Gå til hovedindhold

ASUSTeK COMPUTER ASUS PRIME B850-PLUS WIFI Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX

ASUSTeK COMPUTERBundkortEAN: 4711387931509
Pris fra 999 krtil 1.419 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 420 kr (30% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ASUS PRIME B850-PLUS WIFI Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 999 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS PRIME B850-PLUS WIFI Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX
-26%999 kr
Før 1.347 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ASUS PRIME B850-PLUS WIFI Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, AMD AM5 socket, AMD B850 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (AMD EXPO support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 2 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 2 type A & C, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 1 x HDMI 2.1, Realtek 2.5 Gigabit netværk (LAN), WiFi 6E & Bluetooth 5.3, AMD Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek HD Audio (8-kanaler) lydkort, ASUS AURA Sync software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90MB1L80-M0EAY0
EAN: 4711387931509
Varenr.: 3341867
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS PRIME B850-PLUS WIFI ATX Socket AM5 AMD B850
1.147 kr
Til butik
ASUS PRIME B850-PLUS WIFI ATX Socket AM5 AMD B850 billede

Produktinformation

ASUS PRIME B850-PLUS WIFI - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD B850 Chipset - USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 6E, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90MB1L80-M0EAY0
EAN: 4711387931509
Varenr.: 1003082433
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS PRIME B850-PLUS WIFI (ATX, B850, AM5, DDR5) Bundkort - GEEKD.dk
1.304 kr
Til butik
ASUS PRIME B850-PLUS WIFI (ATX, B850, AM5, DDR5) Bundkort - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Klar til at bygge den ultimative AMD-workstation? ASUS PRIME B850-PLUS WIFI leverer det perfekte fundament til din næste high-performance build med cutting-edge teknologi, der matcher både gaming-entusiasters og content creators' krav til fremtidssik...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
EAN: 4711387931509
Varenr.: 51247817949520
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ASUS Prime B850-Plus WiFi ATX bundkort - Socket AM5
-34%1.319 kr
Før 1.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ASUS Prime B850-Plus WiFi ATX bundkort - Socket AM5
-34%1.339 kr
Før 2.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS PRIME B850-PLUS WIFI ATX Socket AM5 AMD B850
1.419 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS PRIME B850-PLUS WIFI Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS PRIME B850-PLUS WIFI Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK999 kr1.038 krKøb
2CompuMail DK1.147 kr1.147 krKøb
3Geekd1.304 kr1.304 krKøb
4Boligcenter DK1.319 kr1.319 krKøb
5Vivas DK1.339 kr1.408 krKøb
6Ultrashop1.419 kr1.419 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS PRIME B850-PLUS WIFI Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX

PriceData har fulgt prisen på ASUS PRIME B850-PLUS WIFI Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX i 182 dage. Laveste pris i perioden er 999 kr (registreret d. 11. april 2026), højeste er 1.540 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.279 kr.

Den nuværende pris på 999 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 33 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 46 prisændringer for ASUS PRIME B850-PLUS WIFI Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 46 prisændringer for ASUS PRIME B850-PLUS WIFI Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026999 kr148 kr (13%)
30. maj 20261.147 kr148 kr (15%)
23. maj 2026999 kr148 kr (13%)
22. maj 20261.147 kr58 kr (5%)
12. maj 20261.089 kr23 kr (2%)
5. maj 20261.112 kr22 kr (2%)
27. apr. 20261.134 kr140 kr (11%)
21. apr. 20261.274 kr275 kr (28%)
11. apr. 2026999 kr275 kr (22%)
1. apr. 20261.274 kr140 kr (12%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret