse 10 års garanti og RoHS‑overholdelse giver langsigtet driftssikkerhed...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: 1000+ W
Artikel nr.: 90YE00Z2-B0NA00
EAN: 4711387973011
Varenr.: 5020070051
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ASUS Pro WS 1600W Platinum - fuldmodulær ATX strømforsyning (sort)
-12%4.399 kr
Før 4.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ASUS Pro WS 1600W Platinum - fuldmodulær ATX strømforsyning (sort)
-12%4.419 kr
Før 5.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS Pro WS 1600 Strømforsyning - 1600 Watt - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS Pro WS 1600 Strømforsyning - 1600 Watt - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.537 kr3.537 krKøb
2Proshop DK3.547 kr3.547 krKøb
3Dustin DK3.749 kr3.835,25 krKøb
4Boligcenter DK4.399 kr4.399 krKøb
5Vivas DK4.419 kr4.498 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS Pro WS 1600 Strømforsyning - 1600 Watt - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified

PriceData har fulgt prisen på ASUS Pro WS 1600 Strømforsyning - 1600 Watt - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified i 181 dage. Laveste pris i perioden er 3.060 kr (registreret d. 7. maj 2026), højeste er 3.743 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.513 kr.

Den nuværende pris på 3.537 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 15% den seneste måned. Der er registreret 38 prisfald og 36 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 74 prisændringer for ASUS Pro WS 1600 Strømforsyning - 1600 Watt - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 74 prisændringer for ASUS Pro WS 1600 Strømforsyning - 1600 Watt - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20263.537 kr1 kr (0%)
21. maj 20263.536 kr400 kr (13%)
8. maj 20263.136 kr76 kr (2%)
7. maj 20263.060 kr15 kr (0%)
6. maj 20263.075 kr2 kr (0%)
29. apr. 20263.077 kr2 kr (0%)
14. apr. 20263.075 kr101 kr (3%)
13. apr. 20263.176 kr294 kr (8%)
10. apr. 20263.470 kr1 kr (0%)
9. apr. 20263.469 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret