Gå til hovedindhold

ASUS PRIME B860-PLUS-CSM Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX

AsusBundkortEAN: 4711387814857
Pris fra 1.249 krtil 1.919 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 670 kr (35% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ASUS PRIME B860-PLUS-CSM Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1249 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Shark Gaming DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
ASUS Prime B860-PLUS-CSM Bundkort
1.249 kr
Til butik
ASUS Prime B860-PLUS-CSM Bundkort billede

Produktspecifikationer

Mærke: Asus
Kategori: Gaming PC Bundkort
EAN: 4711387814857
Varenr.: 187201
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS PRIME B860-PLUS-CSM ATX LGA1851 sokkel Intel B860
1.379 kr
Til butik
ASUS PRIME B860-PLUS-CSM ATX LGA1851 sokkel Intel B860 billede

Produktinformation

ASUS PRIME B860-PLUS-CSM - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - B860 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) - ASUS Corporate Stable Model (CSM)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90MB1KA0-M0EAYC
EAN: 4711387814857
Varenr.: 1002944434
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS PRIME B860-PLUS-CSM Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX
1.563 kr
Til butik
ASUS PRIME B860-PLUS-CSM Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, Intel LGA1851 socket, Intel B860 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 2x2 type A & C, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 1 x HDMI 2.1, Realtek 2.5 Gigabit netværk (LAN), Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek HD Audio (8-kanaler) lydkort, ASUS AURA Sync software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90MB1KA0-M0EAYC
EAN: 4711387814857
Varenr.: 3324881
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS PRIME B860-PLUS-CSM (ATX, B860, LGA 1851, DDR5) Bundkort - GEEKD.dk
1.579 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ASUS Prime B860-PLUS-CSM ATX bundkort - LGA 1851, Intel B860, DDR5
1.899 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ASUS Prime B860-PLUS-CSM ATX bundkort - LGA 1851, Intel B860, DDR5
1.919 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS PRIME B860-PLUS-CSM Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS PRIME B860-PLUS-CSM Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Shark Gaming DK1.249 kr1.249 krKøb
2CompuMail DK1.379 kr1.379 krKøb
3Proshop DK1.563 kr1.563 krKøb
4Geekd1.579 kr1.579 krKøb
5Boligcenter DK1.899 kr1.899 krKøb
6Vivas DK1.919 kr1.998 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS PRIME B860-PLUS-CSM Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX

PriceData har fulgt prisen på ASUS PRIME B860-PLUS-CSM Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.249 kr (registreret d. 15. maj 2026), højeste er 1.504 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.429 kr.

Den nuværende pris på 1.249 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 34 prisændringer for ASUS PRIME B860-PLUS-CSM Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 34 prisændringer for ASUS PRIME B860-PLUS-CSM Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
15. maj 20261.249 kr50 kr (4%)
19. feb. 20261.299 kr173 kr (12%)
15. feb. 20261.472 kr2 kr (0%)
14. feb. 20261.470 kr3 kr (0%)
13. feb. 20261.467 kr2 kr (0%)
12. feb. 20261.465 kr12 kr (1%)
11. feb. 20261.477 kr5 kr (0%)
7. feb. 20261.482 kr5 kr (0%)
6. feb. 20261.477 kr13 kr (1%)
1. feb. 20261.464 kr5 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret