Gå til hovedindhold

ASUS PRIME X299-A II Bundkort - Intel X299 - Intel LGA2066 socket - DDR4 RAM - ATX

ASUSBundkortEAN: 4718017488594
Pris fra 1.921 krtil 2.369 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 448 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.617 kr 24. apr.

Sammenlign priser på ASUS PRIME X299-A II Bundkort - Intel X299 - Intel LGA2066 socket - DDR4 RAM - ATX og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1921 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS PRIME X299-A II ATX LGA2066 Intel X299
1.921 kr
Til butik
ASUS PRIME X299-A II ATX LGA2066 Intel X299 billede

Produktinformation

ASUS PRIME X299-A II - Bundkort - ATX - LGA2066 Socket - X299 Chipset - USB-C Gen2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - Gigabit LAN - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90MB11F0-M0EAY0
EAN: 4718017488594
Varenr.: 995279503
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS PRIME X299-A II Bundkort - Intel X299 - Intel LGA2066 socket - DDR4 RAM - ATX
2.008 kr
Til butik
ASUS PRIME X299-A II Bundkort - Intel X299 - Intel LGA2066 socket - DDR4 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, ATX, Intel LGA2066 Socket - understøtter Intel Kaby Lake-X, Skylake-X & Cascade Lake-XIntel X299, 3 x PCI-Express x16, Dual / Quad DDR4-2666 - 4 / 8 x DIMM slots, 8 x SATA-600 / 2 x M.2 NVMe (2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Type A & C, Intel I219-V Gigabit LAN, Realtek ALC1220A HD Audio (8-kanaler), understøtter SLI / CrossFireX - ASUS AURA indbygget, RGB lys i bundkortet! OBS - vær opmærksom på at bundkortet understøtter henholdsvis Dual Channel med Kaby Lake-X og Quad Channel med Skylake-X processorerne...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90MB11F0-M0EAY0
EAN: 4718017488594
Varenr.: 2818194
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS PRIME X299-A II (ATX, X299, LGA 2066) Bundkort - GEEKD.dk
2.369 kr
Til butik
ASUS PRIME X299-A II (ATX, X299, LGA 2066) Bundkort - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Er dit nuværende setup ikke nok til dine ambitioner længere? ASUS PRIME X299-A II er bundkortet til dig, der vil have ren power uden kompromiser. Uanset om du streamer på Twitch, renderer 4K-videoer eller kører triple-A titler i buttery-smooth 144fps -...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
EAN: 4718017488594
Varenr.: 51247752675664

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS PRIME X299-A II Bundkort - Intel X299 - Intel LGA2066 socket - DDR4 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS PRIME X299-A II Bundkort - Intel X299 - Intel LGA2066 socket - DDR4 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.921 kr1.921 krKøb
2Proshop DK2.008 kr2.008 krKøb
3Geekd2.369 kr2.369 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS PRIME X299-A II Bundkort - Intel X299 - Intel LGA2066 socket - DDR4 RAM - ATX

PriceData har fulgt prisen på ASUS PRIME X299-A II Bundkort - Intel X299 - Intel LGA2066 socket - DDR4 RAM - ATX i 174 dage. Laveste pris i perioden er 1.553 kr (registreret d. 9. januar 2026), højeste er 2.143 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.895 kr.

Den nuværende pris på 1.921 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 44 prisfald og 45 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for ASUS PRIME X299-A II Bundkort - Intel X299 - Intel LGA2066 socket - DDR4 RAM - ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for ASUS PRIME X299-A II Bundkort - Intel X299 - Intel LGA2066 socket - DDR4 RAM - ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.921 kr42 kr (2%)
30. maj 20261.963 kr42 kr (2%)
27. maj 20261.921 kr42 kr (2%)
24. maj 20261.963 kr6 kr (0%)
22. maj 20261.957 kr2 kr (0%)
16. maj 20261.955 kr11 kr (1%)
15. maj 20261.944 kr23 kr (1%)
13. maj 20261.921 kr1 kr (0%)
9. maj 20261.922 kr1 kr (0%)
7. maj 20261.921 kr7 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret